KabloNet'e Ne Kadar Öderim?

İyi akşamlar arkadaşlar yeni bir eve taşındım.Türk Telekom’un uçuk fiyatları yüzünden kablonet’e geçeceğim detaylardaki açıklamalar biraz kafamı karıştırdı ben bu tarifeye ne kadar öderim acaba?
Gayet açık aslinda ama 60tl den once artı işareti koymasi kafada bir soru işareti bırakıyor.Şimdiden teşekkürler.

Türknet kullansana başkan, vdsl destekliyor ise alt yapın taahhütsüz şartsız, aknsiz! 65 ₺.

Benim de gönlüm onda ama altyapı sorguladığımda santral bilgisi bilinemiyor benzeri bir uyarı alıyorum.Türk Telekom’un altyapısını kullanıyorlarsa binada var.

1 Beğeni

Türk Telekom alt yapısı kullanıyor.

Türknet, Türk Telekom’un bakır altyapısını kullanıyor. Binada fiber altyapı varsa Türknet hizmet veremiyor olabilir, genelde yeni binalar öyle.
Porttan dolayı farklılık da olabilir, örneğin türk telekom altyapısını kullanan diğer operatörler (türk telekom dahil) bana 16mbit, superonline 50mbit, türknet 100 mbit verebiliriz dedi ve veriyor da şu an 100down 4up hızım var. Biraz şans işi.

Soruna gelecek olursak 61 TL kampanyalı fiyatmış. 25mbit tarifesi 79TL normalde. Ben taahhüt yapmanı önermem, bi sıkıntı çıktığında hak iddia edemiyorsun imzayı çoktan atmış oluyorsun.
Akıllı sınırsız da şu oluyor. Akşam 7 gece 12 arası hızını düşürüyorlar her gün, 25’ten 10’a düşüyordu sanırım.

Türknet ve millenicomdan uzak dur eğer internet bağlatacaksan. Girmesi kolay çıkması zor.

Neye dayanarak bu yaftalamada bulundun TurkNet hakkında?

türkiye’de internet ve kargo şans işi. şunu hala öğrenemedik. bazı yerlerde çok iyi olan hizmet bazı yerlerde berbat olabilir. denemeden bilemezsin. türknet’ten çok çeken oldu, internet türknet şikayeti ile dolu, evet. zaten sorun yaşamayan kişi sorulmadan ben sorun yaşamadım yazmaz forumlara. sorun yaşayan kişi sorununu dile getirir.
denemeden bilemezsin lafımı tekrarlıyorum o nedenle hangi firma olursa olsun taahhütsüz internet tavsiye ediyorum.

planlama yapmadan önce arayıp altyapının uygun olup olmadığını danış istersen. istanbul’da bazı merkezi yerlerde bile hizmet vermiyorlar.

kablonet alt yapın var ise düşünme gir öyle ineternetim koparmı kopmazmı olayı yok gecenın bır vaktı de olsa ınternette sorun var ıse adamlar sana yansıtmadan halledıyorlar yıllardı teledunyadayım tek bır sıkıntı yasamadım ve kullananlar ıcınde tanıdıklarımda da bunu yaşayan kımse olmadı en azından buna şahit olmadım…
sorduğun paket 60.99 tl zaten yazıyor içinde kablo tv temel paket ile sinema paketi var k film izliyorsan tv de güzel filmler çıkar 6 yada 7 tane sinema kanalı var…
diğer taadütsüzlere de bakabilirsin ama bu sistem alt yapı sende var ise bakman diğerlerine saçma olur insnlar teledunya kullanamadıgı ıcın alt yapıdan dolayı gıdıp diğerlerine bakıyor…

ben komple sınırsız kullanıyorum 25 mb sabit hız sınema paketlerım cart curtu var ayrıyetten conax aparatı kıraladım televızyon ıcın hd ve 4k yayınlar ıcın dekoderle falan ugraşmak ıstemedıgım den dolayı…
toplam 80 tl oduyorum ve ındırme hızım hıc bır zaman 2.5 mb degıl genelde 3 ve 3.2 mb arasında gıdıp geliyor başka hiç bir firmada böyle gönlü bolluk yok :slight_smile: ama senın gosterdıgın 25 mbps ye kadar akıllı sınırsız o nasıl çalışıyor sistem olarak bılmıyorum yani onu arayıp öğren

en başa dönersek kablanet destekliyorsa oturdugun yer diğerlerine sakın bulaşma gönül rahatlığıyla bunu kullan her zaman hepsinden iyidir şartlar olarak ve destek olarak

2 Beğeni

Aynen abi bizde de Kablonet var 50 Mbps download, saat 7-12 arası 20 Mbps oluyor. Upload 5 Mbps Ping 9. Ayrıca televizyon da var tüm kanallar açık aylık 80 Tl ödüyoruz oldukça iyi hiç kopma ve hızda düşüş olmuyor şuana kadar bir arıza yaşamadığım için arıza tespit servisini bilmiyorum ama gayet iyi zaten alacaksan ya Superonline ya da Kablonet alacaksın.

1 Beğeni

Hepinize teşekkür ederim.Oturduğum binada altyapı varmış.Bu pakete geçeceğim ama modem yokmus ellerinde.Modemin ne zaman geleceği belli değil.Alttaki özelliklere sahip modem tavsiyelerinizi bekliyorum.
Birde @Omer.A ve @blackmoon ping değerlerinizden memnun musunuz?

2 Beğeni

Umarım akıllı sınırsız tarifeye geçmemişsindir. Prime time zamanında hızı düşürüyorlar. AKK’nin diğer türlüsü oluyor bu herhalde.

2 Beğeni

@anilonursal dediği gibi onu bir araştır yani kelime oyunu olmasin benimki kotasız tam sınırsız onun icin hız düşümü olmuyor hic bir zaman ping değeri de kendimkinden ben memnunum ama konum olarak değişme ihtimali olabilir hayirli olsun simdiden

Bendeki turksatin verdiği modem netmaster CBW-383ZN alacagin zaman farkli modem kablo uydu girisi olmasina dikkat et bu modemın sevdıgım ozellıgı 2.4ghz ve 5 ghz band genişliği var aynı anda wifi de bunu kullanabılırısn benım pc 2.4ghz kullanıyor ama telefon da 5ghz ıle bağlanıyorum aynı band da olmadıkları içinde ıkısını aynı anda akıcı kullanabılıyorsun

3 Beğeni

Hocam gelelim modem konusuna bizde bağlanırken modemde sorun yaşamıştık şimdi bu Kablonet fiber kablolardan geldiği için onu çalıştırabilecek bize gönderebilecek tek modem tipi Docsis 3.0 modemler bunlardan almak lazım diğer adsl vdsl modemler sanırsam olmuyor müşteri temsilcisi ile görüşürken de bu modemlerin olmadığını söylemişti.
blackmoon hocamın da dediği gibi, Docsis 3.0 destekleyen modemleri yalnızca NetMaster ve Motorola Kablonet’e veriyor lakin Kablonet Motorola’ları artık vermiyor galiba yalnız NetMaster veriyorlar. Biz de modem kiralayalım dedik fakat stoklarında hiç modem kalmamış bize NetMaster 383-ZN/383-Z4/Infinity 303 önerdiler bunlardan alın ya da stoğa gelmesini bekleyin dediler sonra bu modemleri mağazalarda bulamadık sadede internette satıyorlarmış ve de pahalı 200 TL den fazlaydı sanırım. Bu modemleri araştırırken de Motorola modemleri keşfettik bu da Docsis 3.0 destekliyordu ama Kablonet müşteri hizmetleri bize önermemişti sonra kurulum için gelen servise ulaştık ve ellerinde bir Docsis 3.0 modem olduğunu ve bize 200 TL ye satacaklarını söylediler bizde kabul ettik geldiler kurdular modemi de verdiler markası Technicolor idi ve şuanda sorunsuz çalışıyor band genişliğinden vs. pek anlamıyorum o kadar detay bilmiyorum ama hiç sorun yaşamıyorum indirirken 5 Mb en fazla 3 Mb ye düşüyor akşam 7-12 saatleri arasında 2-3 Mb lerde geziniyor telefon tablet ve bilgisayar da aynı hızı alıyorum en fazla 1 Mb fark olur olsa olsa.
Önceden Türk Telekom vardı 800 Kb internet 80 pinge 60 TL veriyorduk şimdi 5 Mb ye 9 Ping + TV 80 TL şahinden inip ferrariye binmiş gibi olduk :rofl::rofl::rofl: Kablonet adamdır​:+1::+1:

2 Beğeni

@anilonursal 25mbps akıllı sınırsıza geçeceğim 4 sene 8 mbps kullandım bu benim için çok extrem bir hız.

@blackmoon bu modemden memnun musunuz?İyi yoruma denk gelmedim bu cihazla ilgili.Kablosuz özelliği sorunluymuş.Modem işlerinden pek anlamıyorum ama bunun kablosuz özelliğini kapatsak bir router bağlasak iş yapar mı?

@Omer.A bende motorola modem + tp-link router almayı düşünüyordum kötü yorum görmedim.1 aydır internet yok hemen halletmek istiyorum ama acelede etmek istemiyorum.

Nasıl bir çözüm yolu bulsam?

2 Beğeni

Birkaç tane forumu araştırmıştım Motorola’nın iyi olduğunu okudum ama tabii bilemiyorum daha önce hiç router olarak ayrı bir cihaz bağlamadık hep tek modem kullandık Türk Telekom da da Kablonet’te de tek modem birde bu Docsis 3.0 modemi bridge moduna alıp başka modemi mi kullanıyorlarmış neymiş öyle birşeyler de okumuştum ama tam olarak emin değilim nasıl oluyor detaylıca bir araştırmanı öneririm.

2 Beğeni

bende ki modem bu https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-netmaster-infinity-modem-691468130/detay

ben bu eve geçerken internet sorununu çözmek amaçlı tadilattayken ana modemı koyacağım yerden her odaya prizlere internet girişi bağlattım yani master olarak bu netmaster modemi kullandım ve en arka odada wifi iyi çekmediği için( duvarlardan dolayı ) bu odaya tp-link router bağladım zaten her odaya hat çektirmemin sebebi buydu… master olandan wifi yine açık ön odalarda onu kullanıyorum arka odalarda da tp-link

anlatmamın sebebi istediğin şeyi ben yaptım ve kullanıyorum hatta bu modemden o kadar memnunum kı giriş fazla ve bunları içerden ayırabiliyorum şuanda router, 3 tv,pc ve telefonlar hepsi açıkken bile hepsine yetebiliyor yani heralde açıklayacı olmuştur…telefondan yazıyorum cümlelerde bozukluk olabılır kusura bakmayın arkadaşlar

1 Beğeni

Taahhütüm bitince uydunet sınırsız pakete geçmeyi düşünüyorum. Akıllı sınırsız paketlerde ucuz gözüküyor ama prime time’da hız düşürmeleri mantıksız. Ülkede ki altyapı ne yazık ki akksiz sınırsız internetlere tam uygun değil.

2 Beğeni

Bizim ev pek büyük değil tek modem salonda duruyor salona en uzak yer olan tuvalette bir iki diş çekebiliyor. O yüzden böyle routerle vs. uğraşmamıştık.

2 Beğeni