1.39 Güncellemesi - American Truck Simulator

Ben ssao geldiğinden beri 72 fpsyi geçemiyorum önceden 110 -120 mi alıyordum betayı denemedim daha şimdi bakacağım 50yi zor alırım heralde sorun varsa

Küçük bir detay keşfettim. Bu far daha önce beyaz yanan park lambaları şimdi turuncu yanıyor. Değiştirmişler.

5 Beğeni

Keşke hemen güncellemeye çamur atmak yerine biraz kendinizi Scs Software 'nin yerine koysanız.Siz Pandemi 'ye rağmen oyunu boş bırakmayıp güncelleme yapıyorsunuz,daha piyasaya çıkmayan çekiciyi oyuna ekliyorsunuz,oyundaki dorseleri değiştiriyorsunuz,etkinlikler yapmaya devam ediyorsunuz,harita geliştirmeleri yapıyorsunuz ama bu tarz oyuncular gelip Of Ulan Of Gelenek Bozulmadı , ÇoK bÜyÜk GüNcELLeMe dOrSe YaBdIk yEnİ sÜrÜm yAbDıK diye dalga geçiyorlar.Eminimki Scs 'de birşeyler yapmak ister sonuçta geçen yıl sonu boşuna grafik güncellemesinden bahsetmediler araya pandemi girince herkesin işi,planları bozuldu.Ben bu iki oyununda gelişeceğine inanıyorum :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

evet gelişir ama bu hızla belki bi 50 yıl sürer asdsafasfsafasfsafasf

1 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Yiğidi öldür hakkını yeme hesabı, bende daha işe yarar şeylerin gelmesini çok istiyorum ama başka pencereden bakınca da adamlar yıllardır çabalıyor. Ats ve ets çıktığından beri çok yol aldı almaya da devam ediyor. İsteseler keserlerdi güncellemeleri, dlcleri bizi piyasada bi cacığa benzemeyen oyunlara mahkum ederlerdi. Tekel olmanın rahatlığıyla bariz işlerin yavaş yürüdüğü de ayrı bi konu tabiki…

2 Beğeni

Sana öyle geliyor

Scs hiç birimizin babasının firması veya devletimizin bir firması değil.Sen bir oyuna senede 5 tır eklersen gelecek sene oyuncular nerde bu yeni tırlar derler.Adamlarda der ki o zaman ee kalmadı elimizde.Şirketin bu konuda yavaş güncellemesi gayet mantıklı.Önümüze bir güncelleme sunuyorlar sen onunla idare ediyorsun o hevesin kaçtığı zaman yenisini bekliyorsun.Fakat bir oyunda hakkaten senelerdir olması gereken özellikler gelmiyorsa işin tadı kaçar.Western star harika bir proje şeklinde ortaya çıktı fakat şu an kim bakıyor çoğu insanın ilk günkü hevesi kaçtı.
-Yıllardır çabalıyorlar doğru ama babalarının hayrına da çalışmıyorlar hepimiz parasını ödüyoruz sonuçta.
-Bana şunu yapmasınlar abi 3 sene önce Euro Coach haberi verip senelerdir bir nokta dahi ipucu göremedik.
-Grafik güncellemesi diyip çıkmayan güncelleme.Belki bu sürümde gelir ama aptal yerine koymayın bizi.

-Ben müşteriyim müşteri sen beni kaybedersen o '‘dandik’'paintjoblarını kime satacaksın.Ben oyunu halen zevkle oynuyorum o da ayri bir konudur.
-Scs’nin bahanesi pandemi olamaz.Pandemi hayatımıza gireli 6 ay oldu biz 6 aydan öncede aynı eksikleri konusuyorduk.

6 Beğeni

güncellemeleri, dlc leri kessinler bizde oyunu bırakırız oynamak ve para verip almak zorunda değiliz bu kadar basit. babalarının hayrına yapmıyorlar biz de parasını ödüyoruz sonuçta. beklenti içinde olmak ve istemek müşteri olarak hakkımız. ecs çıksa 100 tl dlc fiyatı ile bile çıksa alacak çok insan çıkacaktır ben de dahil.

Kimse kimseyi kafasına silah dayayıp zorla oynatmıyor sende oynamazsın olur biter
Aramıza yeni katılan oyuncular olabilir onları düşün, onların aklına yanlış fikirler sokmayın
Senede 5 tır eklediler diyorsun daha ne bekliyorsun anlamadım, bu bir tır simülasyon oyunu fazla bir şey bekleyemezsin, istersin söylersin o ayrı konu, o zaman scs’ye bunu iletirsin, ben iletiyorum bunu listemize ekliyoruz diyorlar
Her şeyi ecs’ye bağlamayın yayınlanmayacak dendi ve bitti
Hiç güncelleme gelmeseydi ne olurdu onu da düşün? ilk çıktığı gibi oynamaya çalışsaydık ne olurdu peki?
Kim oynardı bugün? Hiç kimse, en azından güncelleme geliyor sürekli ki eğlenceli yapmaya çalışıyorlar oyunu
Olayların hiç arka tarafını düşünmeden yorum yapıyorsunuz

1 Beğeni

@BabyYoda ve @Ardaay7 ikinizin de yazdıklarını okudum, ikiniz de haklısınız kardeşlerim. Pozitif olarak fikirlerinize katılıyorum

3 Beğeni

Bende öyle

Elbette bazı şeyler pandemi yüzünden gecikmiştir.bu kesin gibi birşey ama scsnin gizliliği insanı rahatsız ediyor.
Benim konuşacağım konu ses motoru.
Pavel seborsun.2018in mayıs ayında stüdyana gelen fanlarına ‘yeni bir ses motoru yapıyoruz’.diyorsun.
Ayni yılın sonu canlı yayında fmodun lisansını aldığını söylüyorsun,insanlar umutlanıyor,2019da gelecek zannediyor.
Ve EVET 2019da getirmiyorsun yine aynı yılın son aylarında açıklama yapıyorsun.seneye geliyor diye.
Duyurulmasından 1.5 yıl sonra fmod geliyor ve…

Burası çokomelli…

TAM OLARAK GELMİYOR.yarım olarak geliyor.
Şimdi biz niye 100,150 kişı napıyor diye soruyoruz.bu yüzden…

2 Beğeni

TIR simülasyonlarında en iyi iyi 2 yapıma sahip. Binlerce kilometre yüzlerce şehir var. Ama böyle bir dünyada her şehre gittiğinde farklı ışıklandırma, dinamik hava durumları, sürekli değişen bir ortamın olması gerek. Işıklandırma ve hava durumu güncellemesi ile bunun kısmen de olsa çözülebileceğine inandığım için önemsiyorum. Yoksa sonra yine aynı olacak.
Oyuncuların asıl sıkıntısı bu konuda en iyi olan simülasyonda gerçekte çok önemsenen özellikleri görememesi bana göre :slight_smile:
Yağmur kar kirlilik sürekli bir şeylerin olması çok şeyi değiştiriyor. Bunun için çok mükemmel bir teknololojiye ihtiyacımız yok.

Bugün Polonyalı bir simülatör firmasının geliştirdiği eXpanSim’i denedim. İstediğimiz bazı şeyleri vermeye çalışıyorlar ama yolun başındalar. Ancak SCS’deki sistemi hiçbir yerde bulamıyorsun. SCS de risk alıp cesur adımlar da atmıyor. Bütün mesele bu çok şey yapsa hiçbir şey yapmamış görünmek çok kötü. Rekabet sıfır lanet olası diğer türlerde bile gidip gelebileceğin oyun fazla.

11 Beğeni

Evet haklısın ama bazı özelliklerin gelmesi için önce bazı özelliklerin gelmesi lazım denilmişti, belki de bu 1.39 bu şeylerin temeli olabilir çünkü uzun zaman sonra deneysel geldi ama yine de kim bilir değil mi?

1 Beğeni

Bence de mesele tam olarak bu değindiğin noktada dinamik hava durumu ve ışıklandırma çok önemli bir şey oyunda sürekli değişen bir şeyler oluyor ve bu da oyuncu kitlesi için gayet iyi bir şey kaldı ki piyasanın en iyi oyunu rakibi yok , bu oyuna bunların gelmesi oyuncu kitlesi için önemli isteklerimiz beklentilerimiz bitmez tabi ki ama ben bu bahsettiğiniz şeylerin dönüm noktası olduğunu düşünüyorum.

Oyunda temel olması gereken şeyler olsa hani dersin ki ayriyetten istediklerimiz olmasa da olur.Bizim isteklerimizin ucu marsa dayanmıyor ki usta.

2 Beğeni

Mesela unutulan bir şeyi söyleyeyim Kuzey Almanyanın güncellemesi duyurulmuştu uzun süredir ses seda yok belki bu güncellemede gelir diye düşünüyorum uzun süreden sonra experimental beta geldi

1 Beğeni

Dostum mesela buradada tutarsızlık var.Almanyanın ilk rework bloğunda pavel harita yenilemesi için ayrı bir takım kurduk dedi…
Ama sonra selçuk abi almanyayı mandelsoft kendi yaptı demişti.
Selçuk abi şu konuda haklı bu insanlar bedavaya çalışmıyor,yeni oyun çıkmadığında gelir kaynakları harita paketleri ve dlcler oluyor ve tamamiyle normal.buna kimse birşey diyemez.sonuçta adamlar ekmeğini burdan kazanıyor.
Burda göze batan dlc için bazı özelliklere zaman ayırmıyorlar/ayıramıyorlar.
Bence scsnin yeni konsollar geldiğinide oyunlarını çıkarması lazım deli gibi oyun satabileceği bir platform.
Ama hiç yapmadılar.

1 Beğeni

Bu oyunu oynayan kitlenin yüzde 70’i modlu oynuyor dersek. Galiba konsollarda da mod işi imkansıza yakın satışlarda ona bağlı düşük olur diye o yatırıma girmemeleri bence normal.

Bence bunun dışında birde şimdi örneğin grafik güncellemesi için uğraşıyorlar belki ilerde hava durumu gelecek mesela oyun şimdi konsolda olsaydı belki güncellerken sorun olabilir konsol tarafında bu tarz şeyleri hallettikten sonra getirmeyi düşünüyor olabilirler

1 Beğeni