ATS Daha Gerçekçi Oynama Metotları

Aslında buna benzer bir konu ETS başlığında varmış ancak ATS gönüllüleri olarak kendi metotlarımızı paylaşmak istedim. Ben ATS oynarken daha gerçekçi hissetmek için şunları yapmaktayım;

1- Öncelikle direksiyon seti şart, bende G29 mevcut ve neredeyse tam hissiyat verebiliyor
2- Oyundaki birçok otomatik özellik kapalı. Yani otomatik park, dorse bağlantıları vs vs. Hepsini kokbitteki yan aynaları kullanarak yapıyorum
3- Şehir içindeyken, sağa dönüşler hariç kırmızı ışık kuralına mutlaka uyuyorum. Zaten sağa dönüşlerde diğer araçlarda kontrollü geçiş sağlıyorlar. Ben de öyle yapıyorum :grin:
4- Freni çok az kullanıyorum. Şehir içinde düşük hızlarda seyrederken normal fren kullanıyorum. Uzun yolda ise motor freni veya raterdar ile yavaşlamayı tercih ediyorum
5- Araçta çarpa ve kazalar sebebiyle Oluşan hasarlar haricinde normal yıpranma ile oluşan hasar oranı %20’ye gelmediği sürece tamir istasyonuna uğramıyorum. Bir nevi periyodik bakım gibi düşünerek Hasar %20’ye geldiğinde Aracın bakımlarını yaptırıyorum
6- Uzun yolda genelde en sağ şeridi veya nadiren orta şeridi kullanıyorum. Şerit değiştirirken bile sinyal vererek değiştiriyorum.
7- Heavy Cargo ve özel nakliyat yapacağım zaman en yakın tamir istasyonuna uğrayıp aracın önüne oversize load brandası ile sağ ve sol teker üstüne bayrak satın alarak bu yükleri taşıyorum. Normal yüke döndüğümde de yine tamir istasyonundan bu eklentileri kaldırıyorum
8- Hız olarak uzun yolda 65 mil/s’i geçmiyorum. Hız sınırı daha yükselte olsa dahi bu seviyenin üstüne çıkmıyorum. Zira aracın kontrolü zorlaştığı için 65 seviyesi daha uygun geliyor.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Sizler gerçekçilik seviyesini Yakalayabilmek için Nasıl oynuyor, Ne gibi metotlar uyguluyorsunuz?

14 Beğeni

Bu konu tutar :smiley: ATS severler derneği üyelerini bekliyoruz.

@faruk1984

9 Beğeni

Eğer Day Cab kullanıyorsam sadece otellerde uyuyorum. Benzincide ya da boş arazilerde uyumuyorum. Day Cab sonuçta koltukta uyumak rahat olmaz hiç :smile: :smile:

5 Beğeni

arkadaşımızın yazdıklarına katılmakla birlikte, o şekilde oynayamam :slight_smile:
ama denemek gerek, hem de hepsini tek kalemde

ETS 2 oynarken dinlediğiniz müzikle, ATS oynarken dinlediğiniz farklı olmalı. ATS’ye keyif üstüne keyif katan şey arkaya açacağınız country müzik ve rock müziktir. Ayrıca uzun yol yapmak ETS’den daha zevkli. Washington’dan yükü alıp New Mexico’ya götürün ve yol boyunca 50-55 mp/h’yi geçmeyin.

7 Beğeni

Özellikle Country :smiley:

2 Beğeni