Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Doğru yere yazıyor muyum emin değilim ama pc’mde bir sorun var. ets 2 ve dirt rally’de kasma oluyor. daha önce böyle bir sorun yoktu. ve bu kasma sadece oyun içi oluyor menülerde sıkıntı yok. oyun dışında da herhangi bir sorun çıkarmıyor pc. ayrıca dead cells’i mesela, sorunsuz oynuyorum. bu neden olur? teknik bilgim yoktur ama laptopun altını açıp baksam mı fanlara falan.

Laptop paylaşımsız grafik kartınamı sahip ? Eğer öyleyse muhtemelen ekran kartı yerine onboard grafikcisini kullanıyor tahminim. Buda oyun grafiklerinde büyük düşüşe yol açar. Oyunları NVIDIA Ekran Kartıyla Çalıştırma - YouTube buradan çözümü deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

İşe yaradı. Çok teşekkür ederim :+1:

1 Beğeni

Her yeri kirletiyoruz.

1 Beğeni

çokkkk sıcaakkkk

Laptop kullanıyorum, g29 alsam mı diye düşünüyorum ama bu devirde alınır mı? İkinci el direksiyon + pedal + vitese max kaç lira verilir?

bu devirde alınır mı diye birşey yok… döviz ve vergilendirmeler bu şekilde iken zaten hep böyle kalacak yada özel indirim günlerini bekleyeceksin ki indirim o ürünüde kapsarsa hani birde. Laptop ile arana seti koyunca ekran uzak kalabilir heleki 15’’ ekranlarda monitör veya iyi performans sunacak tv gerekebilir bence…
2. el olayına gelirsek alınmaz diye birşey yok da denemek lazım almadan önce yoksa bu tür setlerde tuş pedal vb. bi noktası bozuk ürünü başkasına basanlarda olmamış değil :smiley: garanti de önemli diğer faktör

2 Beğeni

O kadar seti kurmakla uğraşacaksın ama 15inç ekranda oynamaya çalışacaksın 2-3 saat sonra yine topla seti… :slight_smile:

Klayve ile oynamaktan sıkıldıysanız Xbox one S kontrolcüsünü tavsiye ederim. Masaüstü sistem topladığınızda bakarsın o seti.

1 Beğeni

500 ile 1000 tl arası bişey
Tabi bunda sadece g27 için söylüyorum
G29’ların ikinci el piyasasını şuan bilmiyorum
Sahibinden.com’a bir bakıver istersen

1 Beğeni

laptopta iyi bir şekilde oynuyorsan direksiyon seti ile keyfi artırırsın tamam büyük monitörde falan daha iyi olur ama bu dert değil bence önemseme direksiyon seti ile bir sürü simülasyon oyununa daha katılacaksın onları almak zorunda kalacaksın bundan sonra artık pc mi değiştirirsin bilemem

2 Beğeni

Laptop yeni ultra ayarlarda oynuyorum, ilk çıktığından beri ets2 yi sıkılmadan oynarım (hep laptop kullandım). Şimdi sık sık oynadığım simülasyon oyunlarına ats, farming simulator vs. de eklenince, oyunlardaki fizikler de daha gerçekçi hal alınca direksiyon merakım arttı. Ekranı göz probleminden dolayı zaten uzak kullanıyorum o sorun değil :joy: ki fazladan monitör var gerekirse onu kullanırım. Sahibindeni biraz takip edeyim belki temiz bir şey yakalarım Ankara içinden. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

2 Beğeni

Tercih olarak G29 değilde G27 tercih ettim 2. El bende Ankara içinde yakaladım. Logitechin programını leptopa kurup gidip tuşlarını test ederek almanızı tavsiye ederim.

Fransa’ya koyduk mu ne :smiley:

1 Beğeni

Başkan ben Ankara içi ararken Mersinden aldım :joy: nasip ki sağlıklı bi alış veriş oldu memnunum g29umdan, garantili almanı tavsiye ederim. Çünkü cihazı kaydettirip garamti bitimine 1 ay kala vites ve diğer set için değişim talep edebilirsin. Hollanda’dan sıfır gönderiyorlar ve elindeki cihaz sana kalıyor, ben bi set değiştirdim o şekilde şuan pazartesi de elime vites gelicek sıfırı. Ha elimdekinde bi problem var mı, yok sapa sağlam. Piyasası ise Ankarada yüksek baya :joy: 1500 alt sınır 1750 de üst diyebilirim senin için. İkinci el alınır tabi ki ama garantili olmak şartı ile.

Senin elinde şimdi iki set mi olacak? Eğer öyleyse birine talibim :rofl:

1 Beğeni

Direksiyon ve pedalı sıfırladım sattım eskisini ama şuan bi vites boşa çıkacak yani :joy:

Cihaz sorunsuz iken nasıl değişim talep edilebiliyor anlamadım eldekini istemeden öylece yenisini gönderiyorlar mı yani?

4 seneyi deviren F710 var tuşlar yıprandı ama hâlâ çalışıyor ben de talep edebilirdim demek ki geç kaldım tüh.

Yani şöyle ki g29 kullananlar bilir bu kırmızı tuş zaten fabrikadan hatalı çıkıyor, bir kere çevirdiğiniz zaman 2 tur dönmüş olarak algılıyor. Zaten bu bi hata. Direk logitech destek bölümü ile irtibata geçip yenisini talep edebilirsiniz. Eskisi kalıyor.

Yani kullanıcı hatası olmamalı diyorsun?

F710 Kontrolcüsünün B ve A tuşları içine göçtü, L Joystick de bozuldu sürekli sola çekiyor. Bu haliyle garantisi devam ediyor olsaydı dahi değişim olmaz mıydı?

Yani bunlar kullanıcı hatası olarak geçmez galiba çünkü sen normal basıyorsun tutupta içinde kalsın diye kimse basmaz galiba :smiley: aynen dediğin gibi garantisi olsaydı aldığın firmaya götürmek yerine oturduğun yerde seri numarası ile logitech sayfasına kaydedip ürünü, destek kaydı açarak 3 hafta gibi bir sürede sıfırını Hollanda’dan sana gönderirlerdi. Ve gümrük ücreti evrağı falan da yok sen oturuyosun sadece kapına kadar geliyor. Hep mi dolar kuru bizi sevecek :smiley: biraz da biz üreticileri sevelim demi :smiley:

1 Beğeni