Yeni PC sistemini topluyoruz :D Tavsiye lazım!

Selamlar, yeni sistem için alacağım ürünlere aşağı yukarı karar verdim daha doğrusu seviye olarak belirledim. Bazı ürünlerde marka model değişebilir ve başka sitelerden toplanabilir. 3 bin ile başladık 6 bine dayandı.
Sıvı soğutma için farklı bir şey olabilir. Şu an toplamıyorum yaz bitmeden kısmetse :slight_smile: o zamana kadar yine fiyatlar yükselecek.
Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram CMK16GX4M2B3200C16R
Intel Core i7-8700K Soket 1151 3.7GHz İşlemci
Gigabyte Z370 Aorus Gaming 5 Intel Z370 DDR4 Soket 1151 ATX Anakart
Corsaır Hydro H100İ Gtx 240Mm Yüksek Performanslı Sıvı Soğutma Kiti Cw-9060021-Ww

Şu an liste bu;

AMD istemiyorum. 8700kdan aşağısı bilemem OC yapmayacağım ama almışken iyisi olmak zorunda şu an i7 4770 var mesela canavar gibi çalışıyor. Hiç sıkıntı çıkarmadı. Öyle bir sistem olmak zorunda yoksa rahatsız gibi sürekli kurcalayamam o yaşları geçtik.
Anakart sıkıntı yapıyor çok pahalı :frowning: öyle düşünmemiştim.

Parça parça almaya çalışacağım önceliğim işlemciyi almak

Bu sisteme 1080ti gider hasan abi :grin:

hangi ekran kartını kullanıyordun?

bir değişiklik yaparsak benim işlere bu işlemci daha uygun

@alicem 1060

abi ekran kartınıda değiştir gari yakışmaz bu sisteme en aşşağı bi gtx 1070 ti felan tak yada 1080

Ekran kartını merak etmemin sebebi önceden değiştirdiğini duymuştum da o yüzden merak ettim. AMD nin sistemi daha iyi gibi onun Anakartında ekran kartıda mevcut sanırım

Bu modelinde ekran kartı yok

anladım kardeşim sağol

Eski sistem satılacak mı? Yoksa ek mi olacak ?

son hali bu anakart eski modele yükseltilebilir
ryzen falan ayarladım ama olmayacak

@AhmetGLC parça satma gib bi huyum yok diğer bilgisayara takılacak bu devirde bilgisayar toplamak zor elimdekini kaybedemem eski ekran kartımı bile sattığıma pişman oldum

Hasan’cim selam, daha dusuk CL degerli RAM varsa daha etkili olacaktir. birde sivi sogutmali sistem tek fanli sanirim. senin icin yetersiz gelecek ve fan ve pompa surekli yuksek devirde calisacagi icin gurultu yapacaktir. en az cift fanli almani oneririm.bende asus anakart kullaniyorum simdilik bir sorun yok yani. M2 slot SSD varmi yoksa kullanmayi dusunmuyormusun ?

çift fanlı alacğaım da bunu örnek olarak koydum 800tlye geliyor farklı fiyatlar var ama corsair h100i istiyorum yada bir üst modeli soğutucu sıvıdan aşağı inmem zaten
hangi rami öneriyorsun? 200 lira vs. yüksek olanlarda o değer iyise ekleyeyim yani hep oynama olacak 200-300 civarında

m2 slot ssd var da onu alamam şimdi :smiley: ama bir sonraki aşama olabilir de 16 değil 32gb istiyorum rami belki 24 yaparım sonradan

sanirim CORSAIR Dominator Platinum serisinde CL10 degerinde RAM var. RAM in geri kalanini PC yi topladiktan sonra yukseltirsin. Render alirken sorun yaratir zaten onun disinda yeterli olur 16 lik.
Su sogutmali sistemede baktim simdi dB degeri normal. en kotu ihtimal daha sonradan 2 tane fan alip (dB degeri dusuk ) takar gecersin. bende en cok sivi sogutma sistemini alirken dusunmustum. ama iyi oldu daha sessiz ve kasanin ici daha bi havadar oluyor. havali goruntusude bir baska tabi :slight_smile: guc kaynagini yazmamissin sanirim eskisi yeni sisteme yeterli geliyor. cok problemli bir donem onu alsam yok 5 lira fazla vereyim bunu alayim falan insan daraliyor. kolay gele :slight_smile:

Hahahahahahaha :smiley:

yalnız o modelden pek yok sitelerde

var

3200lükte cl16

ona göre bakarız o zaman psu geçen sene yanmıştı işte ekran kartını takınca yenisini almıştım sadece 4 parça değişecek :slight_smile: kasaya da sığıyor sıvı soğutma bölümü de var o yüzden bu şekilde 5500 civarında kurtarıcaz sanırım

OC yapmayacaksan K serisi işlemci alma derim. Fiyat ciddi değişiyor, parana yazık.

bir kere işlemci alınıyor OC yapıp yapmamak önemli değil şu an hatta daha iyisi varsa 500 tl daha eklemeye razıyım

böyle bir sisteme 32 gb ram daha uygun olur diye düşünüyorum sıvı sogutma için de h115 i daha iyi olur diye düşünüyorum

abi çok rahat görür işini 8700k hatta oc yapmıyacaksan arkadaşın dediği gibi fazla bile

ram olayını sonra çözeceğim de o soğutucuyu daha önce koymuştum hala aklımda o var şu anki soğutucu öylesine