LOTUS Simulator "OMSI 3" - Ana Konu

ana modüller ücretli olacak isteyen istediğini alacak ama tabii otobüs tramvay vb. farklı modeller zamanla yine dlc şeklinde satılacak ve zaten 3. parti stüdyolar da geliştiriyor modlar da olacak

2 Beğeni

Direksiyon ile süremiyorum otobüsü. Oyun görmüyor g29’u neden böyle?

LOTUS Simulator, galiba War Thunder gibi farklı araçları kullanabileceğimiz bir simülatör değil mi?

Acaba sonraki otobüs ne olacak

Munchen Tram hattının geliştiricisi ViewApp, LOTUS Simulator ile ilgili dert yanmış. Özetle LOTUS tarafı Marcel & Janine, Eylül ayından beri iletişimi tek taraflı kesmiş. FOrumdan bazı şeyleri kaldırmışlar. Ayrıca bazı güncellemeler ve özellikler de genel olarak geciktiği için ViewApp zaman kaybetmiş. Geliştirememiş vs. LOTUS’ta proje yapmayacaklarmış ama erken erişimi de tamamlamak istiyorlarmış. LOTUS güzel bir proje ama geliştiricilerinde gariplikler var. Başından beri böyle garip bir geliştirme süreci yaşanıyor. Bu şekilde yapılanlar güzel olsa da insanlar para verip satın aldıklarında pişmanlık duyacaklar. Bu olayın devamı gelir ya da herhangi bir şekilde LOTUS’un gelişiminde aksamalar yaşanırsa kötü olur. OMSI2 cephesi de bu fırsatı kaçırmaz :smiley: zaten dlc çıkarıp duruyorlar o rezil sisteme hala… :frowning:
ulan ya her güzel şeyde bir sürü skandal yaşıyor nedir bu simülasyoncuların çektiği

2 Beğeni

Oyunu almakla almamak arasında gidip geliyorum otobüs eklentisini alıcam ama ilerde omsi gibi mod bulabilcez mi bu halde dımdızlak kalıcak mı ne yapmalıyım sizce?

Bence biraz bekle, oyunda daha yolcu filan yok galiba max 1 saate sıkardı beni.

1 Beğeni

şu an desteklemek ve nelerin yapıldığını görmek için alınabilir ancak çok yavaş ilerliyor

2 Beğeni

Tamamdır anladım, biraz daha beklemek mantıklı olacak gibi çok teşekkür ederim tekrardan cevaplarınız için :smile:

Yolcular da gelmiş. :slight_smile: 2020 yılı biraz kaoslu geçtiği için LOTUS gibi yapımlar zaten yavaş gelişiyor bir de üstüne farklı koşullar eklenmişti. 2021 yılı daha oynanabilir bir LOTUS ile karşılaşacağımız anlamına mı geliyor yoksa? :smiley:
AI trafik, yolcular, otobüs ve tramvay…

7 Beğeni

Geçtiğimiz günlerde LOTUS Simulator’u Dusseldorf 1981 DLC’si ile birlikte edindim ve bir fikir edinmek için Dusseldorf ve Diorama haritalarında birkaç tur attım ve şunu gördüm: Diorama, Dusseldorf ve München haritaları yanında daha çok demo ve 60 fps tren, AI, yolcu, kaplama gibi şeylerin deneme haritası gibi kalmış (en azından ben öyle yaptım). München haritasını bilemem fakat Dusseldorf haritasının performansı aşırı derecede kötü, bunu forumlarına yazdığımda bu sebebin simülatörden kaynaklı olduğunu yakın zamanda gelen güncellemeler ile düzeltileceğini söylediler ve geçtiğimiz birkaç gün önce 1.EA.094 güncellemesiyle ciddi bir şekilde performans sorununu düzeltmişler fakat tabi halen daha akıcı şekilde tren süremiyorsunuz. Simülatörü alacak kişilere bunları söylemekte fayda buluyorum fakat eğer fps fazla önemli değil gerçekçilik istiyorum derseniz aradığınız simülatörün bu olduğu emin bir şekilde söyleyebilirim çünkü tuş kombinasyonları dahil her şeyiyle gerçek simülatöre bağlanabilmesi, Almanların simülatöre yaptığı aşırı detaylı çalışmalar ve yapımcı ekibinin sürekli açık olması bu simülatörün bu kadar kısa sürede normal simülatörlere erişmesi dışında piyasadaki rakiplerine fark atacağını düşünüyorum. Bu arada son olarak şunları belirtmek isterim ki simülatörde diğer rakiplerinden farklı olarak ray freni, dikiz aynası, disk fren lambası ve towing-pushing butonu bulunması bu simülatörü rakipsiz kılabilecek şeylerden bir tanesi. Umarım böyle hızlı bir şekilde gelişmeye devam eder ve simülasyon seven kitleyi çekmeyi başarabilir.

5 Beğeni

Tabi simülatörü edinir edinmez Türkiye’de bulunan bir tramvayı boyamazsak olmazdı.

6 Beğeni

Ciddi ciddi 350 lira olmuş Düsseldorf 1981 DLC’si

350 tl miiiiiiiiiiii :open_mouth:

1 Beğeni

20210526_232134

4 Beğeni

mqdefault

3 Beğeni

350₺’ya alacağım DLC’yle gelen araçların OMSI 2’deki gibi zıplaya zıplaya gitmesi olayı, çık aklımdan :frowning:

1 Beğeni

Multiplayer kısmını denedim bence şahane bir özellik. Zaten tren simülatörlerinde pek göremiyorduk üstüne birde kent içi raylı taşımada multiplayer özelliğini deneyince aynı ETS2’deki konvoy olayı gibi oluyor istasyona girerken karşıda tren varsa korna veya çan çalmak aşırı zevkli. Simülatörün müdavimleri Almanlar olduğu için hep Almanca yazışıyorlar ve İngilizce yazdığıklarınızı anlamıyorlar. Eğer girecekseniz bu konulara dikkat edin derim. Ufak bir not: Diorama haritasının stadbahn rotasında gitmek isterseniz (multiplayerda) tek yola girmeden kendiniz tren geliyormu ona bakın derim çünkü iki tarafa da sinyal yeşil yanıyor birçok defa karşı karşıya geliyor trenler.

350 tl fiyat biçilen DLC’de kaç aydır aynı olayı görmek artık bu simülatörden ümidi kesmem gerektiğini söylüyor. Anlamıyorum o kadar “Big Update” etiketiyle bu haritayı güncellediğini söylüyorsun ve optimizasyona dair hiçbir şey yapmıyorsun pes yani.

1 Beğeni

Bu projeye umut bağlamak bile hata. 2 kişi ile olacak şeyler değil.