Mods.simulasyonturk.com hakkında

Mod olayını ana siteden ayırmayı düşünüyoruz. Bu nedenle test için mods.simulasyonturk.com açtık.
Üyelikler ana siteden tamamen ayrı burada sıfırdan üye olabiliyor, mod ekleyebiliyorsunuz tabi katı kurallar koymak istiyoruz. Mod sahibi olmayan ekleyemez. Ya da kullanıcılar mod incelemeleri ekleyebilir. Başvuru yoluyla mod yapımcısı rolü verilecek. Sadece ETS 2 vb. oyunların modlarının olacağı bir yer. Haberler ve benzeri geri kalan her şey aynen www.simulasyonturk.com’da devam edecek. Site sıfırdan kurulduğu için ana sitede olan mod vb. konular buraya zamanla taşınabilir ya da test edip inceledikçe modlar eklenebilir. Amaç kullanıcıya yönelik bir alan oluşturmak. Belli başlı oyunlarla ilgili modları rahatça ekleyebilmek. Daha düzenli konularla temiz bir yer oluşabilir. Ayırma konusunda kararsızım ancak ayrı bir domainde bu saatten sonra girmek mümkün değil. İsmi terk edemeyiz.
Aylar önce denenecekti vazgeçtik. Şimdi FS 19 çıkmadan önce hazırlayalım istiyoruz.
Eğer bu olmazsa ana sitede genel bir mod kategorisine bağlanacak ETS 2, ATS, FS mod kategorileri ayrı bir sayfada yayınlanacaklar ama içeride olacak. Ama bu da karışıklığı devam ettiriyor. Şu an üyelikleri tek bir yerden yapma sorunu var çözülürse yayına girecek. Mod olayı aktif olarak olmadan kesinlikle yürümüyor genel oyun siteleri gibi değil. Düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Park’taki ortamı devam ettirebiliriz.

gercekten sıstemı kolaylastırma adına cok guzel adım ama mesela ben burası acıldıgından berı www.simulasyonturk.com a nerdeyse hıc gırmedım burası cok guzel en azından bır sevıyesı var :smiley:

oncelıkle komple uyelık ıcın steam sartı konulamazmı ergen arkadaslar korsan oynuyor bırde ustune yorumlarında lan lun vb klavye delıkanlıgı yapan kişi sayısı belkı azalır…

soylemıssın ama yınede sormak ıstedım nasıl yapılır bılmıyorum bır kısı test edebılse yanı adam modu koydu tamam ama paylasılmasa hemen… onay alınıp kalıtelı olanlar paylasılsa tekrarlanan modların olmaması aslında kalıteyı artırır… cunku ınsanlar mod aramak ısterse bır cok kaynak var ama kalıtelı modların sevıyesı olan sıralanmıs halde bulundugu sayfa nerdeyse yok…

ama sadece dusunce bu emegıne saglık sımdıden…

Yerel bir mod sitesinden ziyade biraz daha global olması düşünülüyor. Steam şartı bence mantıklı değil bu tarz bir sitede. Bence verdiğin örneğe en uygun çözüm kullanıcının yorumunu moderatör/yönetici arkadaşların onayı ile görülebilir hale getirmek olacaktır.

Şuan steam atölyenin hali ortada. İstediğin tarzda mod bulmak tam bir çile. Araç modları diye giriyorsun ama karşına sayfalarca skin çıkıyor… Eğer bu proje hayata geçerse ilk olarak bu tarz şeylere dikkat edilmeli diye düşünüyorum.

global olması ıcın ıse bunların olması daha cok lazım neyse sız ıyı bılırısnız steam devasa bır yer bu sorunlar olur ve kontrolu zor cunku adam skın yapar ayardan truck secer bunu kontrol edemez ama burdaysa kısı sayısı az oldugu ıcın gelen modların ne oldugu hangı katagori oldugunu ayırmak daha kolay olur dıye soyledım steam ıle kayıt olayınıda kacak gocek oynayan ınsanlar ıcın yoksa olur yada olmaz amac cozum olması gıttıkce burda kı yanı forumda yada webde sayıda artan kitle malum bellı kısıler gıttı burdan bılgılı ınsanlar ozellıkle amac once yerel olarak sevıye dusurmeden uygulayıp sonra genıs dusunulmelı kı her işte de boyle olur tabı bunlar gorup soyledıgım kendı dusuncelerım… umarım ıyı sekılde bır yerlere gelır guzel olur :slight_smile:

Katı kurallardan kastım herkesin başına buyruk mod eklememesi WOTR’de mecburen herkese açık ama burada olamaz. Zaten asıl amaç benim eklemem ben modlarla oynamayı bile bırakacak noktaya geldim. Birkaç deneme yapılacak eğer üyelik olayı da çözülürse yayına girer :slight_smile:

Şu an sitede;
Üyelik sistemi
Mod ekleme(genel yazı ekleme)
Gerekli kategoriler
Tema ayarları
Reklam alanları
Mod ekleme kuralları
Gerekli eklentiler

tamamiyle hazır durumda.

Hazır olmayanlar;
Ana site ile bağlantı,
Üyeliklerin senkronize olmaması

bunlar için şu an tarih veremiyorum bir süre tamamen ayrı kalabilir.

İngilizce dil seçimi için ayarlama yapılacak. Ancak bu site yine Türklere yönelik. Her zaman(2009’dan beri) sitelerimizde mod olayında yabancı ziyaretçi oldu bu sıkıntı değil. Ama şimdi geçen seneden itibaren başlayan yeni anlayışla her şeyi yenilemek istiyorum. Park ilk denemeydi.

Tüm mod sitelerinde var olan çalıntı modların, ıvır zıvır işlerin olmadığı; sade bir temaya sahip, ana dili İngilizce olan bir web sitesi SimülasyonTürk’e çok yakışır. Eminim ki şuan zirvede olan global sitelerin hepsini geride bırakacaktır.

Başvuru formu da yayına girdi. Raporlama formu da hazırlanacak.

Test için kayıt olabilir misiniz?
Sadece mod eklemeyi ciddi düşünenler olursa daha iyi olur.

Pazartesi açıyoruz. Sadece duyurusu yapılacak.

Kurallar ve sistemin nasıl işleyeceği konusunda bir sürü şey yazıyorum yayınlandığında ürkmeyin :slight_smile: Sadece olayın anlaşılması için her ayrıntıya giriyorum yayınlandıktan sonra siz de tavsiyelerinizi yazar güncelleriz. ÇOK BÜYÜK BİR İŞ yapıyormuş gibi görünmesin diye belirttim.