Vodafone Fiber İnternet Kullananlar ?

Merhaba, TTNET kullanıcısıyım. 16 Mbps internete 79 TL ücret ödüyorum. Şuanlık TTNET sözleşmesinden cayma bedelim yaklaşık 510 TL. Ben Vodafone Fiber internete geçmek istiyorum. Vodafone cayma bedelinin 500 TL’sini karşılıyor. Ayrıca 100 Mbps internet, 100 GB AKK ile 69 TL’ye geliyor. Merak ettiğim konu 100 Mbps internetin tahmini upload ve download hızları kaç olur ? Ping durumu nasıldır ?
Vodafone Fiber kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Altyapın ne kadar destekliyor bılıyor musun vodafone aradınmı bilgi aldınnmı 500 lirasını karşılayıp 100 Mbps 100 GB kota veriyor birde 69 lira 24 ay mı

1 Beğeni

Altyapım ne kadar destekliyor onun hakkında bilgi almadım. Sözleşme 24 ay oluyor. Ama altyapı olayını hatırlatman iyi oldu bi soruyum.

Bu kadar iyi hizmeti bu paraya veriyorsa bence geçeyim :smile:

TTnette 80TL’ye 24 dw / 3 up 100akklı kullanıyorum alt yapıda iyi diye biliyorum bir kampanya linki vb bir şey varsa özelden yollar mısınız?

1 Beğeni

İnternetten araştır iletişim numaraları var.

Bakayım bi

Evet altyapım 100 mbps ye kadar destekliyormuş. Şöyle de bir bilgi verdiler upload hızı tüm fiber paketlerde 5 mbps oluyormuş. Yani 50 mbps paket bile alsak upload hızı sabitmiş. Ama 100 mbps download hızı daha yüksek oluyormuş ne kadar doğru ?

Hocam birde kaç aylık taahhütünüz kaldı da bunun cayma bedeli 510 TL

Bu arada mbps değeri arttıkça download hızınız artacaktır. şuan 24 kullanıyorum 2.8 civarı bir ara 50 kullanmıştım 6-7 civarındaydı. 100 içinde 11-13 civarında olması lazım bildiğim kadarıyla

1 Beğeni

Anladım. Upload hızı sabit oluyor demek ki, 5 ay var sözleşmenin bitmesine.

1 Beğeni

Hiç Vodafone Net kullanan yok sanırım, konu up :smiley:

Bu yaz basında takdırdılar bizimkiler.
100 gb akk 25 mbps 69 lira ödüyorlar.
Müşteri hizmetleri konusunda ise 1 kez sıkıntı yaşadık ve aradık hiç ilgilenmediler kendimiz hallettik …
Ama internet konusunda şimdilik sıkıntı yaşamadık kota bitince malum yavaşlıyor ( 6-7 kişi bağlanınca sıkıntı oluyor dolayısıyla)

1 Beğeni

Anladım müşteri hizmetleri upload hızını 5 mbps olarak söylüyor. Ama bu altyapıya göre değişirmi acaba ?

Sunduklari hiz degeri karsisinda indirme hizin degisir.soyle soyleyeyim 100 mpbs ile indirdigin siteye gore 10.5 mb ta kadar gorursun. upload hizini belirtmemisler ama sanirim oda 50mpbs… pink durumu oynadigin oyunun SERVERina baglidir. yani SERVERa olan uzakligin pinkin artacagi anlamina gelir.ayrica o anki kullanici sayisi ve arka planda yapilan indirme islemleri pinkin artmasina sebep olur. tabi bu yazdigimiz degerler senin sistemine ve modemine gore farklilik gosterebilir. yukselmez ama duser.

1 Beğeni