Samsung gear vr ets 2 de nasıl kullanırım bilen varmı (oculus yapımı)

abilerim bende oculus yapımı samsung gear vr varda bunu ets2 de kullananları gördüm bilen varsa bana yardımcı olabilirmi

Nasil yapıldıgını bilmiyorum ama Bir ara denemistim bendekinde ama yapamismistım samsung vr bendeki de zaten kendisi apayri dandik bir sey 10 dk calisinca acayip ısınıyordu.
Bildigim tek sey Ekran kartin cok iyi olmasi lazim bir program var oculusun internetten bakabilirsin sisteminin yetip yetmedigini gosteriyor ama bu samsung vr ile olacak olay degil

samsung gear vr denilen alet samsung telefonla çalışır.bilgisayara baglantısı gibi birşeyi yok.
sonunda vr yazıyor diye karıştırman normal.

oculus rift denilen harbi vr, ilk nesli 4.500tl son nesli 15.000tl (bunlar içinde anakart dahil herşeyi uyumlu yapman lazım) samsung gear vr 250,400tl.

1 Beğeni

volkan abi dediğin doğru ben telefonu alınca hediye vermişlerdi samsung gear vr denilen alet de bağlanıyordu pc ye ama ben beceremiştim çok da uğraşmadım aldıgım gibi kutuda duruyor ne kadar sağlıklı doğru bir olay onu bilemiyorum pc de yani çok hızlı tepki verecegını sanmıyorum
aklıma şuan gelmiyor bir programla pc ile telefonu eşleştirip pc ekranını vr için çevirerek telefonun ekranına veriyor o şekilde samsung gear vr pc ye bağlanıyordu

vr işi o kadar basit olsa şuan hepimiz matrix olurduk.

ata sözleri boşa var olmadı buna cevabım züğürt tesellisi olur.:slightly_smiling_face:

volkan abi zaten bu kadar ucuz bir şeyle olsaydı herkes kullanırdı bende dahil olmak üzere
bağlanıyormu bağlanmıyormu sorusuna cevap olarak bağlanıyor evet ama akıcı çalışacak bir durum değil

ve burda da birisi bu sistemi kurmus yeni gördüm düşündüğümden daha akıcıymış

abi bende biliyorum telefon ile kullanıldığını yabancılar telefon ile pc ye bir program kurup kullanıyor onu sordum

• oculus rift bile görüntü atlama yaptıgı için tam verimli calışmazken (baş dönmesi,kusma sorunlarıyla) bu iş o kadar basit olması imkansız.

• samsung vr + pc olayında görüntü piksel seviyesinde olur. bilgisayar ekranında görülen görüntüyü kayıpsız aktarmak mümkün degil. piksel + lag = baş agrısı kusma yapar.

• sanal gerceklik hala gelişme aşamasında ve biraz ölü dogdu (3 boyutlu tv gibi) bu yıl yapılan ces 2019 fuarında vr ile ilgili hiç bir gelişme yoktu.

sakalımda var ama neyse :stuck_out_tongue_winking_eye:

samsung vr + pc icin gerekenler ;

1- samsung vr
2- en yüksek seviye samsung telefon
3- googlenın kartondan dagıttıgı vr deneyim gözlügü lensi (olmasada olur görüntü minecarft)
4- minimum i7 7700k’lı sistem
5- baglantı yazılımı https://www.trinusvirtualreality.com/

enerjinizi başka şeylere harcayın :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

dediğim buydu abi pcye bağlanır ama sağlıklı bir durum ortaya çıkmayacaktır dedim…

arkadaşın sorusu nasıl bağlanıp bağlanmayacağıydı elinde bulunan dener ben telefonda bile bir kere kullandım çok matah bir olay değil volkan abi yoksa benim de aslında sakalım var :smiley: :grin:

2 Beğeni

alırım bir sakal :stuck_out_tongue_winking_eye:

en azından yazdık gerekenleri konu haybeye gitmedi.

bende oculus rift var,zamanında jet ucaga takıp görüntü almaktı ama görüntün aktarımı felaket boyutta olunca kaldı öyle.

2 Beğeni

senin bilgilerin her zaman değerli volkan abi :slight_smile:

dediğin gibi ölü doğdu yani tam anlamıyla insanların değimiyle akıcı görüntü alamayınca pişman oluyosun eğer ki çok iyi şekilde çalışıp uygulanmış olsaydı zaten her yerde görürdük heralde… daha onun zamanı var demek ki rift’ı bende denemiştim ama benim kafa öyle şeyleri kaldırmıyor pek dayanamadım dandik oculus vr da bile en fazla 20 dk dayandım oda video oyun değil :smiley:

2 Beğeni

VR alacağınıza parayı yakın daha iyi. Yukarıdaki videoda joystick olmadan Arma 3’te jet uçuruyor sağa sola bakarak efor sarf ediyor. Bir daha oynamış mıdır? Hayır…

3 Beğeni