Age of Empires IV [Ana Konu]

Age of Empires IV oynanış görüntüleri ile beraber resmen ortaya çıktı.

Pre-Alpha Gameplay

İngiliz ve Moğollar görünmüş videoda

Çıkış tarihi yok. Ancak oyun güzel duruyor.

5 Beğeni

bence stronghold 2 faciası gibi olacak.

Düne kadar bu oyundan vazgeçtiler diye düşünüyordum (ECS misali). En azından sinyal aldık bu da birşeydir…

Millet grafiklere falan laf atıyor da ne gelecekti? :smiley: Böyle bir seriye de yeni bir oyun yakışır. Önemli olan haritalarda, ırklarda, ne gibi özellikler olacak. Her türlü gideri var. Elbette eski oyunlar gibi efsane olmaz. Ben bekliyorum vallah çıksın oynayacam :smiley: Sıradan bir oyun olmasın da böyle derinlik vs. olsun nebileyim hakkını versinler beya

3 Beğeni

Aynen ben oyunun hastasıyım yıllar geçsede bende eskimeyecek yeni versiyon yakışır bekliyoruz efendim.

Keşke mitoloji gibi çıksaydı daha keyifli olurdu bence

Biliyorsunuz eski oyunlara remastered yapıldı şimdi son oyunu Age of Empire 3: Definitive Edition da gösterildi. 15 Ekim’de çıkacak.

Yeni oyun Xbox Series X için çıkacak öyle duruyor. Bu çıktıktan sonra sıra onun tanıtımlarına falan gelir herhalde ama hemen çıkacağını falan zannetmiyoruz zaten :slight_smile:

Yalnız yenilemeler vs. baya işe yaramış özellikle son oyun daha yeni olduğu için öyle görünüyor.

1 Beğeni

AoE 2: DE almayı düşünürken çok iyi oldu bu. İndirim görünce alayım diye düşündüm fiyatın yükselme ihtimaline gelemedim çektim hemen :grinning:

1 Beğeni
1 Beğeni

Age of Empires’in yen oyunu mu yoksa eski oyunun yenilenmesi mı bu?

sözde yeni oyun özde makyajlanmış aoe2, stronghold gibi bu da aynı yolu izlemiş, kaleler vs sanki kartonmuş gibi eski oyunlarda o taşın ağırlığı hissediliyordu, 23:13’de mızraklı duruyor, düşük bütçeli ancestors legacy oyununda ise o mızraklı araya dalıp adamı fırlatıyor, yeni nesil oyuncular sever ama aoe2 oynayanlar sevmedi, stronghold’da da aynısı oldu.

1 Beğeni

Oyunun resmi türkçe incelemesini izleyebilirsiniz

5 Beğeni

şu an tanıtılıyor
28 Ekim’de çıkacakmış omg

hadi hayırlısı

3 Beğeni

çıktııı!!!

akşam game pass alıp dalıcam

1 Beğeni

Arkadaş zaman ne çabuk geçiyor ya bugün mü çıktı anlayamadım valla aklımdan çıkmıştı

Bu arada koydum indirmeye :smiley:

1 Beğeni

Evet efendim vatana millete hayırlı uğurlu olsun

4 Beğeni

total war serisi bile birimlerdeki basit okçu,atlı,zırhlı algoritmasını değiştirdi kendi içinde birimler ayırdı bunlarda halen aynı birimler var.

yeni crusader serisinde olduğu gibi grafikler mobil gibi olmuş niyeyse böyle yapıyorlar total war direkt cartoon grafiklere döndü, age of mitoloji grafik yenileyerek çıkmıştı ama o halen daha iyi.

okçular rezalet kürdan atan oyuncaklar gibi, o kadar eleştiriye rağmen değiştirmemişler.

Bu oyunun Age of Empires 3’den ne gibi artıları var? Steam’da Definitive Edition olanı almıştım vaktinde ama indirip oynamaya vaktim olmadı. Bu iki oyundan hangisi daha iyi?

Yıldönümünde Osmanlı İmparatorluğu ekleniyor.

6 Beğeni