Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

1. ile 7. filmler arasında geçiyor. İmparatorluk yıkıldıktan sonra. Remnantlar var, henüz First Order kurulmadan önce.
1 Beğeni

ben bu seriyi ve yüzüklerin efendisini hiç izlemedim, 70’lerde çekilen ilk filmden izlemeye başlayayım? fantastik filmler pek ilgimi çekmiyor.

Öylesine yayına girmiştim milletin chate yazdığını yazıp bıraktım bana çıkmış :slight_smile: black sea da başka bir yayıncıdan çıkmıştı

14 Beğeni

İyi oyunlar hocam, sizin adınıza çok sevindim eminim ki çok beğeneceksiniz İberya’yı :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Çok iyi ya :smiley:

2 Beğeni

pabucu dama atılan @BabyYoda
xfatii.byc-20200421-0001

7 Beğeni

Bu kara kedi benim tırnağım bile olamaz :frowning_with_open_mouth:

1 Beğeni

5 Beğeni
1 Beğeni

Yüzüklerin efendisi en az birkaç kat daha güzel bir seri star wars serisine göre :sweat_smile: o yüzden ilk yüzüklerin efendisi serisini izlemeni tavsiye ederdim. Seriyi de “extended version” olarak izlemek gerekli.

Ama star wars izlemeyi düşünürsen de kendi tavsiyem, kronolojik olarak ilerlemek. Yani ilk önce 1-2-3. filmleri izlemek(1999-2005 arası çıkanlar). Sonra 4-5-6. Sonrasında 7-8-9.
Yalnız 4-5-6 yetmişli yıllarda çekildiği için grafik yönünden rahatsız edici olabilir. :sweat_smile:

Kafa karıştıracak :smiley: , ama bir şey daha ekliyeyim. Serinin ara filmleri de var. 3-4. filmler arasında sırasıyla “Solo” ve “Rogue One” adında 2 film daha var.
Bir de @BabyYoda 'nın profil fotoğrafındaki tatlı canavarın da yer aldığı “Mandalorian” adlı dizi bu serideki birçok filmden daha güzel bir yapım.

Biraz uzun oldu yazdıklarım ama şunu belirteyim, star wars evrenindeki tüm yapımları izlemek için 25-30 saat ayırman gerekecek :smile: ben izlememenin de bir kayıp olduğunu düşünmüyorum ama bana göre herkesin LOTR serisini ölmeden önce izlemesi lazım. :sweat_smile: Bir de Matrix :smiley:

3 Beğeni

Bir de @BabyYoda 'nın profil fotoğrafındaki tatlı canavarın da yer aldığı “Mandalorian” adlı dizi bu serideki birçok filmden daha güzel bir yapım.

Grogu, namı diğer Bebek Yoda, yaratık değil. Irkı belli olmayan bir insansı canlı.

@Ozgur59 seriye başlamak istiyorsan şu rehberi inceleyebilirsin. Farklı soruların olursa sormaktan çekinme.

1 Beğeni
4 Beğeni

@HasanOfke

1 Beğeni

gülüncek bir durum yok 5 yıldan fazla oldu bu olaylar gerçekleşiyor
mafyatik tipler zorla arazileri alıyor
aptal köylüler de komşusuna satmazken bunlara satıyor
trakya trakyalıların değildir
öyle ben trakyalıyım biz böyleyiz içeriz gezeriz
yaparsın krşm he yaparsın devam takıl sen öyle :slight_smile: trakya en büyük kalpazanların bulunduğu yerdir yüzlerce zengin çiftçi fabrikacı mabrikacı yok oldu gitti her şey yabancıların ve diğer şehirlerden gelenlerin
yerli firmalar üzerinden topladılar bütün arazileri
izin veren kurum ve kuruluşları saymıyorum göz göre göre bütn araziler gitti
icraya düştüğü an zorla alıyorlar

üzülüyorsam öpsünler :slight_smile: daha da beter olacak üzerine közünü ben de atarım

bazen kan dökmekten başka çözüm yoktur

5 Beğeni

Şaşırdık mı? :slightly_smiling_face:

7 Beğeni

meclisinde terörist olan bizden başka ülke yok.

3 Beğeni

Şu kirli siyasetten bıktım ya sağı da aynı solu da. Ne desem boş…

Eski hdpli Altan Tan. Bak röportajda ne demiş haber geçen yıla ait:

“Bazı şeyler biliniyor tabi… Herkesin bildiği, ayyuka çıkmış, tamamen ortaya çıkmış şeyleri gizlemeye çalışanlar da var. Ama bunları devlet de biliyor! Herkesin telefonu dinleniyor, takip edilyor vs. Partiyle PKK ilişkisi gizli saklı bir mevzu değil. Bunu devekuşu gibi kafayı toprağa gömerek gizlemeye çalışmak beyhude.”

Geçtiğimiz aylarda meclis koridorlarında bizim örgütle ilişkimiz yok diyen vekiller biji serok apo diye slogan atarak protesto yaptılar. Bak öyle alelade yer değil he, mecliste. Meclis diyorum bak şaka gibi lan :joy: Neyse gülmeyecem.

2 Beğeni

meclis yemini etmekten bile çekinenlerin bu mecliste ne işi var onu anlamış değilim. başından beri ülkeye düşmanlardı bunlar ama nedense hala kapatılamıyor şu parti müsvettesi.

2 Beğeni

Yeni yasaklar;

• 29 Nisan - 17 Mayıs tam kapanma

• İstisnalar hariç tüm işyerleri kapanacak. Kamu uzaktan ve nöbet sistemine geçecek

• Tüm şehirlerarası seyahat izne tabii. Toplu taşıma yüzde 50

• Okulların hepsi tatil, sınavlar ertelenecek

• Restoranlar paket servis

3 Beğeni