Araç özellillerini değiştirme ve modelleme hakkında

Herkese selamlar, bu açtığım ilk konu başlığı, hatam olursa mazur görün. 1.33 sürüme sahip Neoplan Skyliner otobüs ile oynuyorum. Fakat yakında 1.37 sürümü gelecek ve bu otobüs ile oynayamayacağım. Bu otobüsün en sevdiğim yanı hızlı gittiğim taktirde 270 280 km hıza ulaşabiliyor olmam ve çabuk hızlanabilmesi.
İlk sorum, başka araçlarda da bu hız özelliklerine sahio olabilmek için hangi dosyalarda değişiklik yapmam gerekir?
İkincisi yeni bir araç tasarlamak için hangi programları kullanmamı önerirsiniz?
Şimdiden tüm yanıtlarınız için teşekkürler :blush::crossed_fingers:

270 280 az gibi geldi bana ya ne biliyim simulasyon oyununda da 270 280 gitmezsin bence. Şöyle bi 350 400 ile giden otobüs modları lazım bence sana. Araştıralım bunu…!!!

3 Beğeni

400 le gitmek isterse gidebilir bence bunu istemesinde ya da yapmasında problem yok. Herkes gerçekçi oynamak zorunda değil.

5 Beğeni

Sıfırdan araç tasarlamak o kadar kolay değildir ama hızlı gitmek için tüm araçlarda çalışan yüksek beygirli motor modları illaki vardır. Onlara yönelebilirsiniz.

1 Beğeni

Değerli Park sakinleri, herkes bu simülasyonu zevk almak vaktini en iyi şekilde geçirmek için kullanıyor. Onun için lütfen sorgulamak yerine çözüm odaklı olursak daha iyi olacağını umuyorum.

Sorunuza gelirsek sadece “Araç gücü” konusunda yardımcı olacağım. Araç modelleme için işin ehli üyeleri @bertan06-@emre54 gibi kişilere danıştığınızda seve seve yardım edeceklerdir.

Hangi aracın hızını daha doğrusu “Tork” değerlerini arttıracağınız SCS dosyasını WinRar uygulamasıyla açın ardından def/wehicle/truck/aracın markası/engine dosyasından herhangi bir motor seçeneğini notepad++ veya Not Defteri ile açın öncelikle ETS2/ATS: SII Dosyalarını Uğraşmadan Çift Tıklayıp Açmak - YouTube videodan yardım da alabilirsiniz. Sii dosyalarını düzenleyen bir kaç işlemi yapmanız gerekecektir.
Not defteri, Notepad++ ile açtığınız dosyadan resimdeki gibi basit bir işlem ile istediğinz aracın motor gücünü arttırabilirsiniz.(İndirdiğiniz “Yüksek Tork Gücü” Modlarının da bu yöntemle değiştirebilirsiniz. Ancak düzenleme izni yoksa lütfen yapmayın. İyi vakit geçirmeniz dileğile…

11 Beğeni

O zaman aynı şekilde otomobil modlarının gücünü de düşürebilirim herhalde?

4 Beğeni

İşte bu çok iyi olur. :smiley: Jet gibi gittikleri için araç modu kurmuyorum bayadır.

3 Beğeni

Çok teşekkür ederim Emir, detbit’i takip ediyorum normalde görememişim demek ki, büyük dertten kurtardın beni :slightly_smiling_face: özellikle Çin modunu oynarken hıza çok ihtiyaç oluyor, trafik 110 km hızda akarken senin zar zor 90’da kalman tüm trafiği sabote edebiliyor :sweat_smile: :+1:

1 Beğeni

İstediğin aracın Gücünü değiştirebilirsin ancak araç modlarında Çekiciler gibi yüksek tork gücü yok. Tavsiyem 300 400 bandında dene. Yoksa Space X uydusu gibi gidersin :laughing:

3 Beğeni

Kullandığım otobüsün motorunu en yüksek seviyede satın aldığında aynısı oluyor, bi 10 saniyede 100 km 125 km yi bulabiliyorum :sweat_smile: Gerçekçiliği kaybetmemek ve hızı korumak arasında bi çözümü bulucam artık :laughing:

1 Beğeni