American Truck Simulator - 1.47 Güncellemesi [Ana Konu]

sallantıyı hissetmek mümkün bu güncellemede fiziklerle ilgili çalışma olması umutlandırdı. çok geç kalınan şeyler geliyor. ha bu arada güncelleme çıkarken ben de araç fizikleriyle uğraşıyordum ama kendi şeeyyimdee :smiley:
dsfdsf

neyse direksiyona geçme vakti gelmiş. bağlayıp deneyeceğim.

11 Beğeni

5 ay açık betayı beklediğimizee değmiş

1.47’de Kenworth W900’e hız sabitleyici göstergesi eklenmiş.

4 Beğeni

Daha yeni test ettim gerçekten çok iyi olmuş artık yağ gibi gitmiyor araç ,gerçekçilik hissi gelmiş.Daha fazla hissetmek için süspansiyonu yumuşatabilirsiniz daha iyi oluyor bence.

2 Beğeni

Maçlardan önce yükleyip denerim artık ama random road bumps olayı iyi düşünülmüş :+1: Çünkü her yolun kaymak gibi dümdüz olmadığını biliyoruz ve koca haritayı yeniden elden geçirmektense böyle bir şey ekleyip her yerde çalıştırma fikri akıllıca olmuş. 5700XE’de hız sabitleyiciyi açında gösterdiği rakamları kapatıyordu o düzelmiştir belki indirince her detaya yakından bakarız.

2 Beğeni

Merak ettiklerim:

Harita

• Dünya Ortam Seslerinin Eklenmesi
  • Rastgele Yol Tümsekleri

Araçlar

• Uyarlanabilir Hız Sabitleyici ve Acil Durum Fren Sistemi

Oynanış

• Ses Yönü Filtresinin Eklenmesi
  • Performans İyileştirmeleri (gece, kötü hava, yoğun trafik)

kullanıcı Arayüzü

• Kariyer Geçmişi Kullanıcı Arayüzü Yeniden Tasarımı
  • Oyun İçi Güncelleme Günlüğü

Umarım ilerleyen zamanlarda daha da iyisi gelir…

2 Beğeni

SCS Software, 1.47 güncellemesinin açık beta sürümünü American Truck Simulator için yayınladı. Kişisel satın alınabilir gaz tankerleri, Adaptif Seyir Kontrolü, Acil Frenleme Sistemi ile Rastgele Yol Tümsekleri eklenen önemli özellikler arasında yer alıyor.

ETS 2’nin kupa ve 4 noktadan kabin süspansiyonu daha iyi hissettirebilir. Ama keşke fiziklerde yapılacak çalışmaları başlıklar halinde görebilsek tabii o zaman SCS’nin neleri yapmaya üşendiği ortaya çıkacak. :melting_face:

8 Beğeni

Benim de en merak ettiğim bu.

Yağmurlu havada iyileştirme var. Geceyi test etmedim. Trafikde de bir tık var gibi duruyor ama ats de şu kaporta aynaları çok fps yiyor onun düzeltilmesi lazım.

3 Beğeni

Gaz tankeri baya iyi olmuş, diğer şeylerde hoşuma gitti. Bahsettiğim şey hala aynı kalmış, şurda 39’a ayarlı olduğu halde sadece 9mil/sa gösteriyor hız sabitleyicinin ikonu sayıyı kapattığı için.
5700xedash

1 Beğeni

Sırf o yüzden kaporta aynalarını hiç kullanmıyorum ben de. En son kaporta aynası taktığım araç Cascadia idi. Fakat sonradan fps yediği için artık hiç kullanmıyorum.

3 Beğeni

1.40 tan sonra böyle oldu garip bir şey.

1 Beğeni

Şimdilik izlediğim video’ya göre performans göstermiş küçük te olsa, 10 FPS kadar artış olmuş, fakat sabah veya öğlen iken FPS oranı 1.46’ya göre 3-4 FPS düşüş göstermiş.

1 Beğeni

g_bumps diye komut gelmiş galiba scs forumda biri böyle yazmış
g_bumps 1.5 or 2 feels very nice to drive too. Bumps are way more pronounced and harsh. : g_bumps 1.5 veya 2’yi sürmek de çok hoş geliyor. Tümsekler çok daha belirgin ve serttir.

2 Beğeni

Oklahoma Eyaletine Teksastan girişte bu tarz gişe var ? Eyalet uygulaması sanırım.

1 Beğeni

H. E. Bailey Turnpike, ABD’nin Oklahoma eyaletinin güneybatı bölgesinde 86,4 millik (139,0 km) ücretli bir yoldur.

@yoda53’nin fotoğrafını attığı gişe :arrow_right:

3 Beğeni

Bazı yeni şeyler ve iyileştirilmiş varlıklar. Illinois, Missouri ve Oklahoma bayrakları. Kansas hoşgeldin işareti.

4 Beğeni

G_bump komutu sayesinde artık tır sürdüğünüzü oyun hissettiriyor. Fakat dikkatimi çeken, bu tür özellikleri görsellik olmadan sadece komut üzerinden yapıyorlar. Prism3D’nin yan etkileri mi bilmiyorum ama bu komut aslında oyun motorunun eskidiğini fazlasıyla gösteriyor. Ayrıca bu güncellemede performansa yönelik yapılan geliştirmeler çok iyi olmuş. Aslında söylenecek çoook şey var ama adamların umurunda mı bilmiyorum. :smiley:

1 Beğeni

2 değeri fazla sallıyor sonra süratle gittiğinizde özellikle ats w900 ile denedim yolda sekiyormuşsunuz gibi gösteriyor. lastiklerin bir kısmı zaten yola giriyor. arada görünmese bile tümsekten ya da atıyorum küçük bir objeden geçmiş gibi oluyorsunuz. 1 değeri gayet uygun zaten oturunca direkt diğer özelliklerle birlikte etkisini görüyorsunuz.
ats’de bile bu kadar fark ediyorsak ets 2’de gerçekten keyifli olacak. scania ile mi yoksa daf xg ile mi çekicem videoyu karar veremedim. :smiley:

11 Beğeni

Evet en gerçekçi sürüş 1 ile oluyor. Bu komut eğer araç fiziğine bağlıysa fizik modu yapanlar bu komut ile çok daha iyi işler çıkarabilir.

1 Beğeni