War Thunder (ana konu)

War Thunder - 40 saniyede 3 dusman tanki vurduk.

1 Beğeni

derede T-34 avlarken

1 Beğeni

varsa şekliniz simulasyon modundaki savaşlara bekleriz.

varsa sekliniz !!! ben olsam tanimadigim birine bu sekilde hitap etmezdim. hos olmadi.

Kusur bakma maksat muhabbet olsun şurada zaten 3 kişi bile değiliz.

1 Beğeni

şu oyunu denedimde mantığını çözemedim biraz karmaşık menüsü var. wot gibi kredi, altın ve serbst deneyimi ayırt edemiyorsun. hafif tanklar çok hareketli. kendime göre karşılaştırma yapıcak olursam tank ve gemi savaşlarında wot/wows, hava savaşlarında war thunder. world of tanks oynayan eklesin “berkcan_25”

Bir tasla iki kus :slight_smile:

1 Beğeni

Tiger 10.5 canimsin :slight_smile:

1 Beğeni

40sn de 3 tane tank

1 Beğeni

Arkadaslar merhaba, World of Tanks indirdim ve oynadim.

Oyuna direk giris yapiyorsunuz ne bir ayar ne bir secenek sunuyor size. acayip tav oldugum bir durumdur.
oyunda joystick yada kumanda destegi vardir ama ben bakmadim, eminim WarThunder ile cok farki yoktur.
War Thunderda Wot ta oldugu gibi can bari sacmaligi yoktur. (bune lan cocuk oyunu gibi)
War Thunderda hasar vardir. camurluklar parcalanabilir yada ek benzin depolari falan parcalanabilir bircok detay kopabilir. Ama WOT ta can bari var :smiley:
Tanklari acik arazide ekibin becerisine gore tespit edebilir ates edip vurabilirsiniz ama patlatmak tamamen topun becerisine kalmis. Bunun icin gercek degerler soz konusudur. yani ates ettim vurdum ama olmedi diye birsey yoktur. Ama unutmayin WOT ta canbari var
War Thunder gercekci bir oyundur. oyundaki degerler gercek tank ozelliklerine dayanir. yani normalde 10sn de ekip mermiyi yukluyorsa bu oyundada ayni surede yukler. taki ekip uyesi olene yada yaralanana kadar.
Diyelimki Rus ordusu ile oyuna basladiniz.
normal oyunda 3 tane tank hakkiniz vardir. biri olunce oyundan cikmaz onun yerine gidisata gore diger tankinizi secer ve oyuna dogma noktasindan yeniden baslarsiniz, her ekip icin ayri egitim sureci isler.
her tank gelistirilir - mekanik aksam palet, suspansiyon, filtreler, motor. yangin sondurucu 2 hakkiniz vardir.tamir kiti (sinirsiz ) taret hareketleri icin gelistirmeler dagilma orani yada donus hizi gibi. ekip yedeklemesi (bir kere yapilir) (yani olen personelin yerine bir kisi gelir ) gece gorus yada hedef bulucu gibi ekstra ozellikller… her tankta yoktur.

War Thunder gercekci bir oyundur WOT ile kiyaslanamaz.WOT ile Blitz mi ne var onu kiyaslayin derim.

Simdi konuyu toplayacak olursak WOT basit bir oyundur.WT ise simulasyon tarzindadir.Gercektende tank oynamak icin tercihiniz WarThunder olmali.oyunun fizikleri super. sesler cok iyi (bu arada her iki oyunda 7.1 destekliyor) grafikler cok basarili.
Tank satin alma yani premium gibi ozellikler her iki oyundada mevcut.

2 Beğeni

Sana sonuna kadar katılıyorum WT’yi sadece hava savaşlarında desteklemek doğru olmaz bence, çünkü tanklarda da donanmada da başarılı bir oyun.

2 Beğeni

Nerede kalmistik :slight_smile:

Iskalarsan affetmezler

1 Beğeni

ivme hesabi :slight_smile:

1 Beğeni

Adam pusudaymis, verdi ayari :slight_smile:

1 Beğeni

Bu bombalar beni öldürüyor :slight_smile:

1 Beğeni

TIGER adami vurur doner doner vurur :slight_smile:

1 Beğeni

pusuya giderken gumburtuye gitmek :slight_smile:

1 Beğeni

Açı verme mekaniğini çözdüm oyunda wot’da olduğu gibi hafif çapraz geri geri çıkayım açı verip sektireyim diye bir şey yok, çapraz bir şekilde ileriye çıkıp paletin ucunu gösterip sektirebiliyorsunuz wot’de olduğu gibi karşınıza 5 tank alıp taret gösterip hull down yapayım, bina arkasına saklanayım olayı yok çok şansınız varsa en fazla 2 defa sektirirsiniz diğer türlü aklınızı alıyorlar, zaten oyun size maç boyunca aynı yerde pusu kurmanıza fırsat verdirtmiyor ya topçu ya da uçaklar gelip sizi havai fişek yapıyor.

Uçak bölümü ise çok ayrı bir dünya yüksek g yüzünden pilotum bayıldı düştüm, sürtünmeden dolayı kanadım kırıldı, bombacılar yüksek irtifada uçuyor ama avcılar o kadar yükseğe çıkamıyor oynaması zevkli ama çok baş döndürüyor.

sso açınca grafikler efsane oluyor ama fps aşırı düşüyor bu kapalı hali olmasına rağmen iyi.

BAMM.

1 Beğeni

Çöl Kaplanı

1 Beğeni