ATS - Kenworth T680 2022 (ana konu)

yanlış hatırlamıyorsam 6-7 yıl evvel scania streamline’ın orjinal güneşliğinin modellemesinde hata olduğunu söylemiştim scs’ye. uzun yapılmış kapının üstüne denk geliyor dediğimde bana dedikleri şey “sanırım siz bir mod kullanıyorsunuz profilinizi bozmuş herhangi bir sıkıntı yok, teşekkür ederiz” gibi birşeydi. geçtiğimiz yıllardada kendi hatalarının farkına varıp düzeltmişler. ışık sorununuda kendilerinin farkına varması lazım, yoksa kabullenmiyorlar.

6 Beğeni

bunların testerları yokmu acaba girip göremıyormu :rofl: bende düşünmüyorum düzelteceklerini

Cruising the Balkans etkinliğinde verilen dorse boyamasının Krone profiliner için olanında hata vardı Bariz şekilde bulanık ve kayma vardı. Etkinliğin başlamasından 10 gün sonra fark ettim foruma yazdım cevap verilmedi. Aralık ayı başında bir daha yazdım bu sefer cevap verildi. Basit bir şeyi etkinliğin başlamasından iki ay sonra düzelttiler yani.

1 Beğeni

Amma geyik dönmüş… “Testerları yok mu acebağ” bık bık demeden önce onun ne olduğunu anlamak lazım.

Işık sorunu dediğiniz şey oyunun başından beri varolan bir problem. Nedeni ise, güneş gibi bir gölge oluşturucu şeyin olmayışı ve dolasıyla kabin içi gölgedüşürücülerin güneş dışı ışık kaynaklarında çalışmaması. O yüzden diğer araçların flaşörleri falan da kabini aydınlatır.

Bugüne kadar bir çok şekilde bu tip problemlerin kabinde “gözükmemesi” için küçük trickler yapıldı. Misal, bu flaşörlerin yönleri dışa bakacak şekilde değiştirildi, kabin hizasındakiler döner tepe lambası yerine tek yönlü flaş şeklinde yapıldı vs.

Belli ki, bu durumda da yönünü “fake” olarak değiştirmek gerekiyor. Doğru bir işlem mi hayır, o zaman başka sorunlar da çıkıyor. O zaman da “Testerları yok mu ışık yanlış yöne çakıyooo” da diyebilirsiniz tabi.

Ya da… yakındaki yeni motor güncellemesini bekleyip belki bu sorunun nihai çözümünün olup olmadığına bakabiliriz…

25 Beğeni

selçuk bey bizi aydınlattı teşekkürler.

3 Beğeni

@SiSL açıklama için teşekkürler.

“Güneş gibi bir gölge oluşturucu şeyin olmayışı ve dolasıyla kabin içi gölge düşürücülerin güneş dışı ışık kaynaklarında çalışmaması”

Bu oyun motoru yapısı ile ilgili bir problem. Sorunun ne olduğunu anlamak lazım demişsin. Şirket personelinin bile tam çözemediği oyun motoru ile ilgili bir problemi oyuncunun anlaması mümkün değil. Dolayısıyla oyuncular tepkide haklılar. SCS Software en başından senin yaptığın açıklamayı yapsa tepkiler hiç olmazdı.

Sorunu herkes anladığına göre bize de çözülmesini beklemek düşüyor. Sisl önemli bir olayı aydınlatmış oldu.

8 Beğeni

pavel’in dediği yeni shaderler tamamen yeni efektler ve görsel özelliklerden ibaret değil bu gibi motordaki eksik noktaları da kısmen çözebilecek bir geçiş sürecindeyiz. ha bu sorun giderildiğinde genel oyuncular için pek de bir şey fark eder mi? :smiley: yine bilmem ne grafiklerini arayacaklar. scs ile aynı anda ben de yeni shaderlara geçiş yapacağım.

7 Beğeni

iki ayna arasındaki Bu fark bir özellik mi yoksa mirror cam hatası mı acaba. özellikle geceleri çok fazla göze batıyor.

dijital aynalarda ekstra aydınlatma var

4 Beğeni

Dijital aynalarda görüntü sanal olduğu için doğal olarak görüntüye efekt eklenebilme imkanı var.

1 Beğeni

daniel kardeşim scs seni kovarsa beni bul

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

Under the hood Ecs gelsin o zaman.

merhaba bu sorun bendede var çözebildinizmi ugur bey

Sorun oyun ile alakalı.