G29 , ETS2 oynarken aniden kayboluyor

Arkadaşlar Merhaba. 2-3 gün önce yeni G29 + shifter aldım. Kurulumları anlatıldığı gibi yaptım. İlk başta direksiyon tam tur dönmeme debriyaj problemi yaşadım, fakat internetten bulduğum çözümlerle bu problemden kurtuldum. Şimdi başka bir sıkıntım var. ETS 'ye giriyorum araç sürmeye başlıyorum, herşey dört dörtlük çalışırken 5-10 dakika sonra aniden oyun direksiyon setini görmüyor. Ne direksiyon ne tuşlar ne pedallar ne vites çalışmıyor. kontrollere girdiğimde hiçbir değişiklik yapamıyorum. Oyundan çıkıp yeniden giriyorum nafile. Bilgisayarı yeniden başlatmadan sorun gitmiyor. Başka oyunda (Fernbus) direksiyon seti bu sorunu vermiyor, saatlerce oynayabiliyorum, ama ETS2 5 dakika bilemedin 10 dakika sonra pert. Canım çok sıkıldı moral alt üst, bir fikir verebilir misiniz? Çözüm önerisi olan var mı?

@fatih selam.windows ve logitech surum versiyon bilgilerini yazabilirmisin. gunduz bende girer bakarim belki guncelleme sonrasi falan yasanan bir olaydir ama oncelikle senin versiyon bilgilerini yazman gerekli karsilastiririz.

@gampue Selam. Geç cevap için kusura bakma.
Windows 10. 64 bit. sürüm:1803
Logitech G29 sürüm: 89.0.25 (güncel, son denetleme 2018-06-14)

Bu arada yukarıda yazmayı unuttum; ETS 2 orijinal steam’den, Fernbus crack. Belki yardımcı olur. Teşekkürler…

@fatih rica ederim ne onemi var. simdi ciktim oyundan yarim saat oynadim. windows ve logitech surumlerimiz ayni. ben hicbir sorun yasamadim. acikcasi sorununun cevabini net olarak bilemiyorum ama. sunlari denerdim.
Belgelerim klasorundeki ETS2 dosyasinin bir kopyasini sakladiktan sonra klasoru siler ve yeniden oyuna girerdim. oyun otomatikman yeniden kuracagi dosyalarla bir oynardim. belki degisebilir sonuc.
Direksiyon geri bildirim ozelligi kapatip denerdim…
Hata aldiktan sonra ayni USB yuvasina bir flash bellek takip calisip calismadigini kontrol ederdim.

@gampue dostum dediklerinin hepsini uyguladım. Dün zaten oyunu ve LGS’yi yeniden kurmuştum, titreşimi kapattım zaten kullanmıyorum. Gelelim USB meselesine :slight_smile: sanırım sıkıntı buymuş :slight_smile: hem seviniyorum, hem kendime kızıyorum nasıl düşünemedim diye. Hata alınca başka usb girişine aldım seti ve sorunsuz oynadım. Yarım saat sonra tam sana yazacakken yine aynı sıkıntı oldu. USB çoklayıcı kullanıyorum, komple söktüm direkt laptopa bağladım. Şu an için sorun yok. İnşallah olmaz. Bu sefer de direksiyon çok sert ama onu çözerim gibi. Çok sağolasın yardım için :):rofl:

Direksiyon sertliği için öneride bulunayım uzun süre uğraşıp çıldırdığım için söylüyorum :smile: Logitechin programında sertlik yumuşaklık ayarlarını yapsam bile oyunda sert oluyordu. Öncelikle ayarları yap ardından oyunu Logitechin programına kaydet ve oyunu program üstünden çalıştır. Ayarlar çalışmış olacaktır büyük ihtimal daha sonra normal şekilde oyunu açsanda oluyor şahsen ben böyle çözdüm diye hatırlıyorum. Eğer olmazsa PC reset atıp tekrar dene resetlede çok problem çözdüm bu setle ilgili :smile:

Sorunun cozume ulasmasina sevindim. umarim tekrar yasamazsin bu gibi problemleri.

@YigitE Aynen dediğin gibi yaptım, bir de titreşim kapalıydı açtım. Direksiyon sertliği normale döndü. Teşekkür ederim yardım için. :wink:

1 Beğeni