Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

https://x.com/zekikayahan/status/1774483024794513454?s=20

2 Beğeni

Akp balonu bu sefer fena patladı ama önemli olan cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimleriydi… Kk yüzünden kaybettik yoksa kazandırdık onu da

3 Beğeni

chp için çok iyi fırsat, yerelde çalışırsa ülkenin kaderi bile değişir, Trakya’da bu sefer Kırklareli el değiştirmiş, Tekirdağ Merkez tekrar chp’ye geçmiş, orda adaya acımıyorlar çalışmayana rüşvetçiye kapıyı gösteriyorlar, Edirne’ye Allah sabır versin.

Adıyaman’da deprem konutlarını tarikatlara dağıtmalarının bedeli ağır oldu halk örgütlenince böyle oluyor, refah’a bile vermediler.

5 Beğeni

Kırklareli geçen sefer de bağımsızındı orası aykırı takılıyor 2 seçimdir :smiley:

2 Beğeni

kırklareli’de sıkıntı olmaz ama bazı yerlerde aynı aday ısrarı oyları hep böldü. uzunköprü, iyi parti’ye geçti. en azın agapeye giden bir şey yok ama ona rağmen alınacak yerler vardı. ipsala vb. bazı partiler gereksiz aday gösterip oyları bölüp karşıya kazandırdı ama genel olarak trakya maalesef chp adaylarından bıkmış durumda. yeni bir hikaye yok. kadın aday ısrarı da zarar veriyor.

la sanki akpden kurtardı. blok oyla kim gelse başka olur. bir hikayesi yok, bir mücadele yok. 70i geçmiş şükrü geri çekildi size kaldı. bunlar da bir şey başarmış gibi gaza geliyorlar. gördük dün gece.

2 Beğeni

Yeniden Refah Partisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bence gayet iyi bir çıkış yaptılar.

1 Beğeni

Gayet güzel çıkış yaptılar tabii. Seçimde kazananı belirleyen oldu demek pek yanlış olmaz. Siyaseti gerçekten biliyor gibiler. Fazla da yükselmesin malum tarih tekerrür etmesin.

5 Beğeni

Tabiki, zaten AKP hem çeşitli partilerin oy bölmelerinden hem de yanlış kararlar (emekliye verilen az zam, malum ekonomi ilerleyişi) gibi şeylerden de aldığı oylar düşünce böyle bir tablo çıktı karşımıza. Ben bu seçimin kazananının küçük partiler olduğunu düşünüyorum özellikle YRP :smiley: fazla öyle parti ideolojilerini vesairesini bilmem fakat Erbakan zamanında Paris iklim anlaşmasına ve aşı meselelerinde baya mantıklı bir şekilde önyargılı davrandığı için ileride ilk oyumu alır gibi geliyor ama tam bilemeyiz. Bakınca da iktidarın başlangıç paketi gibi duruyor. Çok kötü zamanlardan geçiyoruz şöyle işinin ehli siyasetçi zor bulunuyor son zamanlarda. Erbakan da zaten Cumhur ittifakını bırakmazdı da sırf şartları yerine getirilmediği için şuan geçen sene ittifak kurduğu iktidar partisine muhalefet :smiley:

2 Beğeni

Fena bi eleştiri yiyeceğim gibi geldi şuan nedense :joy:

1 Beğeni

Mesele isin ehli meselesi değil maalesef. Bu ülkenin bir ideolojisi ve ilkeleri var. Erbakan’ın isteklerine şöyle bir bakınca bu ilke ve ideolojilerden uzak kalıyor. Erbakan bu seçimde kendi kitlesi olduğunu ispatlamıştır. Fakat bu durum muhalefetlikle kalmalı diye düşünüyorum.

yok be hocam bir siyasi düşünce yüzünden kimseyi eleştirmeyiz, şahsi görüştür saygı duyarım. :smiley:

3 Beğeni

Fikirlerime olan saygınızdan ötürü çok teşekkür ederim :heart: yani bilmiyorum Sinan Oğan’dan sonra kimse güven vermemeye başladı Türk siyasetinde…

3 Beğeni

Valla bir simülasyondaydık ama güzel miydi bilmiyorum ama bu seçimin ampul için epik olduğu kesin hayatta unutamayacağı bir travma oldu. Ne diyor rahmetli Demirel “Boş tencerenin yıkamayacağı iktidar yoktur.”

3 Beğeni

Selam ahali, askerliği aradan çıkardık sonunda. Alaşehir’e gidecek biri olursa tüm infolar için ulaşabilir :smiley:

11 Beğeni

Hoş geldin, geçmiş olsun. Bedelli için Ispartaya gidip dönen arkadaşlar varsa bilgi alabilirim.

4 Beğeni

Burası Türkiye
Biz de Türküz Türk
Bu memleket bizim
Bu vatan bizim

1 Beğeni

aniden milliyetçilik damarının tutması da bizim ülkenin toprağından geliyor herhalde :grin:

6 Beğeni

Homelanderın edit repliği.

https://youtube.com/shorts/SVyKcvTRR7k?si=dybJA0ANppBq56Hf

2 Beğeni

askerlik günde 10 liraya 6 ay amelelik yapmaktır şanslı olanlarınız memurluk yapar, size hiç bir şey katmaz, 6 ay boyunca sigara izmaritini yere atıp ertesi gün yerden izmarit toplayanlar izmariti çöpe atmayı öğrenemedi, 1 yıl içinde askerlik parasını yerine koyma imkanı olan gitsin bedelli yapsın, askerliği aşırı rahat yaptım buna rağmen 6 ayım boşa gitti, tsk zaten kısa dönemleri çamaşır bulaşık için kışlada tutuyor, evrak işleri uzun dönemlerde, operasyonlar sözleşmelilerde.

8 Beğeni

4 Beğeni

Futbola hiç ilgim yok ama bu olan ne ya?