Silinebilir silebilirsiniz

Tabi ben bu sıcaklıkla iyi şekilde başe dersem ve dişli oranınıda ona göre ayarlarsam o değerleri az çok sabit tutabilirim diye düşünüyorum.Denemeden kesin bişey diyemiyorum :smiley:

sener-sen-69877b
tam olarak böyle okuyorum

10 Beğeni

Dostum hala anlatamadım galiba data bağlantılarından değil elektrik bağlantılarından bahsediyorum. Elektrik akımı geçen kabloları daha kalın kullanman gerekir.

Evet zaten dc motorların en büyük problemi o. O yüzden aslında kuracağın sistemin tork gücü sabit bir peak e değil rassal bir rakama denk geliyor. Yani “diminishing feedback” ortaya çıkıyor. DC motorlarla bu mümkün değil. Çünkü dc motorlar “sürekli çalışma” için değil “aralıklı çalışma” için tasarlanmışlardır. Eğer bu kaideyi sabit tutmak istiyorsan sana önerim ilk kullandığın motor gibi bir motorla devam etmen ya da “sürekli çalışma zamanlı” motorlardan veya BLDC dediğimiz fırçasız motorlardan kullanman olur

1 Beğeni

Makerların arasına girilmez sen g29 ile kapitalizmin kölesi olmuşsun ahahah

3 Beğeni

Benim ince kablo kullandıgımı nerden gördünüz konu ordan başladı :slight_smile: Kullandığım kablolar 3lü priz kablosu kafayı kesip kullandım :slight_smile:Diğerkısımlaradada bilgisayar güç kablosu :smiley:

Motor konusunda ülkemizde maalesef zorlanıyorum en dandik motor bile ateş pahası olmuş kullandıgım motorun sıfırı 1200 tl hurdacıdan 180tl zor aldım.Bide buradaki amacım olabildiğince kompakt bişe yapmak güç konusunda pek bir beklentim yok artık tatmim etti beni.Tasarım olarak bir daha küçük göze hoş gelen şekilde yapmak istiyorum.Gelen tepkilerde o yönde.Aslında aliminyum şase yapacaktım maliyeti 400 tl tutunca tasarımı değiştirdim.Ülkemizde herşey pahalı.

Tabi sizin gibi insanların yorumları geliştirmede önemli oluyor bu süreçte.Her türlü fikire açığım.

1 Beğeni

Tamamdır motor konusunda yardımcı olabilirim sanırım. Özele bekliyorum :smiley: burayı daha fazla kirletmeyeyim.

Gerçekten tasarımın muhteşem. Sakın küçültme bu arada. Bizim sistemler ağır sistemler, bir logitech vs gibi hafif değil küçültünce sabit tutmak inanılmaz zorlaşıyor. Dediğim gibi özele bekliyorum :smiley: motor konusunda yardımım dokunabilir.

1 Beğeni

Bu arada base ile alakalı baskılarda 0.8 nozzle kullanmayı dene duvar kalınlığı artacağı için mukavemet çok yükseliyor

1 Beğeni

0,4 ile basıyorum ama 0,8 de denerim dediğin doğru.

@HasanOfke Kendin Yap Simülasyon Sistemleri diye bir Ana kategori açılsa orda konu konu toplasak bütün sistemleri nasıl olur?

2 Beğeni

Bu olaylar için genel bir kategori şarttı :slight_smile:

1 Beğeni

Komşu köye ziyarete gider gibi o başlıktan ötekine koşturuyoruz :smiley:

4 Beğeni

DIY kategorisi açılmıştır. :smiley:

4 Beğeni