Train Simulator - Birleştirilmiş Uzun Rotalar

628 KM lik (390mil) Western Mainlines Complete Edition yayınlandı.
11 GB alan gerekmektedir. Artık Plymouth dan ileri gidecebileceğiz. Yolu tamamlamak 6 saat sürüyor.

WCML nin ilk birleştirme aşaması tamamlanmayı bekliyor. Henüz yayınlanmadı

Western Mainlines Danny nin yaptığı Brighton - bedford arası bir yoldan birleştirilebilir. Ama ne zaman yapılır bilemiyoruz. Ayrıca ECML ile de birleştirilecektir. ECML 393 Mil uzunluktadır. Daha sonra ecml+wcml+western mainlines ile penzance ye kadar.
Almanya da ise işler biraz daha yavaş ilerliyor Suburban - Glasgow güncellemesi paylaşıldı.

Bu rotaların tümünde 64 bit ve 16 GB ram zorunludur.

2 Beğeni

Yapımına başlanmış. Beta test sürecinde şuan ve ücretli ne yazık ki :sleepy:

1 Beğeni

Aşama 1 çıktı. wcml v5.2 ile kullanılabiliyor. Çok uzun bir rota. Uçtan uca giderken akşam olabilir.

Ve ayrıca bu da ücretli.:sleepy:

1 Beğeni

Oyun 350 Gb oldu. Neredeyse tüm eklentiler mevcut.
Just Trains bu yıl içinde ayrıca Western Mainlines Complete edition olarak DLC yi Steam mağazasında yayınlayacakmış. Ama tarihi belli değil. Bekliyoruz bakalım. 350 Millik Rota

1 Beğeni

Oyun 390GB oldu. Ayrıca 633 KM lik ECML Birleştirmesi çıktı. Fakat ücretli çıktı.

Siteye üye olup üyelik yükseltmesi yaparak indirebiliyorsunuz.
Ekran Alıntısı

ECML Birleştirmesi için notlar
-Steam ve Just Train üzerinden farklı rotalar birleşimidir. Sadece 64 Bit sürümde çalışır. 2019 sürümü ve sonrasında çalışır. Yurt dışı olduğu için içerik çok pahalı 29,99£

Beyler sa train simulatörü almayı düşünüyorum fakat trenlerin kullanımı manuel olduğundan biraz zor oluyor bunun train sim world deki gibi otomatik ve kolay bi yöntemi var mıdır bu oyunda ? (pzb vs acknowladge gibi tuşlara basmak zorunda kalıyoruz ya bazen yada başka şeyler bunu kastediyorum.)

1 Beğeni

Aynı şekilde @Semih_Kale gibi düşünüyorum, bir kardeşimiz güzel bir rehber hazirlasa, çok müteşekkir oluruz.
Train simülator almıştık bayadır duruyor ama yeni trenleri hareket ettiremiyoruz.

2 Beğeni

DS4 Kontrolcüyle daha rahat kullanılıyor.

Her trenin farklı sürüş teknikleri var. Dizel trenlerde sadece ACK var yani Sarı ışık olduğunda veya hız limitine yaklaşıldığında uyarı verir ve bu uyarıya yanıt vermenizi bekler 5-10 saniye içerisinde yanıt verilmezse tren ani duruşa geçer. Elektrik trenleri ise sürmesi en zor trenlerdir genelde. PZB LZB gibi ekstra kontroller vardır. Mesela her ışıktan önce ve sonra PZB ACK yapmanız gerekir yoksa tren acil durum frenini devreye sokar ve hata verip sistemi kapatır. Bitmeyen bir bip sesi çıkar.
En basiti de Buharlı trenler hız arttırma, hız azaltma fren seçenekleri dışında başka şeyler yok. Dizel trenler buharlılara göre daha fazla kontrol gerektirir. Elektrikli trenler ise özellikle DB trenler çok kontrollü trenlerdir. TGV trenler ise otomatiktir mesela ekranda 225 yeşil ile gitmeniz gerekiyorsa sürekli yanar. 225 yeşil yanıp sönüyorsa hızlanmayı bırak 220 beyaz ise 220 den aşağı hıza in. 000 kırmızı yanıyorsa ilerde yol kapalı dur demek. TGV trenlerde ışık yok buna dikkat edilmeli.
Bunlar için ayrı konu açmayı planlıyorum 1-2 ay sonra.

4 Beğeni

aha evet. bunu otomatik beyaz yeni trenlerde bu sorunu çok yaşamıştım geçen yıllarda.
halledemeyince türkçe yardımcı olan veya bilen de yoktu salmıştım :slight_smile:

2 Beğeni

Daha önceden olayı çözdüm eyvallah yinede zaten o farklı uyarı sinyallerinde trenlere göre “Q” , “E” yada “NUMPAD ENTER” tuşlarından üçünü kullanıyoruz trene göre o yüzden mekaniği çözünce daha kolay ve oynaması zevkli geliyor zaten ana menüde akademideki eğitimlerde de veriyor bütün kullanma sistemini orası yardımcı olur sana da @faruk1984 abi

2 Beğeni

Oyundaki en kolay sistem (ve en sevdiğim, fazla zımbırtıya gerek yok tehlike olduğunda uyarıyor) İngiliz AWS sistemi, ötünce düğmeye bas aşağıdaki pedalı bas çek yeterli.

Alman PZB ve SIFA sistemlerini pek çözemedim doğrusu. @Neki_Oneki rehber hazırlarsa çok faydalı olur özellikle Alman sistemleri için. :slight_smile:

sifa için numpad enter tuşu pzb de aynı olması lazım ya da Q tuşudur. Şimdi bakıp deniycem. Bu arada Train Simulator diye ana konu açmıştım ben yakın zamanda ordan devam edebiliriz konuya bu tarz bilgilere

1 Beğeni

Aslında trenlerin kullanışları ile ilgili ayrı bir konu açılırsa daha iyi olur. SIFa sadece tuş değil ne zaman basılacağı da önemli mesela. Almanya trenlerinde simulasyon genelde hız limitlerini yazmıyor trafik işaretlerini kontrol etmeniz gerekiyor. mesela hız limiti 160 iken ilk işarette 80 yazabilir o anda pzb/lzb free ve sifa reset yapıp hızı düşürmeniz gerekir. Bir sonraki işarette hız 60 üzerindeyse emergency brake devreye alınır ve ani fren yapılır. Örneğin db br 155 de acil duruma geçince kesintisiz bir sinyal verir durana kadar. Durunca pzb/lzb acknowledge sifa reset pzb free tuşlarına basmanız gerekir. Hız 0 da iken neatural - ve forward seçilip 1-6 arası hız ile başlanır tren kalkacaktır. Aniden 30 a çıkılırsa hata verip yine durur.

Tamamdır hocam siz daha bilgilisiniz bunlarla ilgili yeni bi rehber olacak konu açın ordan devam edelim oynamak isteyenlere ordan yardımcı olalım teşekkürler. uygulamalı resimlerle birlikte felan anlatım daha anlaşılır olacaktır tuşların yerlerini felan da göstererek. Sonra bu uzun rotaları nasıl oynayabiliriz ve atölyede ki modları felan nasıl kullanabiliriz bunlara da açıklık getiririz. Teşekkürler

1 Beğeni

Almanya Demir yolu Sinyalleri ve PZB Eğitimi
TSW TSW2 ve TS2020 de işinize yarayacaktır. Türkçe maalesef yok.

Doğu Kıyısı Ana Hattı - Londra Kings Cross’tan Leeds’e ve York Birleşmesi

ECML’nin güney kısımlarını birleştiren ve Leeds’e kadar uzatması dahil 350+ KM rota.

Kurulum gereksinim ve senaryo gereksinimleri site içerisinde yer almaktadır. Ücretlidir.

1 Beğeni

27 Nisan Günü Train Simulator Classic Directx 12 desteği için çalışmalarına başladı. İlk directx 12 güncellemesini aldı. Fakat güncelleme birçok sorunla beraber geliyor. Yığınla optimizasyon sorunları, oyun çökmesi, çözünürlük ve grafik sorunları şuan bulunuyor. Dovetail Games bu geliştirme için ayrı bir ekip oluşturmuş durumda ve kullanıcıların her problemde geri dönüşlerini bekliyorlar. Umarım sorunsuz bir şekilde bu yükseltme devam eder.

Güncelleme ile ilgili Steam bağlantısı

Güncelleme ile ilgisi Dovetail Games forum bağlantısı