BeamNG.drive [Ana Konu]

Güzel video olmuş, 15:13’teki durum bana canlı yayında yarış senaryosundaki takla atan aracın arkasından attığın taklayı hatırlattı, güzel kurtarmışsın :smiley:

1 Beğeni

BeamNG.drive’ın multiplayer modunda canlı yayın yapsak kimler gelir?

BeamNG Multiplayer modları hakkında (BeamMP ve KissMP)

Multiplayer olarak 2 mod var şu anda, biri beammp diğeri ise kissmp. Beammp önce çıkan, insanlar onunla multiplayeri deneyimlemiş oldu, diğeri olan kissmp ise geçen kasımdan beri var.
Kissmp’nin farkı setup yada ayrı bir launcher a gerek kalmıyor, içindeki zip’i modlar klasörüne koyunca çalışıyor.
Önceden Beammp oynamak için server açmak ücretliydi, bu kissmp mod çıkınca (korkudan :D) ücretsize çevirdiler. Kissmp’de bilgisayarında, evdeki internete bağlı başka bilgisayardan veya kiraladığın uzak server üzerinden istediğin kadar server açabiliyorsun.
Beammp discord üzerinden çalışıyor, onların serverlarına üye olmak gerekiyordu. Kissmp ise herhangi bir üyelik gerektirmiyor.
Kissmp çoğu zaman veya çarpışma anında baya stabil görünüyor. İnternette yüksek pingin olmadığı sürece pek sorun yaşamıyorsun.
Bu discorda bağlanma ve ücretli server açma sebebiyle beammp’yi hiç denemedim, geliştiriciler beammp ile ilgili hiçbir görüşleri yada katılımları yokken kissmp çıktığından beri ara sıra katılarak oyun oynuyorlardı, hatta kissmp’nin discordunda da aktiflerdi, yani onların ücretsiz, oyunu işgal etmeyen ve basit şekilde ayrıca üstteki sebeplerden dolayı kissmp’yi tercih ettikleri söylenebilir.
KissMP’nin eksi yanı olarak server kuran kişinin bilgisayarında port ayarı yapması gerekebilir,ama yaptıktan sonra bir daha gerek kalmıyor.
Önümüzdeki haftalarda yeni 0.4.5 versiyonu çıkacak, server kurma işini oyun içine alıp port açma kısmına gerek kalmayacakmış.
Ayrıca modların ikisini birden yüklü kullanamıyorsunuz, Beammp yi yükleyince kissmp’yi yükleseniz bile oyunu açtığınızda siliyor :smiley:

Bu hafta zaman bulamayabilirim ama önümüzdeki hafta katılabilirim.

1 Beğeni

Akşam 7-8’den sonra genelde müsait oluyorum. Saatler uyarsa gelirim ben.

BeamNG için Nordschleife harita modu Kirbyguy tarafından yayınlandı. Harita aynı zamanda GP kısmını da içeriyor. Nordschleife turu atmayı sevenlere duyurulur.
(daha önceden ks_nord isimli modu yüklediyseniz eski versiyonları silmeniz önerilir)

İndirme linki videonun açıklama kısmında.

6 Beğeni

baya iyi duruyor :smiley: çok güzel şeyler bunlar

3 Beğeni

Gavril T serisi çekici ve yüklü dorseyle Nordschleife 10 dakikanın altı challenge…

1 Beğeni

Beamng için multiplayer modlarından olan KissMP’nin yeni versiyonu yayınlandı, modeminizde uPnP ayarını etkinleştirerek aşırı kolay server kurma özelliğini kullanabilirsiniz.

Kurulum

1.Siteden KissMP_0_4_5.zip dosyasını indirdikten sonra arşivi açıp içerisindeki kissmultiplayer.zip dosyasını zip halinde mods klasörüne kopyalayın,
2. KissMP_0_4_5.zip içindeki windows adlı klasörü masaüstüne yada ulaşılır bir yere çıkarın, çünkü içerisindeki bridge.exe her oyunu açtığınızda çalıştırmanız gerek ve server.exe ise oyun içi harici özelleştirilebilen server açarken kullanılıyor.
3. Multiplayer oynamak için önce bridge.exe sonra oyunu açın, oyunda iki pencere çıkacak, biri server ve ayarlar menüsü ve diğeri ise chat.

4. Herhangi bir servera bağlanmadan önce isminizi ayarlamayı unutmayın.

4 Beğeni

BeamNGdrive için Nürburgring Nordschleife yarış pisti Kirbyguy tarafından Assetto Corsa’dan alınıp uyarlandı. :evergreen_tree::evergreen_tree::evergreen_tree:Yeşil Cehennem için

3 Beğeni

Ya trollüyorlar ya da yeni bir araç geliyor olabilir.

Spoiler

Resmin kontrastı ile oynayınca:

2 Beğeni

Bu aracın, Autobello gibi İtalyan menşeili olduğunu söyleyebilirim ama ispatlayamam.

1 Beğeni

Troll maalesef…
QR kodu okutunca bu videoya yönlendiriyor :confused:

3 Beğeni

Araç troll değil ancak kontrastla yaptıkları troll :smiley: Bana da amerikan modern sedan gibi gözüktü, ama ne marka olursa olsun seveceğim kesin. Oyunun daha çok modern araca ihtiyacı var. Oyun içinden çekildiğini söyleyenler var, bu güncellemede oyunda görebiliriz belki.

Ayrıca üç aylık güncelleme düzenini bu seferlik ertelemişlerdi, “şu anda yapacağımız şeyler üç aylık güncelleme takvimine sığmıyor” diyerek, oyunun güncelleme sonrası daha az hata çıkarması için otomasyon çalışması ile alakalıydı sanırım, ve bu ertelemenin sonu da kasım ortası veya sonu gibi olacağa benziyor.

1 Beğeni

Muhteşem bir araç geliyor orası belli, araçtan hem İtalyan hem Amerikan esintisi alıyorum. Ama özellikle farlara baktığımda İtalyan çizgilerine daha yakın olduğunu fark ettim. Yeni bir Civetta mı yoksa?

Öncelikle hoşgeldin :slight_smile: Bu geliştiricilerin tasarım dili öyle bir şey ki nereye çeksen geliyor. İtalya, Amerika, Japonya :smiley: Yeni bir marka oluşturup başka bir ülkenin deseler yine de olur :smiley:

1 Beğeni

Hoşbuldum :slight_smile: Kim bilir belki Türk arabası çıkar :smiley:

biraz geç de olsa tekrar tekrar tekrar geri döndük
:smiley:

inanılmaz keyifliydi (hd işlenince yayınlarım) istanbulparkta video çekilebilir ama pisti çok bilmiyorum

4 Beğeni

Çimleri yeniden güncelledim, şimdi nordschleife’daki gibi görünüyor, asfaltı da biraz koyu hale getirdim, harita yüklenmesi cache dae’ler ile oldukça hızlandı, varsayılan plaka sorun çıkarıyordu, onu da düzelttim. 2021’de oyundaki gelişmelere yakışır oldu.

Link yine aynı yerde:

4 Beğeni

bu pistte tavsiye ettiğin en uygun araç hangisi? video çekmek istiyorum ama pisti çok bilmiyorum ve kasamıyorum kafamda birkaç tane araba var ama işte… ayar mayar gerekiyorsa o da lazım

ben de konuyu güncelledim :smiley:

tekrar paylaşıyorum

BeamNGdrive :traffic_light:Intercity :tr:Istanbul Park pist modu güncellendi.

:point_right: https://www.simulasyonturk.com/beamngdrive-intercity-istanbul-park-pist-modu-yayinlandi/

1 Beğeni

Bu haritadaki kendi zamana karşı sıralamamda şöyle bir liste var, hepsi de olduğu konfigürasyon ayarı ile,

Liste

K-Series Trackday - 02:09.814 - zorluk 1/5
FCV Vivace Race - 02:13.150 - zorluk 3/5
Sunburst Track - 02:13.914 - zorluk 2/5
Pessima Track - 02:14.382 - zorluk 2/5
SBR4 eSBR 800 - 02:14.526 - zorluk 4/5
200BX Track - 02:15.419 - zorluk 3/5
I-Series Track - 02:18.741 - zorluk 3/5
Covet Track - 02:19.057 - zorluk 4/5
Moonhawk Track - 02:19.165 - zorluk 3/5
Grand Marshal Track - 02:19.447 - zorluk 3/5
Wendover Race - 02:19.643 - zorluk 2/5
D-Series D15 Track - 02:21.278 - zorluk 3/5
Bolide 390 GTR Group 4 - 02:21.584 - zorluk 4/5
Bluebuck Stock Car - 2:22.536 - zorluk 4/5
LeGran Race - 02:25.199 - zorluk 2/5
Miramar Track - 02:26.369 - zorluk 4/5
800 Series 856 ttSport+ 02:26.540 zorluk 3/5
Wigeon The Mantis - 02:27.194 - zorluk 5/5
Piccolina 150 Corse Track - 02:28.822 - zorluk 3/5
Barstow Tracksport - 2:34.940 - zorluk 1/5
Hopper Trackday - 02:38.757 - zorluk 2/5
Pigeon Race - 2:43.876 - zorluk 4/5
DT40L Hero - 3:35.306 - zorluk 5/5

Bu turlar gamepad ile yapıldı, yanlarına hatırladığım kadarıyla zorluklarını da yazdım. Listede Hirochi SBR4 ile ETK 800 Series yok ama zorluğu ve performansları K-Series ile Hirochi Sunburst arasında bir yerde olurlardı diye tahmin ediyorum.
(edit) eSBR ile 800 serisini de ekledim, 800 serisi o kadar da hızlı değilmiş :smiley:, birkaç tane daha ekledim.

2 Beğeni