Xbox Game Pass [ANA KONU]

Malum durumlardan dolayı bizim ülkede oyun oynamanın en ekonomik ve ideal yolu: Game Pass.

Konusu yoktu önemli olaylar oluyor burada. Hem haber hem de tartışma şeysi.

Oyun Kütüphanesi İçin: Xbox Game Pass Oyun Kütüphanesi | Xbox

Şuanlık EA Play de içerisinde bulunuyor. Onun kütüphanesine de buradan: EA Play | Xbox

Anlık Microsoft’un sahip olduğu oyun stüdyoları listesi:

• Xbox Game Studios

• 343 Industries
    • World’s Edge
    • The Coalition
    • Compulsion Games
    • Double Fine
    • The Initiative
    • Inxile Entertainment
    • Mojang Studios
    • Ninja Theory
    • Obsidian Entertainment
    • Playground Games
    • Rare Entertainment
    • Turn10 Studios
    • Undead Labs
  • Zenimax Media

• Bethesda Game Studios
    • Alpha Dog Games
    • Zenimax Online Studios
    • Tango Gameworks
    • Id Software
    • Arkane Studios
    • Machinegames
    • Roundhouse Studios
  • Activision-Blizzard-King

• Blizzard Entertainment
    • King Digital Entertainment
    • Beenox
    • Demonware
    • High Moon Studios
    • Infinity Ward
    • Raven Software
    • Sledgehammer Games
    • Toys for Bob
    • Treyarch
9 Beğeni

Microsoft, ZeniMax Media’yı, dolayısı ile Bethesda’yı 7.5 milyar dolara satın aldı (çok para).

Bu da demektir ki The Elder Scrolls, Fallout, Dishonored, Quake, Doom, The Evil Within, Starfield vb. markalar artık Microsoft’un.

Satın alım tamamlandıktan kısa süre sonra tüm Bethesda ve diğer stüdyoların oyunları Game Pass’e eklenecek.

8 Beğeni

Bana göre abonelikli şeyler mantıklı gelmiyor saatlerimizi vereceğimiz şeye fiyat ve süre biçmek doğru gelmiyor. Oynayıp bitirip silmek ise mesele o zaman torrent diye imkan var.

Kütüphanede 100 oyun varmış eyvallah da bunun hangilerini 1 aya sığdıracağız? İş, güç derken günde 24 saatin kaçını oyuna ayırabiliriz ki? 29 TL uygun fiyat gibi görünse de 12 ay abone olsak 360 TL, 24 ay abone olsak 720 TL ediyor. Birde bunun “Gold” üyelik diye saçmalığı var hiç başlamayayım ona.

İsterseniz eski kafalı deyin, koleksiyon için oyun dizme takıntım yok ama oynayacağım oyunun muhakkak kütüphanemde sahip olmak isterim, oynayıp bitirdikten sonra özleyip tekrar başlamak isterim. Bu yüzden Netflix vs abonelikli geçici üyeliklere hiç katılmadım imkanım olmadığından değil saçma bulduğumdan.

Bu eleştiri değildir, sadece görüşümü belirtmek istedim. Kullananlara iyi eğlenceler dilerim. :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Torrent ile karşılaştırılamaz bile o suç biri resmi içerik. Ayrıca hadi ikisi de legal diyelim; ilerlemenin kaydı, oyunlar için verilen özel içerikler cabası.

PC tarafında iki oyuna 700₺ kadar verip toplamda 30 saat oynayıp öylesine kütüphanede çürütmektense tatil dönemi alıp (mesela yaz tatilinde 2 ay 60₺) bitirilip iptal edildiğinde çok çok hesaplı oluyor. Kütüphanesindeki oyunların her birine 30₺ verilse 6150₺ den fazla tutuyor. 205 ay kadar ki çoğu kişi o kadar uzun kullanmayacağından aslında her halükarda daha hesaplı. Hele hele bizimki gibi 500-600₺ lere oyun çıkmaya başlayan ülkelerde mükemmel bir şey.

Bence bir şans ver. Ama yine de sen bilirsin.

5 Beğeni

Öğrenciysen ve yılda 2-3 ay oynayabiliyorsan en mantıklısı gamepass.

2 Beğeni

Son çıkan söylentilere göre Microsoft SEGA’yı satın aldığını bu hafta açıklayacak.
SEGA’nın sahip olduğu markalar:

Ayrıca Satya beyfendilerinin söylediğine göre Game Pass’i güçlendirmek için bu tarz alımlara devam edeceklermiş.

Microsoft konsol savaşında sert ilerliyo, Sony’de cevap veriyo ama iki tarafın savaşı en fazla PC’cilere yarıyo. oly be konsol savaşları.

4 Beğeni

Keşke Microsoft take two yuda alsa :grinning: belki GTA 6 Türkçe çıkar

eyyy microsoft bizi de satın al
beraber ets2yi bitirelim

9 Beğeni

İstemeden Güldüm Hasan, Allah’ ım seni ağlatmasın :laughing: :gem:

Microsoft, Ekim ayında Xbox Game Pass’e gelecek ilk oyunları duyurdu.

Doom Eternal (Konsol) – 1 Ekim
Drake Hollow (PC) – 1 Ekim
Brütal Legend (Konsol) – 8 Ekim
Forza Motorsport 7 (Konsol & PC) – 8 Ekim
Ikenfell (Konsol & PC) – 8 Ekim

Doom Eternal PC için Xbox Game Pass’e bu yıl içinde daha sonraki bir tarihte eklenecek.

Her zaman olduğu gibi, yeni oyunlar dahil olurken bazı mevcut oyunlar da kaldırılıyor.

15 Ekim’de Xbox Game Pass’ten ayrılacak oyunlar:

Felix the Reaper (Konsol & PC)
Metro 2033 Redux (Konsol & PC)
Minit (Konsol & PC)
Saints Row IV Re-Elected (PC)
State of Mind (PC)

(kaynak: BSC)

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum şuan ben Game Pass’den Forza Horizon oynuyorum dlc almayı düşünüyorum ama oyun ileride Game Pass’den kalkarsa ne olacak? Malum fiyatlar pahalı.

1 Beğeni

Rockstar da türk diline karşı bir ırkçılık var kesinlikle.TÜrkiye de çok piyasası olan oyun yaptılar bir türkçe altyazı eklemediler.
Ayrıca ülkemizin şu ekonomik durumunda böyle bir sistemin gelmesi ilaç gibi oldu.Oyuncuyu düşünen her şirkete hakkını vermeyi çok seviyorum.

Eğer bu söylentiler doğru çıkarsa abovvv.
Bana bazıları pek gerçekçi gelmedi ama belli olmaz microsoft bu.

Uplay+ birkaç gündür baya söyleniyor gelecek diye ama bilemiyorum. Bizde de açık değil daha açık olsa iyi bir fiyatla da bakalım. O hariç diğerlerinde exclusive olayları hariç olur hepsi. Microsoft’çuyuz :smiley:

Uplay, Ubisoft Club ile birleşerek Ubisoft Connect oldu >

Dolayısı ile Uplay+ da Ubisoft+ oldu >

Kafa karışıklığı yaratmamak adına artık Ubisoft Connect ve Ubisoft+ isimlerinin kullanılması daha doğru olur.

UPlay+ diyince kimsenin aklına herhangi bir platformun herhangi bir şeyi gelmeyeceğine göre bu kadar da şey etmeye gerek yok.

Hmm… Acaba hangi oyun ki? Fallout4, GTA V, RDR 2(veya RDR Online) olabilecek ihtimaller arasında.

Bu sefer bunu da yapmamışlar :smiley:

1 Beğeni

Yorumlarda insanlar exclusive olmasın diye yalvarıyor.

SEGA, oyun ile eğlence bölümlerini birbirinden ayırıyor. 1 Nisan’dan itibaren SEGA Sammy çatısı altında olacaklar. Microsoft’un da oyun bölümünün satın almasını bu tarihten sonra duyuracağı söyleniyor.

Elite Dangerous
Dirt 5
Superhot: Mind Control Delete
Cricket 19

PC + Konsol olarak Gamepass’e eklenmiş ama Elite Dangerous Türkiye Xbox mağazasında yok. Ama @TurkiyeXBOX ekibi sanki varmış gibi haber yapıyorlar. Aynısı TÜM DÜNYADA aşırı indirimde olan Gamepass’in bi’ Türkiye’de indirimde olmamasında da yaşanmıştı. Sanki dalga geçiyorlar bi’ tık.

Elite Dangerous sadece bizde değil; Japonya, Çin, Hong Kong, Singapur, Güney Kore ve Tayvan’da da yok. Bölge ve dil değiştirip kütüphanenize eklerseniz rahat rahat oynayabilirsiniz. Bi’ tık Aral meselesi gibi de gelmedi değil.