SimulasyonPark Arabac─▒lar ­čÜś

Evet arkada┼člar, uzun s├╝redir eksik oldu─čunu d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m bir konuyu a├žm─▒┼č bulunmaktay─▒m.

Bu konuda ara├žlar─▒n─▒z─▒n foto─čraflar─▒n─▒ payla┼čabilirsiniz. Ara├žlar─▒n─▒z hakk─▒nda tart─▒┼čabilirsiniz. Bilmedi─činiz konular hakk─▒nda sorular sorabilirsiniz. Yani ara├žlar hakk─▒nda her┼čeyi konu┼čabilirsiniz.

─░lk foto─čraf benden:

1 Like

Astra J kasa olan var m─▒? Bende yok ben bu arabaya takt─▒m ├ž├╝nk├╝ ayar oluyorum.

Hibrit (Hybrid) ara├ž alacak olsayd─▒n─▒z, se├žiminiz hangi ara├žtan yana olurdu?

• Kia Niro
  • Hyundai Ioniq
  • Toyota CH-R

0 oylayanlar

1 Like

Hangi konu bak─▒m─▒ndan? :slight_smile:

Astra J ├žok s─▒k beyin ar─▒zas─▒ veren bi kasa d─▒┼č g├Âr├╝n├╝┼č olarak a┼č─▒r─▒ ┼č─▒k amaÔÇŽ

Evet, bu aralar ├žok g├Âr├╝yorum ben de, ama ka├ž tanesi bizimki gibi full+full?? Yani edition plus gibi bir┼čey, sadece cd-600 navi yok. Beyaz renk.
https://www.frmtr.com/otomobil-tavsiyeleri-ve-karsilastirmalar/7008348-opel-astra-j-mi-astra-k-mi.html
Burada da bir├žok ki┼či j kasay─▒ be─čenmi┼č. Ama astra g hatchback efsaneydi.
K─▒rm─▒z─▒ yak─▒yor ama de─čil mi?
opel-astra-sedan-geliyor-mu

1 Like

iki sorum olacak yaz─▒l─▒m ile ara├ž g├╝├žlendirme hakk─▒nda. yaz─▒l─▒m arabaya zarar verirmi birde performansla yak─▒t tasarrufunu ayn─▒ anda nas─▒l yap─▒yor?

@anilonursal Peki bu bilgiyi nereden ├Â─črendin? ─░nternetten bakarakm─▒? Bizzat b├Âyle bir hata ile kar┼č─▒la┼čt─▒nm─▒? bug├╝ne kadar cihaz ba─člad─▒─č─▒m j kasalar─▒ndan hi├ž birisi beyin ar─▒zas─▒ vermedi. Fan sayfalar─▒nda konu┼čan adamlar─▒n hepsi usta zaten, araba konusunda her ┼čeyi biliyorlar, ufac─▒k bir ┼čey oldu─čunda ÔÇťarkada┼člar ba┼č─▒ma b├Âyle bir ar─▒za geldi, sebebi bundan kaynaklan─▒yorÔÇŁ sonra ba┼čka birisi bu mesaj─▒ g├Âr├╝p kendi arabas─▒ndada ayn─▒ par├žay─▒ de─či┼čtirmeye ├žal─▒┼č─▒yor, oysaki alakas─▒ yok. Bana g├Âre bu fan sayfalar─▒ sadece insanlar─▒ arabalardan so─čutuyor, zaten ├žo─ču yalan yanl─▒┼č bilgi. ─░nsanlar s─▒rf bu yorumlardan dolay─▒ arabay─▒ almaktan vazge├žiyor.

2 Likes

Astra j team mi ne grubu var facebookta ben ├Âyle yorumlar g├Ârd├╝m ki ulan bu adamlar bu arabay─▒ nas─▒l alabiliyor diye sitem ediyodum
Ufac─▒k basit sorunlar─▒ yani olabilecek do─čal ┼čeyleri abartarak yaz─▒yorlard─▒ bilenler de k─▒s k─▒s g├╝l├╝yo :joy:

3 Likes

Buda benden olsun bari
Benim emektar
Hatta isteyene satar─▒z
Model 1993 orjinal ve bak─▒ml─▒d─▒r
Fiyat-16000 tl
AzÔÇÖda olsa ara├ž ba┼č─▒nda pazarl─▒k mevcuttur

1 Like

Bu da benim k─▒z─▒m.

3 Likes

Forumlardan ├Â─črenmedim hocam, 2 akrabam─▒z 1 aile dostumuzda 2010 2011 model Astra J kasa vard─▒ ECU ar─▒zalar─▒ y├╝z├╝nden arabay─▒ satmak durumda kald─▒lar. Ben g├Ârd├╝klerimi s├Âyledim.

1 Like

─░┼čte bende bundan bahsediyorum, siz sadece 2-3 tane ara├ž g├Ârm├╝┼čs├╝n├╝z, ve bu 2-3 ara├ž ├╝zerinden b├╝t├╝n astra j kasalar─▒n─▒ ayn─▒ kefene koyuyorsunuz. Belki kullan─▒c─▒ hatas─▒ var? Veya ba┼čkalar─▒ arac─▒ kurcalam─▒┼č? Demek istedi─čim bu t├╝r konulara biraz daha temkinli yakla┼čmak laz─▒m, sonu├žta kullan─▒c─▒lar sizin dediklerinize g├Âre yol al─▒yor, ve bu t├╝r yorumlar insanlar─▒ ara├ž konusunda so─čutuyor.

2 Likes

Bu da bizim Focus 2004 model 1.6 Comfort paket bir-iki ufak ar─▒za d─▒┼č─▒nda bizi hi├ž yar─▒ yolda b─▒rakmad─▒ k─▒┼č─▒n falan ├žal─▒┼čmamazl─▒k yapmad─▒ birka├ž ay ├Ânce park halindeyken ba┼čka bir ara├ž taraf─▒ndan sol ├Âne darbe yedi sigortada tamiri yap─▒ld─▒ aynalar─▒ da sokakta top oynayan bebeler k─▒rd─▒ s─▒f─▒r ayna 300 TL oldu─čundan biz de japonla yap─▒┼čt─▒rd─▒k i├žeri katlanm─▒yor ama yine de sa─člam onun d─▒┼č─▒nda hi├žbir kazas─▒ darbesi yok al─▒nd─▒─č─▒ gibi hi├žbir eklenti-modifiye yapmad─▒k hatta ilk ald─▒─č─▒m─▒zda aynaya as─▒l─▒ duran nazar boncu─ču bile duruyor g├Âz├╝m├╝z gibi bakar─▒z her g├╝n aktif olarak da i┼čimizi g├Âr├╝yor tertemiz aile arac─▒ 2013 de 2. El ald─▒k bir defa ak├╝ bir defa devirdaim de─či┼čtirdik bak─▒m─▒ ya─č─▒ suyu zaman─▒nda konur kaliteli ara├žt─▒r

Eski ara├žlardan , y─▒k─▒k olmu┼čtu zaman─▒nda :smiley:
resim

1 Like

Kusura bakma hocam, sen benden daha iyi bilirsin. Ben g├Ârd├╝─č├╝m├╝ s├Âyledim kusura bakma.

1 Like

Agresif s├╝r├╝┼č ile 730 k├╝s├╝r km den sonra caddy

Valla bizde de eskiden 2001 model Sedan Focus vard─▒, daha 40000 kilometrede Bursa-─░zmir aras─▒nda giderken arka aks bilyesi da─č─▒ld─▒. Ayr─▒ca satarken farkettik s─▒f─▒r ald─▒─č─▒m─▒z araban─▒n kaputu boya yemi┼č, normalde olmas─▒ gerekenden daha y├╝ksek mikronlu boya vard─▒, art─▒k nakliyede ba┼č─▒na neler geldiyseÔÇŽ 2011ÔÇÖde arabay─▒ de─či┼čtirecektik bi FordÔÇÖa gidelim bakal─▒m bari dedik (araban─▒n boyal─▒ oldu─čunu daha sonra ├Â─črendik) gri e┼čofmanl─▒ artis bi tip kar┼č─▒lad─▒ bizi a─čz─▒n─▒ yayvan yayvan konu┼čuyor filan, FordÔÇÖa t├Âvbe ettik ailecek bir daha asla. Bundan sonra ya Toyota ya Hyundai ya da Honda.

2 Likes

Buda bizden olsun . R51 kodlu 2008 model Nissan Pathfinder . ─░lk sahibiyiz 372 bin kilometrede ┼ču an . 11 sene sonra bile hala hayran hayran ara├ž hakk─▒nda bilgi almak i├žin yolda durduranlar var . Seviyoruz kendisini :smile:

3 Likes

Ma┼čallah Rabbim kazadan ve beladan korusun in┼čallah

2 Likes