Train Simulator - Birleştirilmiş Uzun Rotalar

Bu konu altında uzun rotaları paylaşacağım. Birden fazla DLC gerektirmektedir. Çoğu 64 Bit Edition sürümüyle uyumlu çalışmaktadır. Senaryolar üzerinde çok çalıştım fakat hatalar beni gerçekten bıktırdı. Tek başıma ancak treni ileri geri hareket ettirebiliyorum. AI trenleri eklediğimde hatalar üst üste geliyor. Maalesef ki bu konuyu çok iyi bilen birisi lazım. Bu yüzden sadece uzun olan ve tavsiye ettiğim rotaları bu konu altından paylaşmaya devam edeceğim. Rotaların karmaşıklık yaratmaması için ayrı ayrı gönderiler olacak şekilde paylaşmayı planladım. Daha sonra senaryoların nasıl yapılabileceği ile ilgili anlatımım olacak.

3 Beğeni

İspanya LAV Madrid - Valancia Roatası (Ücretsiz Rota)
Kaynak:Nice High Speed Freeware route (Spain LAV: Madrid to Valencia) 100% freeware :: Train Simulator General Train Simulator Discussions

Bu rota railsim tarafından yapılmıştır. 700 KM den fazla uzunluktadır. Güzergah kurulumu için gerekli dosyaları indirim yandex içine yükleyeceğim. İndirmek için üyelik gerektiriyor. Ama basitleştirip ben tek dosyada yükleyip paylaşacağım. Sonra kurulumunu anlatıp ekran görüntülerini burada yayınlayacağım.
İndirme Adresi (Yandex)

Yükleme Talimatı
1- Train Simulator ana dizini açın yani railworks klasörü
2- Utilities.exe çalıştırın
3- Program açıldığında Package Manager sekmesine gelin.
4- Refresh butonuna tıklayın.
5- İşlem bittikten sonra İnstall yazısına tıklayın
6- İndirdiğiniz klasör içeriğinin içindeki tüm rwp doyalarını seçin ve aç deyin.
7- Gelen ekranda tümüne ok deyin.
8- Eğer buraya kadar bir hatayla karşılaşmadıysanız yeşil ilerleme çubuğunu göreceksiniz, bekleyin.
9- Yükleme sırasında programı ellemeyin kapanabilir, yeşil çubuk birkaç kez yüklenecektir.
10- Uzun bir yükleme sonrası hepsi paketler listesinde görülecektir. Bir kez daha refresh yaptıktan sonra programı kapatabilirsiniz yükleme tamamlanmıştır.

s102 treni bulamadığım için senaryolar çalışmıyor. Freeroam içerisinde bulabiliyorsunuz. Serbest dolaşma modu var bir tek. s130 olanı çalışıyor. Elinizdeki sürümde db br101 varsa standart senaryoda gezinti modu yaptım.
Arşic içindeki dosyayı
\steamapps\common\RailWorks\Content\Routes\c8b03773-b175-467a-8fcc-f312776a052c\Scenarios
içine atın. Ya da senaryo içerisinden kendiniz herhangi bir elektrikli ya da dizel tren ile bu rotayı açabilirsiniz. İndirme klasörünün içine ekledim. Bulabilirsem S130 ile de yapacağım. Yarın onu da klasör içine atarım.

Senaryolar haricinde rota düzgün çalışmaktadır.

2 Beğeni

Güncellendi
Bu rota Bay Head üzerinden başlayıp New Haven ile bitmektedir. 64 Bit çıkmasıyla beraber yeni rotalar eklenmiştir. Şu gereksinimler var
North Jersey Coast & Morristown Lines - Train Simulator: North Jersey Coast & Morristown Lines Route Add-On on Steam
New York New Haven - Train Simulator: NEC: New York-New Haven Route Add-On on Steam

Bunlara sahip olduktan sonra Atölyede şunu indirin

Kurulum yaptıktan sonra kendinize ait bir senaryo yapıp yolculuk yapabilirsiniz.

Western Mainlines (Ücretli)
Bu rota Just Train tarafından sağlanmaktadır. Toplamda 300+ Mil den fazla uzunluğa sahiptir. Fakat bu rota Steam DLC olarak yoktur train simulator ana dizininden rw tools çalıştırarak yüklüyorsunuz.

Ayrıca yine ücretli olacağını düşündüğüm Western Mainlines Cornish Main Line Extension ile Rotayı daha da uzun hale getirmeyi planlıyorlar ve geliştirilme aşamasında. Ne zaman biteceğini yazmamışlar.

Valla tren simülatörlerini çok seviyorum da, gerçek bir tren almak daha ucuza gelecek neredeyse, o kadar çok DLC o kadar çok ücretli eklenti.
Eklentisiz halleri de bir kaç saatten fazla oynayış sunamayan basit senaryolardan ibaret oluyor.

Siz ne tür hatalarla karşılaşıyorsunuz? Teknik hatalar mı yoksa simülasyonla ilgili hatalar (Sinyalizasoyn v.b) mı?

DLC lerin çoğu boş maalesef. Aldığım belki 20 adet DLC. Diğer DLC lerde haritalar o kadar kısa ki 15 mil olan bir yola 50 lira vermek hiç mantıklı değil. Bunun dışında ücretsiz eklentiler oyuna eklenebiliyor. Steam üzerindeki DLC lerin çoğu zaten diğer firmalara ait. Eklentilerin hepsi Dovetail Games’e ait değil. Bir diğer husus ise DLC lerin indirim sırasında alınması daha mantıklı. Oyun 64 Bit sürümüne henüz yeni yükseltildi. 32 bit sürümünde 7-8 tren ekledikten sonra sinyalizasyon hatalarından tut tren hatalarına kadar binlerce hata alıyordum.
En son yaptığım ve 49 Tren ekleyebildiğim senaryo hata verdi. Şuan senaryo yüklenmiyor ve yükleme ekranında kalıyor. Normalde 5 dakikada açılması gerek 20 dakika oldu açılmadı. Hiçbir şekilde açılmıyor. Durumla ilgili destek bileti attım firmaya bakalım ne diyecekler. Ayrıca daha fazla tren de ekleyemiyorum çünkü belle kullanımı 6GB a ulaşıyor zaten sistemde 8Gb bellek var. Bir tren daha eklediğimde aldığım hata şu:
Exception Code: 0xC0000005
Exception Info: ACCESS VIOLATION
Önceden 9. treni eklediğimde bu hatayı alırdım.
DLC alacaksan birer seveceğin türden elektrik, dizel ve buhar veya ikisi bir arada elektrik ve dizel gibi trenlerden alabilirsin. Rota içinse 100+ mil olanları ve birleştirilmesi mümkün rotaları alman daha mantıklı. Hele ki bir tane maglev tren dlc si var ki vahim üstüne vahim. 1 saat içinde geri iade ettim.
Düzenliyorum 34 dlc ücretli diğer 11 tanesi ücretsizler.

Yeni Bir İçerik
Albula Line and Bernina Pass
Thomson İnteractive nin ürettiği bu rota kendi çıkarmış olduğu Bernina Pass ile Albula Line haritalarını birleştirerek 100 KM den biraz fazla bir rota oluşturmaktadır. Atölye içeriğini üreten de Thomson Interactive’ dir. Tren simülasyonundan çok metro simülasyonu gibi duruyor. Buradaki linkten bulabilirsiniz.

Son olarak benim favori hattım
North, South, West London, Thameslink and Kent
İngiltere’nin bütün tren ağlarını birbirine bağlamayı amaç edinen bir proje. En son güncelleme 2016 da olmuş. 64 Bitlik sürümün çıkmasıyla devam etme ihtimali de var. Fakat Western Mainlines DLC sini yapan kişiler bunu eklerlerse muhtemelen devam edilmeyebilir. Atöyle içeriğini yaratan Danny iletişime geçtiğini söyledi.

Bu haritada görüldüğü gibi eğer yapılabilirse dünyanın en büyük tren simülasyonu haritası olabilir. Bringhton dan Berth e kadar. Uzunlamasına 500 milden fazla genişlemesine 400 milden fazla 1000 mile yakın bir rota. Fakat hayal de olabilir. Takipçisiyim.

İndirmek için bağlantı

Zaten gerekli olan her şey mevcut bağlantıda.

Batı ve Kuzey Batı Sahil Ana Yolu ve İskoçya Rotası
Resim benden. Biraz geç çektim resmi. İsteyen olursa senaryoyu paylaşabilirim. Boş boş gezinmek için birebir :slight_smile:

Preston Edinburgh 193 mil (310 KM), Preston ECML 220 Mil (354KM), Toplam rota uzunluğu 400 Mil den fazladır. Ücretsiz Steam Atölyesi dışı bir içeriktir. 3 DLC gerektirir. Ayrıca bu rota ECML ve WCML ileride birleştirilecektir. Yükleme takılmaları olduğu için sağlam bir ssd gerekli. Ya da uzaklık detayını dibe çekmek gerekli. 64 bit önerilir.

Gereksinimler (Hepsi Steam)
WCML North
WCML Over Shap
Edinburgh to Glasgow

İndirme Adresi geliştiricinin sayfasını paylaşıyorum. 0 paund add to card seçip indirme linkini eposta olarak alabilirsiniz. İstenilirse destek amaçlı bağış yapılabiliyor. Biz ücretsiz indiriyoruz. Malum TL durumu :slight_smile:

Kurulumu
İndirilen dosyada dosyaları Railworks içindeki gerekli yerlere kopyalıyoruz o kadar.

Bu İçeriğe ait Senaryo Dosyası

Yükleme Talimatı:
Railwork ana dizinde utilities.exe açın. Package manager gelin. Refresh yaptıktan sonra install package seçin ve ardından indirdiğiniz dosyayı seçin. Gelen ekranda yes veya ok işaretleyip yükleme bittikten sonra sol menüde skew bridge ecml yüklenmiş olduğunu göreceksiniz. Programı kapatıp oyuna girin
Standard menüsünde 200 dakikalık senaryoyu göreceksiniz. Yüklemede hata alınıyorsa dlc veya birleşik rota eksiktir. Rota üzerindeki trenlerden birisi de eksik olabilir. Hata penceresinde neyin eksik olduğunu yazar zaten.

Bu rota uzun değil fakat manzaralar güzel.

İndirilen klasördeki Content içindekileri olduğu gibi kopyalayın diğer assets klasörünü kopyalarken dosya değişim uyarısında aynı dosyaları kopyalamayın. Diğer içerikleri bozabilir. 37 KM lik bir rota. Senaryoları test etmedim. Fakat kendinize ait bir buharlı varsa editörden ekleyip keyfini çıkarabilirsiniz. Dizel trenler de rotada sıkıntısız çalışıyor. Herhangi bir DLC gerekmemektedir. Tamamen ücretsizdir.

1 Beğeni

Uzun Rotalı bir yolu da paylaşacağım benim buna param yetmez. Yeten varsa deneyip bakabilir. Denenmemiştir. Gelecekte almayı düşünebilirim. Steam dışı DLC ler içerir bu yüzden çok pahalı. Denemedim. Gerekli bilgiler sitesinde mevcut. Linki
www.xcroute.com
Diğeri
xcroute.com

Sonunda DLC yi satın aldım. Baştan sonra 245Mil yol ikiye ayrılıyor. Diğer kısımda 50 Mil tutuyor. 305 Mil var. Batı ve Kuzeybatı Anayolu ve iskoçya ile paddington ve plymouth a kadar bağlanacak bu yol. 495 Mil olacak sadece bu ikisiyle. Diğerlerini da aldım daha denemedim. Deneyince paylaşacağım. XC rotası gerçekten uzun olacak sanırım.

10 GB lık bir dosya var şuanda. Ayrıca Train Simulator diskte kapladığı alan şuanda 93 GB oldu. 100 ü aşacak. GTA V i solladı
ghfg

900 Mil uzunluk Baştan sona 17 saat. 9 DLC ve 27 ek parça 12GB boyut

Ayrıca oyun 110 GB ile rekor kırdı. Ek olarak 1.5 GB lık daha indirme var. 112 GB a ulaşır.
110

Train Simulator FPS Sorunu Çözümü

1-- Steam başlatma seçeneklerinde şunu ekleyin.
-SetFPSLimit=30 ya da 60Hz monitör için -SetFPSLimit=60 Monitörünüzün hızına göre ayarlayın.

2-- HDD kullanıyorsanız oyunu SSD ye taşıyın çünkü anlık yüklemelerde anlık yükleme takılmaları oluyor ve rahatsız edici olabiliyor. Yapımcı da SSD kullanılmasını öneriyor. Evo 850 1TB kullanabilirsiniz ya da bunlara yakın değerli hızlı bir SSD

3-- İşlemci hızı 3.0 üzeri olmalıdır.

4-- Her zaman 64 bit Sürümünü kullanın

5-- 8GB üzeri hızlı bir RAM kullanın.

6-- Ekran kartında Bellek hızı önemli bu oyunda. 1080ti gayet yeterlidir. En az 980ti öneririm.

7-- MSAA yı kapatın SMAA açın. Büyük ölçüde etki etmektedir.

8-- Detay mesafelerini sona getirin. Daha fazla yükleme daha az takılma gerçekleşecektir. Fakat büyük rotalarda 8GB yetmeyebilir. Mesela Western Mainlines de yetmiyor. 8GB ram kullanımında oyunun 6GB RAM kullandığını gördüm.

9-- Başlangıç introsunu ayarlardan devre dışı bırakın. Oyunu başlatırken fazlasıyla etki ediyor.

1 Beğeni

Dört buçuk saatlik sürüş. Western Mainlines içinse bir senaryo buldum fakat zor. Ayrıca 12 saat dayanılacak gibi değil. :smiley:

1 Beğeni

Konu içinde verdiğim New York Penn and Grand Central - Croton-Harmon New Haven

Güncellenmiştir.
Detayları şuradan bulabilirsiniz.

Danny ile konuştuğumda hataları gidermiş birkaç yere de portal atmış. Yeniden senaryo yazabilirim.

Beklediğim birkaç proje var çıktığında burada paylaşımını yapacağım. Olursa farklı projelerim de olacak. Sürpriz olsun şimdilik.

Western Mainlines (Tüm Dlc dahil olmalı) Full sürümü için sonunda senaryo hazırladım. Senaryo üzerinde uzun zamandır çalışıyorum nihayetinde bitirdim. Senaryo test edilmiştir sorunsuz çalışmaktadır. Herhangi bir hata yoktur. Zamanlamalara dikkat edin sadece yoksa karşıdan bir trenle çarpışabilirsiniz.
İyi bir işlemci ve ssd ile sorunsuz oynayabilirsiniz.
Sadece 64 Bit sürümü ile çalışmaktadır. 32 Bit sürümde hata verecektir. 6 Gb bellek harcamaktadır. (en fazla gördüğüm)
Buradan dosyayı indirin.

Package manager ile yükleyin. utilities.exe oyunun ana dizinindedir bilmeyenler için. Package manager sekmesinden refresh yapıp sonra install ile verdiğim paketi yükleyin sonrasında standard kategorisinde 64 Bit sürümü yazanı başlatın. Yükleme uzun sürecektir.

Senaryo ile ilgili bilgi

Hedefe Özel Parametreler

Her bir talimat hedefi türü, olduğu talimat türüne bağlı olarak, Özellikler sekmesinde bilgileri gösterir. Bu özellikleri, talimatlara tıklayarak daha da düzenleyebilirsiniz. Aşağıdaki özellikler tüm talimatlarda ortaktır:

• Tutma Yolu : Tren Simülatörü, senaryoda yer alan tüm değerleri esas alarak tren için en iyi yolu hesaplar ve ardından oyuncuyu buna karşı ölçer. Bir oyuncu treni için bu yoldan sapmak, bir oyuncunun senaryoyu bozmasına neden olabilecek bir hatayla sonuçlanır. Kutuyu işaretlenmemiş halde bırakmak, yolun uyulması gerekmediği anlamına gelir ve talimat tamamlanıncaya kadar yoldan çıkmak için herhangi bir hata yapılmayacaktır. Bu, oyuncunun talimat tamamlandığı sürece bahçedeki herhangi bir yolu kullanmakta serbest olması gerektiği gibi, yarda etkinlikleri gibi önceden hesaplanmış bir yoldan ayrılmasını istediğiniz senaryolarda yararlıdır. Kutuyu işaretlemek yolun zorlandığı ve oyuncu bu talimat için kendisine bağlı kalması gerektiği anlamına gelir.
  • % Performans : Beklenen ortalama performans varsayılan olarak% 75’e ayarlanmıştır. Bu değeri daha yükseğe ayarlamak daha katı bir zaman çizelgesi oluşturacak ve daha düşük değeri değiştirmek daha rahat bir zaman çizelgesi yaratacaktır. Bu değer düzenlenirse, bunun üzerine beklenen varış ve ayrılış saatleri ve daha sonraki tüm talimatlar güncellenecektir.

Dovetail Games Developer Kısımından alınmıştır. Senaryo zordur. Zaman çizelgesindeki talimatlara uymanız gerekmektedir. Gerçekçi bir sürüş için ideal bir senaryo.

Bir başka uzun bir rota olan şu

Yarın çıkacaktır. Şuan kapalı.

Suburban Glasgow 6. sürümü ile 692 KM uzunluğa erişmiştir. 6 adet DLC gerektirmektedir. Ek olarak Steam içinde Atölye dosyası bulunmaktadır. Abone olunca o da inmektedir.
Detaylar http://www.suburban-glasgow.org.uk adresinde.

1 Beğeni