2 aylık SimülasyonPark performansı

SimülasyonPark açılalı 2 ay oldu.

1-Site yerine oturdu.
2-Yeni kullanıcılar kazanıldı.
3-Discourse için pek çok güncelleme çıktı ama görsel anlamda bir değişiklik katmadı.
4-Yeni kullanıcılar görsel anlamda değişiklik beklememeli.
5-Günlük ortalama 2bin sayfa görüntüleme oluyor.
6-Aynı performans forum için harcanabilir daha verimli sonuçlar alınabilirdi. Fakat aynı özellikler olmayacaktı.
7-Önemli konular sık sık Facebook üzerinden paylaşıldı. YouTube videolarının açıklamalarında ilişkili oyunların ana bölümleri, konularının bağlantıları eklendi.
8-Güncelleme çıkışları, herhangi bir gelişmede benim haricimde hemen paylaşan çok fazla kişi oldu bu da işleri kolaylaştırıyor.
9-Olumsuz olarak ETS 2 ve çevresinde ilerlemesi biraz can sıkıyor.
10-Daha farklı yapımlara da el atılmalı, içerik paylaşılmalı.
11-Konuların görüntüleme sayıları tekil ziyaretçi olarak sayılıyor sanırım kimine garip gelebilir.
12-SEO açısından trafik çekmekte sıkıntı yaşanıyor. Bu da başta belirttiğimiz gibi mevzuyu bilenin kendi kendine gelmesi oluyor.
13-Ortalama oturum süresi Google’a göre 6 dakikaymış. Sistem yorumları, konuları okuma sürenizi görüntüleme sürenizi de hesaplıyor. Haliyle insanlar sitede yapılan herhangi bir yoruma alakadar olmasa da bildirim vb. şeyler geldiğinden dolayı okuyor. Bu da yine üyeler arası iletişimi arttırıyor veya o konulara ilgiyi… birçok etkisi var.
14-Sadece SimülasyonTÜRK sosyal ağlarından paylaşım yapılıyor. Şahsi olarak son zamanlarda YouTube ile ilgilenince buraya özel bir çalışma yapamadım ama üyeler ne oluyorsa anında ekleyebiliyorlar. Bu da çoğu kişinin sistemin ya da SimülasyonPark’ın mantığını çözdüğü anlamına geliyor.
15-Sitede rahatsız edici bir durum hiç olmadı. Bunu da yine yazdığınız yazılar engelliyor.
16-Bu sürede ST foruma pek uğraşamadım ama nedense orası da aynı şekilde ilerliyor.
17-Görsel anlamda vb. eklentiler hala eksik uzman birisiyle tekrar görüşüp ayarlamak gerek.

12 Beğeni

Birkaç gündür reklam görüyor olabilirsiniz test ediyoruz.

Aynen devam :+1:t2:

2 Beğeni