İnternet Muhabbetleri [Ana Konu]

son zamanlarda internetinden şikayetçi biri olarak aklıma muhhabet edebileceğimiz bir konu açma fikri geldi internetiniz hakkındaki düşüncelerinizi buraya yazabilirsiniz

Açıkçası ben memnunum. Netspeed kullanıyorum, yakın zamanda bulunduğum bölgeye fiber döşendi bundan dolayı VDSL2 teknolojisiyle 100 Mbps hız almaktayım. Fiber için bina içi kablolamanın değişmesi gerekiyor.

1 Beğeni

netspeed hangi firmanın

Netspeed Denizli merkezli bağımsız bir internet servis sağlayıcısı. :slight_smile:

(Ref: GM8BR2 )

1 Beğeni

fiyatı çok iyi hizmeti nasıl

1 Beğeni

2 seneden fazladır kullanıyorum. Memnun olmasam zaten turknet’e geçmiştim çoktan. :slight_smile: Rize’de yaşadığım için ping’e çare yok. Ama oyunlarda 50-80 ms arasında dolaşıyor. Çokta kötü sayılmaz. Aktif olarak GFN kullanıyorum, gerek avrupa sunucuları gerekse İstanbul sunucusunda akıcı şekilde deneyim elde ediyorum. 100 Mbps’dan önce 35 Mbps kullanıyordum GFN o zamanda da akıcıydı. Taahhüt ve limit zaten yok.

image

image

1 Beğeni

Bazı servis sağlayıcılarında havuz ip muhabbeti var doğal olarak konsollarla oyun oynatmıyor. Bu sağlayıcıda durum nedir peki?

1 Beğeni

Her sağlayıcı IP havuzu kullanıyor. Malum IPv4 adresleri tükeniyor. Konsolum olmadığı için bilmiyorum ama sabit IP hizmeti mevcut.

1 Beğeni

arkadaşlar malum başımın belası vodafone net ile sözleşmem mahkeme kararı ile sonlandırdım. Aşağıda yazdığım sağlayıcılardan hangisini tavsiye ederseniz. Şuan evde tel hattım yok , hatsız ve en iyisi hangisidir. Yardımcı olursanız sevinirim. Alt yapı uygunluğunda en iyi millenicom 85 türk telekom ve ttnet 90 speednet 66 türkcell ve digitürk 60 dsmart 75 türknet 55 ( oris alt yapı uygunluk linki olmadığından bakamadım

millenicom - türknet - speednet - turkcell superonline - oris telekom - ttnet - d.smart - kablo net - türk telekom - digiturk - tivibu

1 Beğeni

Bu siteden çevrendeki yorumlara bak, fiyatı fahiş olsa da bence ilk tercih Türk Telekom olmalı, milenicom ve Türknet şans işi ama bu ikisinde milenicom müşteri hizmetleri olarak daha iyi, türknet sorun çıkarsa karşında insan bulamıyorsun buna özel mh hattımız var dedikleri gigafiber dahil, dsmart’a bulaşma, türkcell kendi altyapısı varsa o da iyi ama yazdığın hıza göre sizin orada yok.

2 Beğeni

Ekleme yaptım fikirtepe için :smiley:

2 Beğeni

yapılmış olan yorumları göremiyorum yukarıda verilen sitede

1 Beğeni

firma logosuna tıklayınca çıkması lazım.

1 Beğeni

hani hız düşükse cayma bedeli yok ya mahkemesiz oluyor mu acaba
tt

sende hız düşükmüş ben de hiç yok. O yüzden anlaşamayınca mahkemelik olduk. Kullanamadığım internete para istediler vermediğim için mahkemelik olduk. Yalnız 7 ay dan biraz fazla sürüyor bilgin olsun. Kazanırsan sıkıntı yok ama kaybedersen mahkeme masrafları avukat masrafları ve ayriyeten mahkeme sürecinde geçen ayların faturalarını faizleriyle birlikte ödersin

1 Beğeni

yakınımda türk telekom türknet ve netspeed var hepsinde de 1 tane abonesi gözüküyor. Halbuki karşı ve yan komşumda da türk telekom kullanıcısı

türk telekom > paket 35 lik > alınan hizmet 24 > kullanan önermiyor

türk net > paket 35 lik > alınan hizmet 26 > kullanan önemsemiyor

netspeed > paket 35 lik alınan hizmet 35 > kullanan memnun

Lazjedi arkadaşın tavsiyesine uyarak netspeed kullanmaya karar verdim. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim

3 Beğeni

Taahhüt olmadığı için sorun olursa anında ayrılabilirsin. Diğer servis sağlayıcıları gibi aylarca mahkemeyle uğraşmana gerek yok. :slight_smile:

2 Beğeni

Normalde 80-90 lira civarı gelen faturam bu ay 132 tl gelmiş. Kota aşımı ya da fazla veri kullanımı olduğu için olabilir mi sizce?

1 Beğeni

Fatura ve aylık kullanım detaylarına baktın mı? Tarife kotalıysa normal.

2 Beğeni

pakete 24 ay taahhüt verildiyse bitmiş olabilir

2 Beğeni