Automation The Car Tycoon Game

Evet, sevgili arkadaşlar, Hoşgeldiniz.

Automation, The Car Tycoon Game, Camshaft Software’in geliştirdiği ve halihazırda Steam’de erken erişimde yer alan bir oyun. Bu Simülasyon/Strateji oyununda bir otomotiv fabrikasını yönetiyor ve bu fabrikada üretilmek üzere otomobil ve motor geliştiriyoruz. Oyunda şu anda senaryo ve sandbox olmak üzere iki mod var. Senaryo modunda tahmin edileceği üzere, sizden istendiği şekilde motor ve araç geliştirme işi yaparak hikayede ilerliyorsunuz, sandbox modundaysa hayal gücünüz tam yetkili. İstediğiniz gibi bir araç ve motor yapabiliyorsunuz.

Oyunun en güzel özelliği, 2018 yılından itibaren gelen bir güncellemeyle, Automation’da geliştirdiğimiz araçları, dışa aktararak BeamNG.drive’da kullanabilmekteyiz. Bununla birlikte Steam Atölye’den de gövde, parça indirip içerik sağlayabiliriz.

Ben de kendi payıma iki üç günlük çalışmalar sonucunda Ægea serisi araçları geliştirdim. Önümüzdeki ay BeamNG.drive’ı alıp yollara düşeceğiz inşallah.

Simülasyonpark ailesi olarak Automation’da geliştireceğimiz araçlarımızı, araç ve motor geliştirmede yaşadığınız deneyimleri ve sorunları gelin bu başlık altından paylaşalım. Belki de geleceğin otomotiv mühendislerini şimdiden mesleğe alıştırmış oluruz :slight_smile:

9 Beğeni

Ægea Örnek araç ailemiz. Fiat’ın Egea modelinden esinlenerek üç günde hazırladım. HB, sedan, station wagon, spor coupe ve convertible gövde seçeneklerimiz var. Street, Strada ve Super Sport olmak üzere de üç farklı donanım paketimiz var.

Ægea Strada Sedan

Ægea Taksi

9 Beğeni

@fiatisti En son baktığımda dizel motor yoktu, acaba eklendimi?

yok maalesef, dizel motor seçeneği henüz eklenmedi. Motorun sıkıştırma oranını artırıp stroku çaptan daha fazla tutunca dizel karakteristiği elde edilebiliyor ama yakıt ve enjeksiyon tipi olarak dizel yer almıyor maalesef.

TIAF 1985’ten beri Türkiye’nin en çok satan markası. 35 yıldır TIAF kalitesini tercih eden bütün Türkiye’ye teşekkürlerimizle.

Bu başarı, ayağını bizimle yerden kesen herkesin başarısı.
8 Beğeni

LCV4.2 güncellemesi ile turbolar yeniden ele alınmış, daha fazla seçenekle turboya ince ayar yaparken artık çok daha fazla değişken etkili oluyor.

Araba isimleri çok iyiymiş hdhdhshdggs

Vay be, 2 yıl sonra bu başlığı nereden buldunuz arkadaşlar ya

İşin şakası, son güncelleme Turbo ve yakıt sistemine daha ince ayarlar getirmiş ve bu sefer süspansiyon, cam vb. parçaları da boyama seçeneği gelmiş ama çok kritik değişiklikler yok. Dizel ve elektrik motor ekleme olayı halen yok. Şasi ve süspansiyon sistemleri halen tam kişiselleştirilemiyor. Mesela monokok gövdede öne mcpherson süspansiyon attıysan arkaya mcpherson koyamıyorsun, piyasada örnekleri olmasına ve bu sıkıntıyı discord sunucularında söylememe rağmen ona dair bir şey yapmamışlar. Can sıkıcı.

1 Beğeni