SimRail - The Railway Simulator [Ana Konu]

Daha biri çıkmadan diğeri duyuruluyor… PlayWay cephesinden yeni bir tren simülasyonu duyurusu geldi. SimRail 2021 The Railway Simulator için kurulan SimRail S.A. stüdyosu tarafından geliştiriliyor.
Şimdiden heyecan uyandırdı çünkü 500 kilometrelik gerçek rotalar var. Birçok özelliği de gördüğümüz kadarıyla klasik tren simülasyonlarından farklı olacak. PlayWay cephesindeki oyunların mekanikleri her zaman farklı ve fazladır. Çeşitlilik sunabiliyorlar. Bunu tren simülasyonunda görmek harika olacak.
Tran Siberian Railway hala çıkmadı.
Unity’de geliştiriyorlar. İlk duyuru olduğunu unutmayalım. 2021 3. çeyrek deseler de bu çıkana kadar ertelenir ve epey değişir.
Multiplayer olacak! Muhtemelen 2-4 kişilik bir multiplayer oturumu bulunacak.
Demiryolları Polonya’da Sosyalist zamanda geçiyor. 1980’li yıllara kadar gideceğiz.

3 Beğeni

oynanış videosu

3 Beğeni

Bana kalırsa çok gerçekçi olmayan, arcade bir tren simülatörü çıkacakmış gibi geliyor ama benim en çok merak ettiğim nokta multiplayer ve dispeçerlik özellikleri. Bunca yıldır çıkan çoğu tren simülatörünü takip ederim fakat dispeçerlik özelliğine bu kadar detaylı şekilde ilk defa görecekmişim gibi hissediyorum umarım sonu güzel olur.

1 Beğeni

multiplayer ve tren simulasyonu kelimesini bir arada görmek tuhaf oldu :face_with_raised_eyebrow:

2 Beğeni

Facebook gruplarını ve bu fotoğrafı göreli birkaç saniye oldu şuan o kadar şaşkınım ki, bu panel gerçekte demiryolları tarafından birçok hatta kullanılıyor ve bir tanesi de şuan Sirkeci kulede bulunuyor.Şu fotoğrafı gördükten sonra bir an önce çıkmasını istiyorum şu simülatörün.

167087908_739006026673780_3944960640771867548_n

3 Beğeni

TSW2’ye rakip geliyor galiba ne dersiniz?

213965945_793135727927476_278185973475102705_n

216274296_793135791260803_5376714071736920319_n

4 Beğeni

stüdyo sadece bu işlerle uğraşıp başka oyunalra bulaşmayıp yerini korudukça adam olur
yoksa diğerleri gibi uyduruk oyun yaparak bir yere varamaz en azından oyuncu açısından

2 Beğeni

Trainz Simulator, Run8 ve OpenRails (Açık kaynak kodlu topluluk tarafından güncellenen Microsoft Train Simulator) gibi alternatifleri var da hiçbiri Train Simulator kadar popüler olmuyor/olamıyor. İnşallah bunlar o olayı tutturur ki tutturabilirler gibi de duruyor Hasan abinin dediği gibi yaparlarsa. Standart oyuncuların birçoğu oyunda hiçbir şey olmamasından sadece gitmekten şikayetçi. Görseldeki gibi rastgele olaylarla oyunu dinç tutabilirler.

2 Beğeni

kazaları vb. durumları simüle edebileceğimiz (oyuncular ve kamu için) doğru dürüst bir simülasyon şu an yok
train simulator classic ayrı bir olay
tsw zaten editörü açmıyor ve o çok karışık
yani ben de iki tane olay görecem diye unreal’da yapmak zorunda değilim
simbus, simrail en azından simrail güzel duruyor
trans siberia railway de vardı unutmayalım o da süper yapılıyor ama hala çıkamadı

Bence tren simülatörlerinde bulunan açıklardan en önemlisi ve oyuncu çekme potansiyeli olan şey multiplayer özelliği, örnek vermek gerekirse; düz yolda giderken lokomotifin arıza durumunda bir oyuncunun arızaya müdahale etmesi ve diğer oyuncunun trenin kontrolünü ele alıp 2 kişi arızayı çözmek hem oyunu sadece trenlere meraklı olan kişi değil arkadaşlarına da önermelerini sağlayacaktır.

2 Beğeni

O tarz olaylar bence bu simülatörler için biraz fazla olur sonuçta bu oyunlar Mechanic Sim değil. Ama mesela makinist yanında makasçı da olsa ve istasyonda vagonları bağlarken (özellikle CSX gibi rotalarda) arkadaşlar ile çok iyi olabilir en az iki kişi, TSW için bence en iyi sistem bu.

Trainz Simulator’da (Z’li bu klasik olan değil) multiplayer sistemi var ama sadece diğer trenler kullanılabiliyor. Yapay zeka sistemi gibi yani pek bir değişikliği yok. Zaten bu simülasyonda fizikler ve kullanım diğerlerine göre çok kötü sanki oyuncak plastik trenlermiş gibi. Ama kendi rotanı oluşturmak için çok iyi.

Run8’te ise Trainz’deki gibi bir multiplayer sistemi var ama ekstra olarak bir dispeçerlik sistemi de var. Hiç oynamadım ama oynayan kişiler eğlenceli olduğunu söylüyorlar redditte.

Artık TSW 3’ü mü çıkarırlar yoksa TSW 2’yi mi güncellerler bilmiyorum ama Run8 ve en üstteki sistemi eklerlerse bence tam olarak istenilen ortam oluşabilir.

2 Beğeni

Multiplayer gelirse makinist, dispeçer, makasçı filan gibi roller gelmeli, 10-20 kişilik serverlar da olursa çok oyuncu çeker.

2 Beğeni

Bu simülatörün yapımcılarına ben pek güvenemiyorum bu arada ne etkileşim kuruyorlar ne de çok fazla açıklama yapıyorlar, bu kadar sessizliğin ardından umarım güzel bir şeyler ortaya çıkar

1 Beğeni
5 Beğeni

:boom: HOT NEWS! :boom:

:steam_locomotive: SimRail public DEMO version will be released at the end of the 3rd quarter during Steam Next Festival image

SimRail halka açık demosu 3. çeyreğin sonunda, Steam Next Festivali’nde çıkıyor.

3 Beğeni

O kadar dispeçer telsizi yaptık bu simülatör için güzel bir şey çıkmazsa ayıp olur vallahi.

20210816_174847

1 Beğeni

Bas konuşa telsiz ses filtresi de ekledik mi tamamdır :slight_smile: :+1:

1 Beğeni

O zaman tadından yenmez işte :smiley:

1 Beğeni

Açılın, galaksimizin göreceği en güzel tren simülatörü yaklaşıyor :smiley:

239371786_816891198885262_6328692074406356222_n

240060717_816891248885257_7224523985503502179_n

5 Beğeni

Bu oyunda ETS gibi gezebileceğimiz veya görev yapabileceğimiz kocaman bir harita mı olacak yoksa klasik TS gibi her senaryoda farklı ve ayrı haritalar mı olacak?

1 Beğeni