Bus Simulator 18 "Multiplayer Otobüs Simülasyonu" - Ana Konu

Çekilişin sonuçları açıklandı mı?

1 Beğeni

Açıklanmadı sanırım

Hasan bey seçimden dolayı başka yerdeydi , blog haberleri vs. yazılacaktı … Müsait vakitte buradan açıklanır!

Arkadaşlar benim saitek marka direksiyonum var direksiyon ayarı yaparken gaz ile freni aynı algılıyor bunun bir çözümü var mı ?

birleşik/ayrı ayarı yok mu saitek panelinde var mı öyle bir panel?
ya bu direksiyonler özel oyunlara üretildiği için her şeyde çalışmayabilir ama sonuçta saitek altyapısı var
bugün gelecek güncellemede böyle bir sürü düzeltme var baktın mı hiç?

İlk güncelleme çıktı. Bir sürü düzeltme, iyileştirme, değişiklik var. Yarın öğlen özetini yayınlarım. Bu hafta da multiplayer’da girip test ederiz. :slight_smile:

oyuna gelen ilk güncelleme odak noktası direksiyon,hatalar ve yerelleştirmede oluşan hataları iceriyor.
boyut 2.1 gb

1 oyunda ipucu gösteren kücük kutucuklar ( duraga iyi yanaştın) birden cok kutucuk ardı ardına cıkarken oluşan drop sorunu düzeltildi.
2 ps4 kontrolcusüyle oynarken artık sadece birkez steam’e baglı degilseniz uyarı penceresi cıkıyor.
oyun icinde direk
3 oyun içinde direksiyon ne kadar dönüyorsa direksiyonda artık o kadar dönüyor
4 Logitech G920 direksiyonu eklendi
5 kontrolcüler için hassaslık ayarı getirildi
6 direksiyonlar için maksimum acı eklendi (900)
7 Tobii, TrackIR ve fare ile kontrol ayarları artık gizli yerine devre dışı şeklinde gözüküyor
8 uygulanan yeni göreceli direksiyon modu ilgili ayar kısmı kategorisine eklendi (şuna direksiyon ayarları kısmında desene kısaca)
9 kokpit görüş alanı artık sadece %50 neden? 3. monitor kurulumunda daha verimli çalışması için
10 oyun içi otobüs direksiyonunda gaz ve fren tuşu artık işlevsel
11 bazı yönlendirme ayarları artık direksiyon moduna bağlı olarak devre dışı bırakıldı veya etkinleştirildi (yakınlaştırma & uzaklaştırma kısaca)
12 fov görüş aralıkları 60-140 ile 60-170 olarak ayarlandı
13 ayarlar sıfırlandıgı zaman ek ayarlarda artık sıfırlanıyor
14 harita modu aktif ise başarımlar gecerli,harita modu aktif degil sadece yüklü ise başarımlar gecersiz oluyor
15 mod kısmına kücük pencere eklendi modu aktif veya devre dışı etmek için
16 devre dışı bırakılmış otobüs modları gecici olarak kiralık otobüs olarak gözükücek oyun içinde
17 japonca,fransızca, kore ve polonya dilleri eklendi
18 otobüse dış kameradan bakarken kamerayı cevirirken oluşan cevirme hataları için buna minimum seviye eklendi.
19 yapay zeka otobüs durakları kücük haritada gösteriyor işi bitse bile
20 gamepad ile oynarken yanlış gamepad takarsanız (xbox yerine ps4 gibi) ekrana gelen pencereyi game pad sag tetik 2 kez basma yerine sag ve sola basarak kontrol ediyoruz
21 Tobii ayarlarının sürekli gri gözükme sorunu giderildi
22 direksiyonu takıp ayarları yaptıktan sonra oyuna yeni bir güncelleme gelirse artık saga bakma,sola bakma,merkez bakış ayarları silinmiyor.
23 yüksek sesle müzik dinliyen yolcu sorunu cözüldü ( uyarsanda hala uyarmamış gibi cıkan pencere)
24 bilet makinasında yanlış tuşa basmamak için kaplamalara ip ucu dokusu eklendi (fare hangi tuş üstünde ise onu belirginleştiriyor kısaca)
25 intro müzigi sesi kısıldı
26 oyun oynarken dil secimi yapma devre dışı bırakıldı. dil degiştirmek için artık oyundan cıkmamız gerekiyor.
27 haritada bagzı objeler cıkarıldı veya yeri degiştirildi
28 ıveco otobüsün ön kapısı kokpit içine girme sorunu düzeltildi
29 tüm diller elden gecirildi
30 ikinci kamerada yakınlaştırma ve haraket etme artık dogru eksende calışıyor
31 bagzı otobüslerin direksiyonlarında kucuk düzeltmeler mevcut
32 başka bir kişinin oyun kayıt dosyalarını alıp oynamak artık mümkün
33 üç yeni radyo eklendi
34 oyun artık her 5 dakkada bir oto kayıt alıyor
35 kayıt dosyalarına dünleme geldi ( tek başıma oynadıgım kayıtlar veya multi oynadıgım kayıtlar gibi)
36 geriye dönük xp puanları alma geldi bu şekilde eksik olanları görme ve tamamlama geldi

5 Beğeni

Oyun ilk güncelleme ile daha iyi bir sürüş ve kontrol sistemine kavuşmuş ilk çıktığı gibi değil benim ilk izlenimim.

1 Beğeni

şuan gelen 735.4mb . güncelleme icerigi = (Hotfix – June 26, 2018)

fareyle direksiyon kullanımını iyileştirme
japon dili için güncelleme

Optimizasyon sorunu var mı oyunda ? Almayı düşünüyorum ama fernbustaki gibi olmasından korkuyorum açıkçası :slight_smile:

güncelleme ile biraz düzeldi ilk sürümde sıkıntıları vardı oyunu alın tavsiye ederim. Su ,ışık,yağmur, görsel yönden güzel araçlar çok yapmacık duruyor oda zamanla düzelecektir.

fark var doğrudur birkaç güncelleme daha böyle etkili olsun alınıp rahat rahat oynanır

optimizasyon fernbus gibi değil arkadaşlar rahat olun deneyebilirsiniz öyle olsa oynanmazdı bakın herkes oynuyor alıyor konuşuyor
vallah bugün girdim 1 sefer attım iyi geldi

2 Beğeni

Ben geçtiğimiz cuma günü büyük bir heves ile aldım, yukledim. Girdim oyuna birde ne göreyim, fps yerlerde. Hangi ayarları yaparsam yapayım yok olmuyor, 15-20 arasında sürekli. Hareket halindeyken 10’a kadar iniyor. Sürekli drop yiyordum, hatta bir ara 5 fps oldu, kafam orada attı işte iade ettim. Nedendir anlamadım. Ets 2, Ats, Rocket League, Gta 5 gibi oyunları orta yüksek ayarlarda gayet akıcı, 30 fps üstü oynayabiliyorum ama bunda yemedi…

İlginç şimdi almayı düşünürken kafamda soru işareti oldu

@bytutkun Yoo soru işareti olmasın, belki de benim bilgisayardan kaynaklı olabilir. Laptop sonuçta. Sen al dene, 2 saat vaktin var zaten. Sonra sorun yaşarsan iade edersin.

1 Beğeni

Bus Simulator 18’in İlk Büyük Güncellemesi Çıktı!

kim la bu :smiley: yeter çık ortaya! :smiley:

4 Beğeni

İyi günler Arkadaşlar, Oyunu almak istiyorum fakat Bende logitech driving force gt direksiyon var oyunda bu direksiyonun desteği mevcut mu? Mevcut ise akşam hayırlısıyla oyunu satın alıcam :blush:

Tabiki tüm direksiyon setlerini destekliyor

kobra nebahat iş başında.

güncelleme sonrası direksiyonun dönüşü bariz belli ediyor farkı.
otobüsteki radyo kanalları fena olmamış.
3.500 devir’de iken vitesi kücültünce cıkar devir sesi bukez olmuş.
japon dili ile umarım japon’lar mod işine el atar, (bagzı japon otobüsleri first class ucak içi gibi acayip)

1 Beğeni