Bertan06 | 3D Modelleme Çalışmaları

Kawga :gorilla: :gorilla:

5 Beğeni

14 Beğeni

Bir Anadolu Lisesi ?

2 Beğeni

Çok güzel bir şantiye Axor 1840 ve Jcb 3cx ile birlikte diğer inşaat prefabları :joy: :rofl:

3 Beğeni

mazda 323 popuplı farlı olanından :pleading_face:

3 Beğeni

Şöyle güzel bir Toyota Supra ve Celica , Mitsubishi Lancer ve eclipse, Nissan Skyline gtr, yeni z, Subaru impreza wrx sti, Honda civic type-r, integra, nsx, Mazda rx7 ve rx8… :rofl:

1 Beğeni

Öneriler yine best şaşırtmadınız

image

6 Beğeni

O değil de ulan şu dolap modellemesi neydi lan öyle OLABİLDİĞİNCE LOW POLY OLABİLDİĞİNCE LOW POLY diyen bir dengesizin yüzünden camları opacity geriye kalan her şeyi de normal map yapmıştım sene 2018 falan siz yoktunuz o zamanlar aga be xclöblsdföa

Yani ne diyeyim, gerek var mıydı bu kadar emeğe hiç bilmiyorum.
Valla siz siz olun takıntılı kompleks tiplerle iş yapmayın boşa iş yükü yani. Zbrushta o desenleri tek tek fareyle çizdiğim günler aklıma geldikçe verdiğim emeğe yazık diyorum gerçekten :smiley: Yaklaşık 2m polyden 200-300 polye bake etmek zevkli iş ama çöp oldu gitti hepsi. Nerede olduğunu ben bile bilmiyorum şu an. Bunun gibi yaklaşık 700-800 obje modellemiştim 1 senede. Buna tüm bu objelerin bulunduğu iç mekan modellemesi ve kaplaması da dahil.

image

13 Beğeni

belki boş iş, belki emeğe yazık ama bir işle meşgul olmak özellikle sevdiğin bir işse insan sonucu boş olsada yapmak istiyor. bu işte başarılısın zevk alıyosan devam et. Bende 2-3 yıldır boş işlerle uğraşıyorum ama eğleniyorum yani hatta bir kaç tanesini parka atıcam :d

2 Beğeni

Polycam - LiDAR 3D Scanner

@bertan06 sanırım bu yazılımı kullanıyorsunuz. Doğru mudur?

3 Beğeni

Agisoft ya da Reality Capture programları ile yapılıyor. Eğer Nvidia ekran kartınız varsa Reality Capture bu alanda tektir. AMD ekran kartları için de Agisoft iyi sonuç verir. Ve telefonlar için üretilen uygulamalara pek güvenmeyin derim. O telefona o kadar para dökmek yerine standart bir telefon kamerasıyla 40-50 fotoyla pcde tarama yapmak daha mantıklı. Reality Capture ücretli bir programdır yaptığınız her tarama başına belirli bir ücret ödemeniz gerekir. Program basit bir mantıkla çalıştığı için öğrenmesi kolay.

Siz de deneyebilirsiniz. Hatta yaptığınız tarama objelerinin görsellerini paylaşabileceğiniz bir konu oluşturabilirim. Duruma göre bakarız :slight_smile:

10 Beğeni

30 Beğeni

Ölmedim arkadaşlar sadece sabahtan akşama kadar trafik line pozisyonları terrainler instancelar ve modüllerle uğraşıyorum iyiyim :disappointed_relieved:

10 Beğeni

Yine bir Max gecesinden selamın aleyküm

NOT: Tarama objesi değildir eldeki street view resimleri üç boyuta çeviriyom.
Sonuca doğru giderken mewzuyu ara sıra aktaracağım.

11 Beğeni

Zort

8 Beğeni

Beğenmedim değiştiriyorum

11 Beğeni

13 Beğeni

Baba lambalar yok

13 Beğeni
6 Beğeni