Red Dead Redemption 2 [Ana Konu]

Allahım şükürler olsun direk preorder yapıp alacağım dualarım kabul oldu

1 Beğeni

Zamanında PC’ye çıkmaz, etmez diyenler vardı :laughing:

Sistem gereksinimlerini bilmiyorum ama minimum 6GB Vram ister gibi geliyor tabii bu iyimser tahminim.

250-300 TL Olabilir Birde

Yatıp kalkıp yeni nesil konsollardaki geriye uyumluluk sistemine dua edelim. Eğer geriye uyumluluk olmasa R* önce yeni nesil konsola çıkarır orada da bir güzel satar ardından PC’ye getirirdi. Beklediğimden erken geldi, sistem gereksinimlerini nasıl olacak acaba :smiley:

https://www.simulasyonturk.com/red-dead-redemption-2-pc-icin-5-kasimda-cikacak/

haftaya sistem gereksinimleri, ekran görüntüleri paylaşılacak

bir sen eksiktin be bu karmaşada :smiley: neyse doya doya takılırım artık çok özledim çünkü pc başka…
ama şu grafik kartını da değiştirmek lazım artık

1 Beğeni

Port oyunun optimizasyonunun çok uç olacağını düşünüyorum. Optimizasyonu GTA 4 gibi olmaz umarım.

Zaten ondan sonra GTA V denilen ve optimizasyon diye olan oyun çıkarttılar ya. Koskoca Rockstar Games’den bahsediyoruz Ubi’dir, EA’dır herhangi bir firmadan değil.

1 Beğeni

artik 2080 yakisir degilmi

yakışır da ona para verecek bütçe yok :smiley: nvidia, asus artık bir şeylere el atmalı bakalım

Aksini söylemedim zaten sadece, optimizasyonun berbat olmasından korkuyorum. GTA5’den daha iyi optimizasyonu olur umarım.

1 Beğeni

Max Payne 3 konsollar ve PC için paralel geliştirilmişti o yüzden GTA IV’teki gibi baştan savma bir optimizasyonu yoktu. GTA V’in paralel geliştirildiği resmen açıklanmasa da sızan geliştirme günlüklerinde (Rockstar dosyayı sildirmiş zannedersem, Google’da build log diye geçiyor. PC’ye dair 2012’de mevcut geliştirme notları vardı.) ve mevcut optimizasyondan port olmayıp paralel geliştirildiği anlaşılıyor. Ben RDR 2’nin de paralel geliştirildiğini düşünüyorum, optimizeden ötürü pek şüphem yok. Rockstar GTA IV için çok küfür yemiş olmalı ki artık dikkat ediyor, bir daha aynı hatayı yapmaz herhalde :smiley: Ayrıca geliştirme süresi ve zamanı da bunda etkili gibi duruyor. GTA IV 3 sene gibi kısa bir sürede geliştirilip üç platforma da çıkmış bir oyun. Oyun motorunun ilk defa bu kadar büyük bir oyunda kullanılması ve zamanın şartları düşünülürse bu bir istisna olarak kalacak. (Umarım) Bu arada GTA IV, asıl Xbox 360 için yapılmış olup PS3’e de buradan port edilmiş çok yüksek ihtimalle. Bariz aceleye gelmiş bir oyun, bu halde olması dahi mucize, yetenekten kaynaklı olsa gerek :smiley: MP3, GTA V, RDR 2 gibi yapımlara baktığımızda geliştirme sürecinin oldukça geniş bir zamana yayıldığını görmekteyiz.

Ekleme:

1 Beğeni

Bu oyunu bekleyenlerdenim fakat inşallah fiyatı biraz makul olur hadi bakalım haber takibine devam.
Hasan kardeşim oyunu kendi Rockstar Games Launcher den mı satışı yapılacak?

9 Ekim - 23 Ekim arasında ön siparişe açılacak sonra Epic en sonunda da Aralık da steam üzerine satışa çıkacak

Sağlam bir sistem ister tahminim

sistem gereksinimleri
AMD fx 8320 veya Intel core i5 4570
RAM : 8 gb
win7 sp1 - win8.1 - win 10 (64 bit)
AMD radeon R7 265 (2gb ) Nvidia geforceGTX 950 (2gb)

RYZEN 7 2700 / Intel core i7-6700K
RAM : 16gb
win7 sp1 - win8.1 - win 10 (64 bit)
AMD radeon RX470 Nvidia geforce GTX 1070
harddisk te 100gb yer gerekli

Minimum

• İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K veya AMD FX-6300
  • RAM: 8 GB Sistem Belleği
  • GPU RAM: 2 GB Video Belleği
  • GPU: GeForce GTX 770 2GB veya Radeon R9 280 3GB
  • HDD: 150 GB Gerekli boş alan
  • DX: DirectX 11

Önerilen

• İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i7-4770K veya AMD Ryzen 5 1500X
  • RAM: 12 GB Sistem Belleği
  • GPU RAM: 4 GB Video Belleği
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB veya AMD Radeon RX 480 4GB
  • HDD: 150 GB Gerekli boş alan
  • DX: DirectX 11

Standart Special Edition - 299 TL
fiyat gayet normal

2 Beğeni

biz yine razor’u bekleyeceğiz. :joy:

image

Maalesef 299 TL indirimli fiyat, zannedersem çıkışında 379 TL olacak :frowning: (Ekleme: Special Edition için bu, Standart için bir şey yazmıyor o 299 TL kalabilir. Şu an için Standart yok aslında, Standart fiyatına Special veriliyor… Muhtemelen 299 Standart, 379 Special, 449 da Ultimate olacak çıkışında.)

Sistem gereksinimleri beklediğim gibi, hatta ben 6 çekirdek Ryzen 5 1600 ve GTX 1070 tahmin ediyordum önerilende :smiley:

@altunsoy07

2 Beğeni

Benim beklediğim fiyat 200-250 arasıydı.

turkce dil destegi varmi yada altyazi olacakmk