Yeni site projesi: Mods.SimulasyonTurk.com ile yeni bir dönem başlıyor

mods.simulasyonturk.com sitesini tekrar aktif hale getiriyoruz.

*Yeni arayüz
*Üyelik sistemi
*Modlar için özel hazırlanmış sayfalar
*Modlar için sürüm değişiklik listesi, galeri, video alanları, her sürüm için ayrı bağlantı ekleyebilme
*Kolay mod takibi, bildirimleri
*Özel modlar için çeşitli imkanlar
*Daha fazla oyun için destek
*Mod yapımcıları ile özel iş ortaklığı
*Mod yapımcıları için profil sayfaları
*Steam Atölye vb. platformlar ile entegrasyon(daha sonra)

Şu an sitede girdiğinizde normal bir tema görebilirsiniz. Yeni arayüzü henüz yayına almadık. Geri bildirim toplamak ve gelişmeleri haber vermek için konuyu açıyoruz. Daha önce bu siteyi açarken birçok plan yazmıştık ardından vazgeçip askıya aldık. Kekşe almasaydık şu an çok başka bir yerde olabilirdi.
Geç kalınsa da istenilen mod, eklenti sitesini açmak istiyoruz.

Her mod için yeni bir yazı yerine mevcut sayfaların güncellenerek daha derli toplu bir görünüm oluşması için yeni özellikler ekledik.

20 tane mod olsa bile kendi sayfalarına sahip olsun yeter. Çok fazla yerli yersiz mod her şeyi karıştırıyor. Eğer bir otobüs modu eklenecekse tüm sürüm değişiklikleri yine aynı konuda olacak. Güncellenmese bile öyle kalacak ama kolay ulaşılacak.
Bir kategoriye veya mod sayfasına girdiğinizde sadece görmeniz gerekenleri görmenizi istiyoruz. Sadece ETS 2 değil diğer simülasyon oyunları için mod veya eklenti yapan kişilerin de katılarak kendi sayfalarını oluşturmasını rica ediyoruz.
Mod yapımcılarına özel sayfalar bu yüzden hazırlanıyor. En azından ortada bir arşiv bulunmalı. Steam Atölye vb. oyunların kendi mod ağlarında paylaşsanız bile fark etmiyor oradan indirilsin ancak burada arşivlensin ve daha fazla kişiye ulaşsın istiyoruz. Size vadedilen her gün yüzbinlerce gösterim değil herhangi bir oyun için mod ya da eklenti arandığında hiç değilse önemli olanların düzgünce sunulabilmesidir. Eğer ortak bir alanda birçok simülasyon oyununa ait önemli ve kullanılması gereken modları listelerse hem oyuncu topluluğu da hem de mod yapımcılarının iletişimi açısından faydalı olacaktır. Daha kaliteli ve iyi bir modlama topluluğu için ihtiyaçları karşılayan bir mod sitesine ihtiyacımız var.

Zaten beklediğimiz gibi olursa daha ciddi adımlarla yazılımı geliştiririz.

10 yıl önce ilk siteleri kurduğumuzda zaten değişimi başlatmıştık.
Mod projeleriyle ilgili ana konuları yine park.simulasyonturk.com’da açabilirsiniz. SimülasyonPark da bu sebeplerden dolayı ortaya çıkmıştı.

Sitenin yeni arayüzünde teknik kısımlarla @feelgood_inc ilgileniyor.

Ford Trucks F-MAX (offline sürüm dahil) ve hazırlanan eklentileri burada paylaşılacak. Daha önce birçok mod yayınlamış toplulukta yer alan kişiler de paylaşabilecek. Özel projeler de bu hizmetten ve daha fazlasından yararlanabilecekler.

21 Beğeni

@feelgood_inc tarafından hala geliştiriliyor. Paylaşalım dedik. Son resimdeki düzen orta resimdeki ile değiştirildi.

Konuda sürüm değişiklikleri için ayrı bir alan var. Orada eski sürüme ait bağlantıları görebiliyorsunuz. Eğer İndir kısmına yeni bağlantı eklenirse mod güncellendiği için sayfaya bildirim gidiyor. Son güncellenen modları görüyorsunuz.

18 Beğeni

Ben de özet bir bilgilendirme yapayım, ilk versiyonu biraz emanet duracak (2 hafta gibi bir sürede işten boş kaldığım vakitlerde bakıyorum). Hafta sonu mobil versiyonunu da kabaca yapacağım. Yani mevcut siteden aşır bir fonksiyon farkı olmayacak. Ancak asıl planımız ileriki versiyonlar için oldu.

v.1.0 muhtemelen önümüzdeki hafta gelir.

v.1.1’de yapmayı planladıklarım:

  • Yapım aşamasındaki modlarınız için zaman tüneli gibi özellikleri olan bir sunum sayfası.
  • Bir nebze daha detaylı profiller. (Sosyal kısmı olmasını çok düşünmüyorum, sosyal ortam için park var zaten)
  • Mod inceleme sayfası (isteğe bağlı olarak video odaklı veya metin odaklı, kullanıcı puanlamalı)
  • Bazı üyelerde veya modlarda tanımlanabilecek olan indirmek için takip et veya beğen özelliği (itici gelebilir ama fmax gibi modlar için lazım.

Tavsiyeniz isteğiniz varsa bana özel mesaj atabilirsiniz.

11 Beğeni

Proje ilerliyor. Özkan en son mobil tasarıma ve yazı düzenleme kısmınla ilgileniyordu. Belki birkaç görüntü paylaşılır.
Ayrıca birçok mod var evet ama her şeyi ekleyelim, herkes de gelip reklamlı linkleri yapıştırsın gitsin istemiyoruz. Kurallara uyulsun ki bazı standartları yükseltelim. Son mod projeleriyle bir şeyler değişmeye başladı. Artık basit hataları bir kenara bırakmalıyız. İyi şekilde mod yapıp paylaşana her zaman saygı vardır. Sadece ETS 2 tarafında olsun istemiyoruz ama oradaki sorunu çözmeliyiz ki değeri birileri mod yapmaya ya da indirmeye takip etmeye değer görsün. Öteki türlü baktığımızda editçi meditçi tayfa yüzünden kötü bir imaj yaratılmış durumda.

8 Beğeni

Çok az kaldı… :smirk:

7 Beğeni

Merakla bekliyoruz, hırsızların sitelerinde mod bakmaktan bıktık. :neutral_face:

1 Beğeni

Site yeni arayüzü ile test yayınına başladı.

https://mods.simulasyonturk.com/

7 Beğeni

Modlar karışık duruyor bunları sayfalara ayrılsa daha iyi olmaz mı ets2 modları bir yerde fs 19 modları ayrı bir yerde vb. Gibi

1 Beğeni

Soldaki menü butonuna bastıktan sonra oyunlara göre filtreleyebilirsiniz.
Arayüz hoş olmuş. Ellerinize sağlık. :ok_hand:t3:


4 Beğeni

şimdilik menüden hangi oyun için mod istediğini seçmek gerekiyor ama gelecek versiyonlarında ana sayfa bi landing page şeklinde olabilir. Yani ana sayfada mod listelenmez, büyük bi menüden oyun seçilir; ilgili sayfalara gidilir.

benim de aklımdaydı, olabilir neden olmasın

4 Beğeni

Bir Web Tasarımcı olarak yorum yapmak isterim. Güzel olmuş öncelike ellerinize sağlık. Fakat biraz daha basitleştirilebilir. Kullanım talebi daha çok basit düşünerek önce seçerek sonra görerek ulaşma talebinde bulunacak bir kitleye hitap eden bir platform olduğu için. Çok başarılı olmuş ama.

3 Beğeni

Yeni arayüz hayırlı olsun. ETS 2 Haritalar bölümü canlandırılmalı… :kissing_closed_eyes:

4 Beğeni

eklenenmodlarbildirim

Eklenen modlar için bildirim aboneliği geldi.

2 Beğeni

Önemsiz ayrıntı ama yinede belirtmek istedim izin bölümünde “Teşekkrü” yazıyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Yeni arayüz güzel olmuş ellerinize sağlık

1 Beğeni

Hepsi bi arada mı olaçak sitenin simülasyonmod yazdığım zaman sol köşeye tıkladığımda direk park sitesine veya turk sitesine geçiş yapabilcem yani. ?

@Klaswar üyelikler şu an birleşmiyor bu karışık bir işlem. Ancak ileride gelebilir.
Şu an için mod ekleyecek kişinin yeni üyelik açması lazım. Ama hem park hem de ana site ile mods kısmını daha kolay gezinebilmek için birleştireceğiz yani ana siteden haberler bazı başlıkları sağda solda görebileceksiniz tamamen kopuk ayrı bir site olsun istemiyoruz. Aynı şekilde proje modlarda ya da önemli konularda park konusu kısmı da olacak. Eklerken bağlantısını paylaşacaksınız.

Bu hali çok basit gelmiş olabilir ama böyle olmak zorunda. worldoftruckstr.com sitesinde bu olay çok tutmuştu ama önünü alamadık almak istemedik. Burada daha düzenli şekilde ilerleyecek. Şimdilik bazı modları ekliyorum. Sadece ETS 2 olsun da istemiyoruz zaten diğer simülasyon oyunlarının eklentileri ve modları da burada paylaşılıp arşivlenmeli ona göre bir tasarım değişikliği de olacak.

4 Beğeni

Klavye azizliği :smiley:

Bu arada arayüzün şimdilik sadece koyu seçeneği var, ancak ilerleyen versiyonlarında gece/gündüz modu seçimi ekleyeceğim. Koyu temayı ben de çok sevmiyorum

5 Beğeni

bildirimler çalışıyor

yoksa halen bildirimleri açmadınız mı :smiley:

5 Beğeni

Yazı/Mod ekleme sistemi değişebilir. Daha önce kullandığımız eklentiyi bu arayüzde kullanmaya devam edicez gibi duruyor. Daha iyi olacak.

1 Beğeni