Pc sürekli kendine restart çekiyor

pc geçenlerde açılırken fanlar sonda çalışmaya ve aşırı sesli açılmaya başladı açılınca düzeliyordu şimdide pc durup dururken kendine artarda restart atmaya başladı yardımcı olabilecek birisi varmı ?

Pek bir bilgim yok ama windows güncellemelerinin bir etkisi olabilir mi acaba ?

ineternette olan sey soyle…
1 Öncelikle bilgisayarınıza bulaşan bir virüs tehdit oluşturabilir. Bilgisayarınızı kaliteli bir virüs programı ile tamamen taratın ve sorunları çözün. Bu işlemin ardından sorun devam ediyorsa donanımsal bir sorun olma ihtimali yüksektir.
2 İşletim sistemi ile alakalı çıkabilecek sorunlardan da bu gibi sorunların meydana gelmesi ihtimali yüksektir. İşletim sistemi çökmüş ise bilgisayar kendi kendini başlatabilir ancak bu gibi durumlarda genellikle mavi ekran hatası alırsınız.
3 Anakart hasar gördü ise de bu sıkıntı meydana gelebilir ve bilgisayarınızın anakart parçasının kısa zaman içerisinde değiştirilmesi durumu ortaya çıkabilir.
4 İşlemcinin aşırı ısınması yine bilgisayarın işlemleri yeniden başlatması ve rahatlaması açısından tekrar eden bir unsur olarak da dikkat çeker ve çok önemlidir.

sğolasın ama şöyle bir durum var virüs yok orjinal esedi kullanıyorum ve ona baktım

işletim sistemiyle alakalı bişey olsa idi yada çökme olsa idi bu şekilde olmazdı

anakart sıkıntılı olabilir doğru diyorsun ama nasıl anlayacağım oda var ayrıca işlemci 68 derecelerdeyken kapandı yani ısınma olma ihtimali yok

cok fazla sey bu duruma sebep olabilir. Ramlarini kontrol et.sistem geri yukleme ile baska bir tarihe geri don ve bak bakalim birsey olacakmi. ekran karti ve PCI slota takili birseyler varsa sokup birde o sekilde calistirmayi dene. bios ayarlarina girip ayarlari sifirlamayi dene.

tmm sağolasın biosu sıfırlamayı deneyeceğim