Şahin Türkiye Map

Merhaba arkadaşlar

Önal mapi geliştirmeye başlamadan önce her şeyi kendime ait bir harita modum olsun istiyordum . Ama sıfır harita bilgisiyle bunu yapamazdım. Hem bir şeyler hakkında bilgi sahibi olmak hemde kendimi geliştirmek amacıyla Önal mapi geliştirmeye başladım. Önal mapi geliştirirken bende baya geliştim. 3d modellemeyi öğrendim , otogarlardan yolcu alma nasıl yapılır onu öğrendim ,kırkayak ve tandem tır modlarıyla hallerden nasıl yük alacağınızı öğrendim. Ve bunları öğrenmişken kendimi geliştirmişken düşündüm taşındım kendi ismini koyduğum her şeyi bana ait olan bir harita modu Şah Türkiye harita modunu geliştirmeye başladım.

Şah Türkiye Map ;
-ölçek kafama göre (1:19dan büyük)
-tüm şehirlerin sanayilerinin olacağı,
-bazı şehirlerin meyve ve sebze hallerinin olacağı,
-tüm şehirlerde gerçek veya benzeterek yaptığım otogarların olacağı,
-dinlenme tesislerinin olacağı,
-otogarlardan yolcu alma olayının olacağı ,
-hallerden hallere yük taşımanın olacağı,
-sanayilerden yük taşıma olacağı bir map olacak.

Yol haritası ;
-ilk sürümde İstanbul’u Ankara’ya bağlayan Kocaeli , Sakarya, Bolu şehirleri , Ankara , Kırklareli ve Çanakkale olacak
-ikinci sürümde Kırıkkale , Yozgat , Çorum olacak.
-üçüncü sürümde ise geri kalan iç anadolu şehirleri olacak.

Çıkış tarihi bellisiz.

Not: Önal Türkiye mapa ne olacak diye soracak olan olursa sürüm fixi gelip gelmeyeceği ve hata düzeltmesinin gelip gelmeyeceği bellisiz.

7 Beğeni

Kocaeli planı ;
https://maps.app.goo.gl/UPQXUmBTQJapmHzy6
https://maps.app.goo.gl/3ZdKuQNWXCkdmH387 Sakarya planı yeniden çizildi . Ara sokaklar gizli yollar olacaktır.
Kırklareli planı ;

Bu planlar haricinde ara sokaklar, yol üzerindeki bazı köylerde olacaktır.

4 Beğeni

Türsan Dinlenme tesisi modeli ( eklemeler olacaktır)

Sümela Dinlenme tesisi modeli ( eklemeler olacaktır )

https://goo.gl/maps/9ARvuqG7ZBwJZ62k9

7 Beğeni

Kolay gelsin, güzel bir harita da senden olsun kardeşim

2 Beğeni

Hayırlısı olsun Mertim en doğrusunu yapıyorsun :+1: önce kendini geliştirip sonra böyle bir projeye atılmak verdiğin en doğru karar yöntemi. Herşey dilediğin gibi olması ümidiyle başarılar dilerim

2 Beğeni

Şah Map benzinlik modelleri
Aytemiz ;

Shell ;

Kadoil ;

Lukoil ;

!!!Hepsi daha yapım aşamasındadır.!!

5 Beğeni

Merhaba arkadaşlar epeydir post atmıyordum çünkü elle tutulur bir yenilik yoktu. Haritaya arka planda devam ediyorum. Kocaeli,Kırklareli ve Sakarya temelleri bitti , Ankara temelini ise yapmaya devam ediyorum. Gerçekteki kavşakları özellikle Ankaradaki kavşakları olabildiğince oyunda yapmaya çalışıyorum. Ankara 1:1 ölçekli harita kadar olmasada büyük olacak( ölçek kafama göre).
Ankara temeli bitince çevre düzenlenmesine başlayıp haritadan resimler paylaşacağım.
Bu postta 2022 yılında yapımı bitirilen Ankara Balıkçı Hali modelinin yapım aşamasından birkaç görüntü paylaşıyorum.

resim
Gerçekteki gibi 14 dükkan olacak ve 10 dükkandan balık yükü alabileceksiniz.

6 Beğeni

Şahin Türkiye Map Hakkında Bilgilendirme

Şehirler 1:2 , otoban ve otoyollar 1:10 ölçekte olacak,
(İstanbul - Kocaeli arası 1.19 ölçekte olacak ve Kocaeli’nin bir kısmı olacak.)
Otogarlar , sebze meyve halleri , sanayiler , bazı fabrikalar olacak ,
Otogarlardan yolcu , hallerden sebze ve meyve yükleri taşıyabileceksiniz ,
Tandem , kırkayak modlarıyla da hallerden sebve ve meyve yükleri taşıyabileceksiniz,
Gizli yollar ve ara sokaklar ,
Benzinlikler ve Dinlenme tesisleri olacak.

Harita modunu oynamak için tüm harita dlcleri gerekli olacak (West Balkan da dahil).
Haritanın ücretli olup olmayacağı bellisiz.

Çıkış tarihi : 2024

6 Beğeni

Harita modumun ilk blogu yayında .

(Blog sayfasının yapımı henüz bitmedi)

2 Beğeni

Kaç tane İstanbul haritamız oldu böyle bizim ?