Windows 7 DX11 performans kaybı

Selamlar SP ailesi beni bir çoğunuz ETS 2 Screenshots bölümünden biliyorsunuz. Hala 1.31 kullanıyordum son gelen 1.36 ile gölge problemi çözülmüş ve geçmemek için neden yoktu. Geçişi yaptım ancak oyun DX11 e geçmesinden dolayı performans artışı olması gerekir iken aksine bende sürekli 1-2 dakikalık donma yapması garibime gitti. Sistemim eski ama özellik olarak 300 ölçekle doku kalitesi yüksek geri kalan ayarlar orta kalitede 30 50 FPS arası alıyordum kasma-donma söz konusu değildi Ben sorunun Windows 7 den kaynaklı olduğunu düşünüyorum Dx programım güncel Windows um da orijinal sizce problemim neyden kaynaklanıyor ?

3 Beğeni

hocam bende de donma vardı dikey eşleştirmeyi kapattım sorun çözüldü onu deneyin bir de .

1 Beğeni

Bı kaç arkadaşım da bu sorunu yaşamıştı Windows 10 a yükseltmeyi denersen düzelebilir onlarda o şekilde düzeldi

2 Beğeni

Önce arkadaşın dediği gibi dikey eleştirmeyi dene olmazsa da Windows 10 a yükselt kesinlikle çözülür zaten sisteminle alakalı bir sorun değil

2 Beğeni

Valla bu tür durumlar artık normal malum Windows 7 artık güncellenmiyor 2 ay sonra güvenlik güncellemelerine de destek kesilecek o yüzden artık Windows 10 kullanmaya bakın bir süre sonra SCS de ETS 2 ve ATS için Windows 7 desteğini kesecektir emin olun çünkü güncellenmeyen işletim sistemine yazılım şirketleri de yavaş yavaş desteği keser bu bir gerçek o bakımdan Windows 10’a geçiş yapın artık.

2 Beğeni

Haftasonu bir işletim sistemini değiştireceğim siparişini verdim Cuma elimde olacak. Maalesef Win10’dan Win7 Kadar performans alamamıştım tabii ki güncellenerek daha iyi seviyeye getirilmiştir umarım.

1 Beğeni