Base 42 kanalında Zıbın'ın Simülasyon Oyuncularını Aşağılaması!

4.48’den itibaren izlediğinizde Zıbın adlı şahsın “Bus Simulator’da üç arkadaşa kadar toplanıp kendi otobüs şirketinizi kurabiliyomuşsunuz, bu oyunları kim oynuyo allah aşkına arkadaşlarınızla bir sebat turizm öz marmaris gibi şeyler kurabilirsiniz eğer yaani hayatınız böyle bir oyun oynama gereği duyduysanız bu noktaya kadar geldiyseniz size çok kötü haberlerim var onu söyliyim bi kere”
diyerek sürüş simülasyonu severleri kendince aşağılıyor. Video baştan sona daha doğrusu kanal baştan sona zaten her şeyle taşak geçen videolar üretiyor. Zıbın adlı şahsın da zaten abuk sabuk Twitter profiline girmeye hiç gerek yok.
Ha simülasyon oyuncuları için ciddiye alınacak bir zat mı? Değil tabii…
Ama yine de tepkinizi dile getirin.

Video altına yorum yapabilirsiniz.

Ayrıca ekşisözlük’te başlık açılmış
base 42'nin simülasyon oyuncularını aşağılaması - ekşi sözlük buraya da yazar olan kişilerin dahil olmasını istiyoruz.

Sadece Bus Simulator 18 oyununa yapılmış olsa da bu oyunları oynayanları aptal olarak görmesi hoş değil. Bu ortamlarla uzaktan yakından alakası olmayan biri ve editöryal bir incelemesini de göremiyoruz ki tartışalım.
Oyunun basitliği vb. konulara da açıklık getirmeden yalap şalap abuk sabuk laflar ediyor ki yaptığı programın da baştan sona kalitesi bu zaten :slight_smile:
Gerçekten haber alacak birinin burada vaktini harcayacağına inanamıyorum.
Sürüş simülasyonlarının ya da genel olarak birçok türe ayrılan bu simülasyon yapımlarının sağladığı faydadan zerre haberi yok.
Program gereği her şeye ciddiyetsiz saçma sapan yorumlar yapması yine bir şey değiştirmiyor.

Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ama yine de Zıbın efendi abuk sabuk yalanlar saçmalıklar izlemek yerine bu kitlenin gerçeklerle uğraşması daha iyi…

5 Beğeni

İçi boş adamlar hepsi yaptıkları içerik hiç komiğme gitmiyor şahsen komik değil zorluyorlar ama işe yaramaz çer çöp adamlar takılmayın böyle adamlara

ayı oğlu ayı bu gibileri dikkat alırsanız pirim kasar

Doğru eleştirileri yaparsak daha faydalı olabilir. Gülünüp geçilecek bir olay da birçok kişi aynı tepkiyi gösterdi. Başlığı açan kişi zaten video altına yorumda bulunmuş. Bana da Barış Özkök(OyunSeyir) haber vermişti. Aşağı yukarı simülasyonların ne olduğunu bilen birilerinin zoruna gitmiş bu laflar…

1 Beğeni

bu cigersiz bebenin egosunu burada boş havayla şişirmeye gerek yok.

2 Beğeni

Oyunlara şöyle kötü böyle iyi dese tamam bariz oynayanları jest ve mimikleriyle aşağılama var.

1 Beğeni

yav zıbın kim base 42 ne ? sanal dünyada işsizin biri.

cok büyük olaymış gibi bunu yayarsan veya yayarlarsa kazanan o lur (zaten bunu istiyor,sataşıyor laf atıyor) ,kimse paylaşmasa kendi cöplügünde bogulur.

2 Beğeni

ya tamamen olayın sataşma olması zaten apayrı :smiley: başkalarına da aynısını yapıyoru ve gerçekten üzücü birkaç ergen çocuk gülecek diye de hani karakteri bozmaya ne gerek var

tık ugruna kolay para ugruna karakter satmak ülkede meslek olmuş sen neyden bahsediyorsun.

bu ve bunun gibiler benim yanımda yüzüme karşı bu lafları edemez aklından bile geciremez ama sanal dünyada yavru ceylan gibi sekerler.

Bu mantıkla yaklaşacaksa hayatı boyunca oyun oynamaması lazım. Kendi görüşüdür, saygı duyar Mr. Zıbın’a bundan sonraki entellektüel yaşantısında başarılar dilerim.

Ets 2 İçinde daha önce böyle bir şey demişlerdi 18.15’de başlıyor.
İTİRAF EDİYORUZ... | Oynarken Utandığımız Oyunlar - YouTube

Başta kendince eğlenmiş ancak devamında dediği şey hiç hoş değil. Aynen iade ediyorum kendisine. Empati yeteneği olmayınca böyle saçma sonuçlar ortaya çıkıyor maalesef.

1 Beğeni

Abartmanın anlamı yok. Tüm simülasyonculardan öte oyuna özel bir yorum yapmış. Otobüsler konusunda benim de fikirlerim çok farklı değil.

2 Beğeni

O mantıkla:
Moba oyuncuları çöp, çoluk çocuk. Bir insan niye bu tür oyunlar oynar ki? Oyun dediğin senaryolu olmalı.
Senaryo isteyen film izlesin, oyunun kendisi çok kolay oluyor, 2 adam vuruyon ara video izliyon oyun bunun neresinde? Rekabet neresinde?
Diye bakılabilir mesela.

Ayrıca insanların oyun zevkinden kime ne? Ben belki yakıt derdi düşünmeden vasıta sürme keyfi almak istiyorum? Ben belki küçüklüğümden beri otobüsçülük hayaliyle yaşıyordum, bisikletle gezerken bile otobüsmüş gibi hayal ediyordum?
Hatta Rigs of Rods’da herhangi bir yolcu ya da görev olayı yokken boş boş otobüsle gezmekten keyif alıyordum ben, kim ne karışır ki?
Zaten arz - talep meselesi bu iş. Oynayan var ki bu tür simülatörler yapılıyor.