American Truck Simulator [Ana Konu]

Allah Allah garip ben eskiden 7 vites kullanıyordum artık 14-18 viteslilere geçtim ama benim başıma hiç öyle birşey gelmedi hangi şanzıman modunu kullanıyorsunuz? sanmıyorum ama belki onlada alakalı olabilir ben yüksek güç modunu kullanıyorum sizinki ekonomi modunda mı?

Işığın görünürlük mesafesi diye bir ayar var en yüksek yapınca düzelir, fps kaybı yaşatmayan bir özellik, en yüksekte kullanmanızı öneririm

Basit ayarlardan yükseği seçtikten sonra gelişmiş ayara çevirip sadece bu özelliği arttırabilirsiniz

1 Beğeni

Allison tam otomatik (tork konvertörlü)
Eaton 13 ve eaton 18 manuel
12 vitesli olanlar başta olmak üzeri, volvo ı-shift, mack m drive gibi markaların varsa diğer kendi şanzımanları ise otomatikleştirilmiş manuel(kavramalı yarı otomatik sistem) tipte şanzımanlardır

Gerçek hayatta alison hariç diğer tümünde vites geçişlerinde gaz verir, özellikle düşürürken özellikle motor freni aktifken çok daha yüksek devire ulaşana kadar gaz verir, şanzımanın vites geçiş mekaniği bu şekilde, sebebi ise kavramanın volanı tutabilmesi için yüksek torka sahip motorlarda devirlenmeye ihtiyacı vardır.

1.39 dan önce tüm şanzımanlar aynı hisse sahipti, yapay ve gerçekçi değildi, 1.39 ve sonrasında bu durum güncellendi, gerçekte olduğu gibi davranıyorlar artık.

İleri seviye Eaton 18 manuel LoneStar aşığı ve kullanıcısından
Saygılarımla

4 Beğeni

Yani gerçek otomatik kullanacaksam 6 ileri allison şanzıman seçmem gerekiyor doğru mu anladım. Diğer şanzıman türleri manuel vitesler için uygun?

1 Beğeni

Eaton 13 ve 18 sadece manuel olarak sunuluyor
Alison sadece otomatik olarak sunuluyor
Diğer şanzımanlar otomatik sunuluyor ama triptonik olarak manuelde kullanabiliyorsun

Tercih sizindir, gerçekçilik istiyorum derseniz bence bu kriterlere göre seçmelisiniz,

Alison, hafif yük otomatik kullanım için amerikada tercih ediliyor daha çok bölgesel kısa mesafe içindir.
Eaton lar ağır yük için kullanılıyor, ivmesi çok düşük bunların zor hızlanıyorlar, maksimum hızıda düşük, ama bence en keyiflisi,
Amerikada en çok tercih edilen ise 12 vites otomatik uzun yolda yük ağırlığı ortalama yakıt ekonomisi için tercih ediliyor

Eaton sadece manuel, diğer hepsi otomatik kullanılıyor

3 Beğeni

California dreamin

1 Beğeni

2 hafta önceki blogdan bir screenshot bu yeni birşey değil yani

1 Beğeni

Gerçekçilik bakımından amerikada kullanılan tırlar otomatik mi yoksa triptonik mi?

Veya oyundaki ekli tırlar manuel değil onu biliyoruz da, hangi şanzıman daha gerçekçi olur karqr veremedim bir türlü :relaxed:

Evet 12 vites çok güzel ama hız azaltmalarda devir saati düşünce araba kendi kendine gaz veriyor. Bunu neden yapıyor veya bu normal mi anlayamadım.

Yukarıda açıklamış arkadaş gaz verme muhabbetini okursan eğer anlayabilirsin

1 Beğeni
2 Beğeni

- & Much More’mu???
“Allah kerimdir. Gidelim :smiley:

4 Beğeni

Arkadaşlar SCS öldü mü? Haberi olan var mı? :grinning:
Blog sanki ıssız bir çöl gibi de, hadi bugün yayın var ama :thinking:

2 Beğeni

Yayını unutmayın :blush:

3 Beğeni
6 Beğeni

heralde texas :smile:

4 Beğeni

https://twitter.com/SCSsoftware/status/1397780811210973184?s=20

5 Beğeni

yalnız burunsuz araçlar da var. acaba ets ye de bu yayınla birlikte mi convoy özelliği gelecek :smiley:

3 Beğeni

Acaba hangi developerlar konvoya katılacak?:thinking:

2 Beğeni