Bertan BADAY | 3D Modelleme Çalışmaları

Genellikle CG olarak geçiyor bu tarz işler 3ds Max ve Zbrush ağırlıklı çalışıyorum alanım oyun modelleri hazırlamak. Duruma göre başka programlar da kullanılıyor.

4 Beğeni

Teşekkürler hocam. :slight_smile:

2 Beğeni

Elduvan

22 Beğeni

Biraz cahil gibi gözükeceğim ama o kırışıklıklar texture ile veriliyor değil mi? Yoksa poly değeri yüksek olmaz mı?

1 Beğeni

construction simulator için çalıştığınız söyleniyor doğru mudur ?

1 Beğeni

@burhanberkguven Poligonlar 2. resimde var kırışıklıklar 3d değil texture…

@YunusBEY Hayır

2 Beğeni

Bu tarz kompleks çizimler müthiş keyif veriyor ama sırf bu yüzden bile yüzlerce referansa ihtiyaç duyuyorum. Bitmesini bayağı istiyorum güzel bir iş olacak. Umarım modlamada da sıkıntı çıkmaz, F-Max tadında bir de kepçemiz olacak kazı işleri keyif veriyor :smiley:

Çevrenizde Farming Simulator için modlamadan iyi derecede yeterli bilgiye sahip 1 kişi varsa bu boş günleri değerlendirmek istiyorum. Ulaşan olursa beklerim.

Ana konu burada :point_left:

14 Beğeni

cut ile bu alanları ayırıyordum ama 1.fotoğraftaki yerde bozukluk var devamını ctrl ile seçtim ama nasıl birleştirebilirim bilmiyorum. yardımcı olabilir misin?
2. fotoğraf görünmesi gereken hali.

1 Beğeni

Shift ile birleştirmek istediğiniz alanları seçip, X dedikten sonra “disolve face” yapabilirsiniz.

Edit: ben blender için yazmışım pardon :slight_smile: :raised_back_of_hand:

2 Beğeni

Mavi noktalarla işaretlediğim bölgelerde vertexler birleştirilmiş durumda ya da üst üste geldikleri için seçemiyorsun. Ek olarak z-fight de oluşmuş olabilir. Yüzeyi Ctrl ile tamamen seçip silin ve daha sonra border ile seçip cap ile kapatarak seçmeyi deneyin.

Çok sağol.

1 Beğeni

Kardesim senin adini cok duydum ilk defa tanisma firsati buldum. icten bir tesekkur etmek istiyorum sana. Cok basarili calismalarin var ve bizlerle paylasiyorsun. F-max ile taclandirdin. belki ilerde bir BMC tugra gelir mi? diye sormaktan alamiyorum kendimi acikcasi :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Eyvallah eksik olma. İşlerim çok yoğun projelere vakit kalmıyor. Yapmak istediğim şeyler elbette var kısmet olursa geniş bir zaman ayırmam gerekecek. Onun haricinde şu an için şu marka gelecek şu proje gelecek şeklinde kafamda sıralama oluşmadı henüz. Tuğra da düşünülebilir ama ne olur ne zaman olur onu bilemiyorum…

3 Beğeni

Bertan abi sen bu modellemeleri 3ds max 2019’da yapıyorsun değil mi ? 2020 değil diye biliyorum.

Şu an 2020

1 Beğeni

Bir takım işler

18 Beğeni

Flat color 2D texture :sunglasses:

Bonus

25 Beğeni

Her kuşu tuttuk kaldı intro :dagger:

10 Beğeni

@bertan06 SketchUp ile modellemeler yapıyormusunuz ?

Yok o tarz programlar bizim sektöre uymuyor onlar daha çok line usulü modellemelerde işe yarar. Bizde her çizgi tek tek el yordamı ile atılıyor…

4 Beğeni