Ancient Cities [Ana Konu]

Survival strateji şehir inşa simülasyonu Ancient Cities, antik çağda geçiyor. Neolitik çağ ile başlayan oyunda avcı-toplayıcı ilk yerleşimleri oluşturuyor. Köyleri kuruyorsunuz. Hayvancılık ve tarım da bulunuyor. Dawn of Man ile çok benziyorlar ancak Ancient Cities daha ayrıntılı özelliklere sahip. Üstelik Kickstarter kampanyaları ile çeşitli özellikler desteklendi. Buz devri, sıvı dinamikler gibi özellikler de olacak. Normalde 2018 sonunda çıkacaktı ancak ertelendi.

Hedeflerinde orta doğu’yu neolitik çağda aktarmak bile var. Devasa haritalara sahip.

Geliştirici: Uncasual Games
Platform: Steam, GOG, Itch.io

Kickstarter’da 125 bin euro toplandı.
https://www.kickstarter.com/projects/uncasualgames/ancient-cities
Indiegogo’da 93 bin euro toplanmış

su

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim özellikleri tek tek araştırıp yazarız. :slight_smile: 2019 sonunda çıkarsa da güzel olur.

1 Beğeni

En son AMD kartlarla başı beladaydı yeni bir tane falan almış sıkıntı yaşıyormuş. Bazı geliştiricilerin AMD kartları pek iplememesi bundan herhalde ne yapsan da düzelmiyor. :smiley:

1 Beğeni

bu konuyu beklıyordum bende dawn of man meraktan aldım ama oyun monotonlaşıyor bunda olmayacak gibi yada daha uzun soluklu olağa benziyor…

dawn of man oyunundan farklı olarak kabıleler olsa kesfetsek ve bellı noktadan sonra tıcarı paylaşımlar olsa yada saldırı durumu olsa guzel olur

ben dawn of mande yeni köyler kurayım maden olayları orada devam etsin arada taşınsınlar falan diyorum yani zor değildi aslında istediklerimiz

1 Beğeni

aynen bende tabi örnek uçuk olacak ama en azından anno 1404 deki gibi bir keşif olayını beklerdım çünkü sonuçta çağlar var ve bunu kesfedılmesı lazımdı oyunda sirkülasyon lazım ama bence aceleye geldı bu belkı gelısımını yaparlar bılemıyorum tabı oyun full surum daha ne kadar geliştirilir bilemiyorum umarım
acıent de bu olaya bır çözüm buluşmuşlardır