Aramıza yeni katılanlar için tanışma konusu! :)

SimülasyonPark’a yeni katılanlar kendilerini bu konu üzerinden tanıtabilir var olan üyelerle tanışabilir.
Tekrar tekrar konu açılmasını istemiyoruz. :slight_smile:

3 Beğeni

Sadece yeni katılan arkadaşlar mı? Burada belli bir kitleye ulaşıldı ama birkaç istisna hariç kimse birbirini tanımıyor… Kim ne iş yapıyor nerede yaşıyor kaç yaşında herkes ufaktan kendisini tanıtsa daha şık olmaz mı? Belki ileride aynı şehirde yaşayanlar ile bir buluşma düzenlenebilir…Belki bir etkinlik yapılabilir… Bu tip şeyler düşünülüyor mu ya da önce onu sormak lazım @HasanOfke …Ama gerek yok derseniz de siz bilirsiniz…

1 Beğeni

Burada tanışılabilir yani sadece tanışma konusu açtım yeni gelmiş gelmemiş fark etmez zate yeni gelenle tanışırken doğal olarak sen de kendini tanıtıyorsun. Buluşma olayına gelirsek 2018’e bir girelim derim. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben CreedTR yani Enes Yaka. 20 yaşındayım ve Kocaelide oturuyorum. SAÜ de Spor Bilimleri Fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim. 2012 den beri Ets 2 -Steam sürümünü 2015 de alabildim.- oynamaktayım. Tam tarih hatırlamamakla birlikte ets yi ilk oynamayı başladığım zamanlardan beri mod için SimülasyonTürk ü takip ediyorm. Daha sonralarında foruma da üye olmuştum ve şimdi de burası. Bütün simülasyon oyunların oynamak isterim fakat ne yeterli zamanım ne de o kapasite de bir PCim var. O yüzden ETS2, ATS, CS:GO dışında oyun oynayamıyorum. İnternette bir caps görmüştüm " Hayatımı anlatmak 7 saniye en sevdiğim oyunu anlatmak 54353 saat" diye bu yazı da biraz ona döndü sanki. Neyse ben konu başlığı adı altında üzerime düşeni yazdım. Sıra sizde artık :smiley:

4 Beğeni

Ben Kamsci nam-ı değer Kamçıcı ya da Kamış :joy: gerçek adım Furkan Keskin. 20 yaşındayım Konyada yaşıyorum Selçuk Üniverstesinde Mühendislik fakültesinde 2. sınıf okuyorum… SCS ile Pedal to the Metal oyunuyla tanıştım ve o günden bugüne hiç kaçırmadan tüm oyunlarını oynadım. ETS yi 2012 den beridir oynuyorum Steame Multiplayer çıktığı zaman aktardım ( Eylül 2014 olması lazım ). Hoşuma giden her türlü oyunu oynarım özellikle Strateji oyunu hastasıyım… Total War Rome 2 en sevdiğim strateji oyunudur. Formula1 hastasıyım küçüklükten beridir sıkı takip ederim Aynı zamanda Lol illetinede bulaşmış bulunmaktayım ve artık okadar para yatırdık bırakmak olmaz diyerek Lol de oynamaktayım… Hobi olarak kendi çapımda ufak tefek Funny Moments tarzında videolar yaparım. Cs go gibi fps oyunlarda kolsuzumdur birtek bf de iyiyim diyebilirim ondada genelde helikopter ve uçak sürerim oyuzden :smiley: Aklıma başka bişey gelmedi gecenin 5 inde hadi gittim ben.

5 Beğeni

O zaman bende kendimi yazayım. Ben Yiğit Erdoğan daha çok YiğitE. Diye tanıdığınız kişi. Ankara’da yaşamakta olup öğrencilik ile hayat sürdürüyorum şuanlık. Çocukluğumdan beri tıra olan merakımdan dolayı ilk PCmiz olduğu zamandan beri - yaklaşık 10 yıl önce - simülasyon tarzı oyunlar oynayan birisiyim. Onun haricinde hikayesi güzel olan bazı dönemin oyunlarını da oynamayı severim. @Kamsci kardeşimiz de olan amansız hastalık bende de var ve şu dönemde çok seyrek de olsa lolde oynamaktayım. ETS 2 için maceram çıktığı günden beri başlayıp diğer SCS oyunları için daha da eski. 2012de ETS 2 aracılığıyla simülasyontürkle tanışma fırsatım oldu. O günden sonra da tekrar bırakmadım. 2015 civarından beri amatör olarak mod işi ile uğraşıyorum. Bahsetmeden geçmek istemediğim bir konu da ETS MPyi çıktığı dönem oynamama rağmen bir süre sonra bıraktım ve şuan modlu şekilde SP olarak devam ediyorum. Sizinde kendinizi tanıtıcı yorumlarınızı bekliyorum. :slight_smile:

6 Beğeni

Bizimde yazmamız farz oldu o zaman :slightly_smiling_face: .Ben de Ahmet Musab Güleç.
18 yaşında olup 9 Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 1.senemi okuyorum. Daha kendime ait bir bilgisayarım olmasa bile bazı şeylerin ucundan tutmaya çalışıyorum . Daha çok simülasyon tarzda oyunları sever ama diğer dallardaki oyunları sevmem diyemem ; yerine göre bana güzel geleni oynamaya çalışırım.SCS ile long haul tanıştım; uzun bir süre( 2014-2015) oynadım . Daha sonra vakit buldukça ETS2 oynamaya başladım. Yaklaşık 1.5-2 sene korsan olarak ETS2 oynadıktan sonra bir şekilde (Hala nasıl oldu anlamadan) steam üzerinden bizim için vazgeçilmez olan oyunu aldım .(1-3Temmuz 2016). Çoğu zaman çevrimdışı oynarım. Tabi oyunlar hakkında acemiyim bazı şeyleri bilmiyorum sonuç olarak->Bu platformla 5 Temmuz 2016 dan beri birlikteyim .Bir çok bilgiyi ilk başlarda SimülasyonTÜRK ile öğrendim; eeee şimdi ben öğrendim benden sonraki bilmeyenlere öğretmekte bizim işimizdir diyip o gün bu gündür elimden geldiğince sorulara bilgim dahilinde cevaplar bulmaya çalışıyorum . Bazen bazı konular altında " Araştırmadan konu açmak" ile ilgili sitemlerim oluyor, o yüzden kusura bakmayın :slightly_smiling_face: Çünkü cidden bazı sorular üst üste gelmesini ( Internet üzerinden bulunabileceği halde) sevmiyorum . Benden bu kadar okudugunuz için teşekkürler :smiley:

5 Beğeni

Öncelikle herkese selamlar…Ben Rıdvan Köse… 27 yaşındayım ve İstanbul’da yaşıyorum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 2013 yılında mezun oldum… Şu an CRM Medya Dijital Ajansı’nda İçerik Editörü olarak çalışmaktayım… Bilgisayar ile tanışmam 2001 yılındaydı. Doğum günü hediyesi olarak da FİFA2001 hediye edilmişti :slight_smile: Futbol konusunda baya baya ilgim var… Tartışmak konuşmak oynamak vs… Football Manager serisini 2005 yılından beri oynuyorum… Tır işine ise 18 Wheels Of The Steel ile başladım…Arkadaşlarımın “Ne anlıyorsun bundan abi sürekli yolda gidiyorsun işte” gibi baskılarına rağmen başında saatlerimi harcadım…Sonrasında üniversite 1 yıl uzadı tabii :smiley: Daha çok relax oyunları severim… Car Mechanic Simulator, Cities Skylines ve ETS gibi…Son dönemde PUBG’ye sarsam da FPS oyunlarında tam bir eziğimdir… Herkese iyi oyunlar diliyorum…

4 Beğeni

Cümleten selamun aleykum aranıza yeni katıldım

Aleykum selam hosgeldin :slight_smile:

Ufaktan bende kendimi tanıtayım : Adım Eren. 16 yaşındayım. Ankarada yaşıyorum.
DPT kısaltmasının açılımı Demirpolat anlamında. Yani soyadım :slight_smile: Uzun olduğu için önemsiz deneme sınavlarında soyadı kısmına DPT yazdığım çok olmuştur. :slight_smile:
Bilgisayar oyunları ile tanışmam Bus Simulator ile oldu. Fakat bana satılan CD’nin arızalı olması üzerine bir türlü oynayamadım…
Eskilerden en sevdiğim oyun tartışmasız NFS Underground 2 / 18Wos Haulin’dir. Zamanında çok fazla oynadım… Hala da oynuyorum arada :slight_smile:
Ets2 ile 1.4 sürümde tanıştım. (Krekli)Yanlış hatıtlamıyorsam oyunu 1.12 döneminde almıştım.(Steam). Şuan ise en son gireceğim oyunlar arasında kendisi.
CS : GO gibi oyunları eğer uykum yoksa iyi oynuyorum sayılabilir :slight_smile: Rocket Leauge’de ise adeta bir Sabriyim diyebilirim. Kaleye gol attığım çok nadirdir. ^^
Train Simulator World’e DLC alabilirsem devam edeceğim . Severek oynuyordum. Fakat 20 saat sonunda aynı olaylar biraz sıktı beni.
Strateji olarak ise şuan Stronghold 2’ye başladım. Geç oldu biraz ama yapacak birşey yok ^^.
Hobi olarak ise oyun oynamak haricinde Ets2 denilen şapşik oyuna arada girip harita yapıyorum. Nadir olarak da tamir işleriyle uğraşabiliyorum.

4 Beğeni

Şimdiden kısaltıyorsan seneye kodlamazsın .
Kendimden biliyorum yani :smile:

1 Beğeni

Ben Oğuzhan Mezarcı 89 doğumluyum. Ön Lisans Bilgisayar Programlama okudum daha sonra İşletme ile Lisansa tamamladım. Şimdi de 2. üni. olarak açıktan Yönetim Bilişim Sistemleri okuyorum. Memleketim Düzce fakat iş gereği İstanbul’da yaşıyorum. 2012 yılından beri Yazılım Test Uzmanlığı / Kalite Uzmanlığı yapıyorum.(Arada kısa dönem askerlik var.)
Ben oyunlar ile atari sayesinde tanıştım o zamanlar Prince of Persia’nın 2D hali ile oldukça boğuşurdum. Sonra PC ye geçince ilk olarak aylık dergilerin verdiği oyunlar(çoğu demo) ile başladım. O zamanlardan beri simulasyon tarzı oyunları hep sevmişimdir. Sakin ve gerçekçiliğe olabildiğince yakın oyunlar ilgimi çekiyor. Düğün dernek masraflarından sonra ilk fırsatta sağlam bir pc toplayıp olayı daha da ilerletmeyi düşünüyorum.

4 Beğeni

O zaman bizde tanıtalım… İsmim Melih Cem İpek. 23 yaşındayım ve Trabzonluyum. Kullanıcı adım ismimin baş harfleri ve plakadan geliyor :slight_smile: Öğrenciyiz halen. Hayırlısıyla bu sene noktayı koyuyorum. Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bilgisayarla ilk tanışmam 11 yaşında oldu. Tabi o zamanlar sokak oyunlarından fırsat bulup eve gelmezdik, gelirsekte çok az bakınma fırsatımız olurdu. Birde köyde yaşıyorduk tabi bilgisayar bilen kişi yok. Evde öylece duruyordu. Neyse sonradan kurcalaya kurcalaya kavradık birşeyler. Baya bir vakit geçirmeye başladım. Ortaokul zamanında bilgisayar ile çok uğraştım. Donanımı pek sevmem yazılım tarafı hoşuma gider. Bundan dolayı hedefe bilgisayar ve yazılımı koydum. Meslek lisesine gidip bilgisayar bölümünü okudum. Daha sonra ön lisans bilgisayar programcılığı, şimdi ise sıra lisansta…

Bilgisayar ve oyunlar olmazsa olmaz benim için. Günümün çoğu bilgisayar başında geçer. Simulasyon oyunlarından hoşlanırım. Ets 2 bambaşkadır benim için. İlk para biriktirip satın aldığım oyundur. Bununla Steam olayına girdik bizde. Tır olayına çocukluktan beri ilgim var. 14-15 yaşlarında iken internet kafelerden oyun diskleri almaya çalışırdım, en çokta Scs’nin o eski tır oyunlarını… Nasıl uğraşırdık sorun yaşamayalım, sorunsuz oynayalım diye. Ama tabi öyle olmuyordu… Terapi gibi gelir bana bunlar, girer birkaç teslimat yaparım rahatlarım. Ets 2 ve Ats bilgisayarımda mutlaka hazırda durur. Korsanı saymazsak 3 yıldır Ets 2 dünyasındayım ve 1000 saate yaklaştık. Ats ise 200 küsürden gidiyor. Şu sıralar ise aktif olarak Rocket League oynuyorum. Bağımlılık yaptı gibi anlamadım :slight_smile:

Benim olay böyle… :slight_smile:

3 Beğeni