Bu bilgisayar sistemi güzel mi ve kaç para eder lütfen cevaplarsanız çok sevinirim bilgim yok saygılar

Arkadaşlar merhaba bu bilgisayar sistemi ve özellikleri güzel mi iş yaparmı oyun falan konusunda olsun ve kaç para eder lütfen beni bu konuda yardımcı olun bilgimi yok yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler hayırlı günler

Screenshot_45 Screenshot_46 Screenshot_47 Screenshot_48 Screenshot_49 Screenshot_50

Bu tür verileri CPU-Z ve GPU-Z programlarından alınan görüntülerle paylaşırsan daha iyi olur

1 Beğeni

Belki işlemciden biraz kaybedebilirsin render, modeling vb, iş yaparken veya büyük dosyalarla uğraşırken, bu devirde işlemcin minimum 3 ghz olsun birkaç yıl sonrasına yatırım olsun. Ekran kartının ise özelliklerini bilmiyorum. Ramin saat hızını bilmediğim için yorum yapamıyorum ama kapasitesi iyi.

1 Beğeni

@Makarnaci hocam ekran kartı özelikleri bu herhalde rica etsem bakarmısınız
Screenshot_51

@mjorayulun hocam indirdim ekran kartı özellikleri bu olması gerekiyor ama ram özelliğini bulamadım

Screenshot_51

Ekran kartı ne çok iyi ne çok kötü 6000 serisi olsa daha iyi olurdu. @Makarnaci nın dediği gibi işlemci üzerinden biraz sıkıntı çekebilirsin. Onuda anakarta uygun yüksek işlem hızlı bi model bulabilirsen olabilir. Ultra bi performans bekleme ama

1 Beğeni

@mjorayulun çok teşekkür ederim hocam birde bilgisayar komple fiyat olarak yaklaşık ne kadar olur kusura bakmayın çok soru sordum ama
SAYGILAR

Hocam bahsettiğiniz işlemci ve ekran kartı nerden baksanız 7 8 sene öncesinin modelleri, uzak durun.

1 Beğeni

1700 tl civarı para edermi bu pc acaba yoksa fazla mı pahalı
bu pc en fazla kaç tl satın alınır sizce dostlar
fazla bilgim yok sistem eskiymiş

Uzak durmanda fayda var, işlemcinin çıkış tarihine baktım 2009 yılının işlemcisi 10 yıl olmuş :slight_smile: Bu zamana kadar yaşaması bile mucize

1 Beğeni

Fiyatına gelince o bilgisayarın alınacak bir yanı yok kaç kurtar kendini

1 Beğeni

@draqpit çok teşekkür ederim sağolun hayırlı günler

1 Beğeni

Bu bilgisayar işini görmez hocam sempron eski bir işlemci 1700 lirayı bu bilgisayara vermeyin sakın.

1 Beğeni

@anilonursal cevabınız için teşekkürler ama şöyle tahmin olarak kaç tl eder pek anlamam genel olarak
SAYGILAR

bu bilgisayara benim vereceğim maksimum fiyat 500 kağıt.

1 Beğeni

@anilonursal Teşekkürler

1 Beğeni

İşlemcinin 2.eli 50 tl ram 16 gb ama böyle bir işlemci ve ekran kartına çok. İşlemci ile ekran kartını değiştirirsen kullanılır gibi.

1 Beğeni

baya eski sıkıntı çıkarabilir ama güç kaynağını güzel gibi gözüküyor ama sistem komple çok eski :thinking::thinking:

Ekran kartının üreticisi bile belli değil işlemci sempron eski ve ısınan modellerden biri. 16GB ram muhtemelen DDR2. Bu sistemi upgrade etmen boşa masraf demektir. bütçeni arttırabilirsen yeni nesil APU sistemlere yönelebilirsin.

1 Beğeni

2.PC’m de yani laptobumda bu ekran kartı var. (Ati 5650)

ETS 2’yi orta&düşük ayarlara yakın 20-30-35 fps
ATS orta&düşük ayarlara yakın 20-30 fps
FS 17’yi yüksek ayarlarda 20-45 fps
FS 19’u orta&düşük ayarlarda 10-25 fps arasında oynatıyor.

En fazla GTA 4, NFS MW 2, TDU 2, COD BO, BF 3 gibi eski oyunları orta, hafif yüksekte oynatır.

Koşarak uzaklaş. Tek yapabildiği film izletmek ve excel & word kullandırtmak.

1 Beğeni