Fishing: Barents Sea "Balıkçılık Simülasyonu" - Ana Konu

artık ag at bekle bitti. acık derin denizlerde ag sürüp paraya para demicez :slightly_smiling_face:
tutorial cıktı yeni sistemi tanıtmak için,acık denize git en yakın kara mesafesine yakınlıgın 12km olsun dedi (haritada en yukarı sol)

ekranları degiştire biliyoruz kaptan köşkünde.
24 km denizde martılar ile gittikten sonra
arka kaptan köşküne geciyoruz.

üstteki ekranı,ag sıcaklıgı-deniz seviyesi-sol ve sag kapılar-sonar-yön-yaklaşma acıları gibi tonlarca bilgi ile kendinize göre ayarlıya bilirsiniz.
ayarladınız ekranı - ön kaptan köşkünde ekranlarda göre biliyorunuz.
diyorki su kapagını ac ve hızı 4 knots’ta sabitle (hızı ne cok düşük nede yavaş olucak şekilde anlık olarak kontrol ediyoruz)
ag sürerken bir yandanda canlı sonar ile balık durumunu kontrol edip yogun bölgelere dogru gidiyoruz.
zorlananlar için koydugum fotoyu örnek alsın (gps-canlı sonar-ag seviyesi-sıcaklık bilgilerini ayarladım)

gemi ile ag sürerken en gerekli özellik canlı sonar.(yukardaki fotoda ekranda,sag alt.) buna yakından bakış

burada anlık olarak gercek sonar görselleri var-ekranda görülen sayılar balık yogunlugunu belirtiyor ayrıca agın pozisyonu ve geminin pozisyonunuda göre biliyoruz.

oyunda eksiklik var fakat gemi kullanma, yaklaşma uzaklaşma,gps,sonar konularında bu en iyisi.

catch ekranı sende de bozuk anlaşılan yeşil olarak artması gerekiyordu 1.0da bozuldu

evet yakalama ekranı patlak :slightly_smiling_face: tutoriali iptal edip normal devam edince düzeldi.

türkçe ne zaman gelir acaba türkçesine sıfırdan başlamayı istiyorum :slight_smile:

oyun türkce olsa bile cihazlar ingilizce kısa terimler içeriyor. :slightly_smiling_face:

ship simulatör 2006 ile yaklaşma - dümen kontrolü - bordalamayı ögrenip gercek dünyada amatör denizci belgesi sınavından tek seferde geçmiştim. bunda hem o olaylar hemde gps-sonar vb… mevcut eksiklikleri olmasına ragmen. ilk oyunlarında bunu başarmaları taktire şayan :ok_hand:

agları 25 metre cektik vinçler hazır derken oyun hata verdi kapandı :sob::sob:

Dear community,

Here is a small update which we hope will fix some of the crash issues some of you experiences. The new patch for Fishing: Barents Sea is released on Steam for download right now.

Changelog for Version 1.01:
Adjusted default graphic settings
Fixed some localization issues in Norwegian and English
Fixed some sinken boats
Small fix to try prevent crash on startup
Updated gutting mechanic icons
A new update is scheduled for tomorrow evening (Monday 12.02.18).

We will do regular updates in the weeks ahead to fix all remaing issues. Some issues are harder to fix than others, but we’re doing everything we can to fix these.

Yarın akşam güncelleme geliyor hayırlısı bakalım

sırf şu mavi gemi ne işe yarıyor diye merak ettim çözemedim gitti :slight_smile: türkçesini bekleyim ben bu oyunun

büyük gemiden bahsediyorsan, denize ag atıp arkasında sürükleyerek çeken acık deniz balıkçı gemisi genelde 1 hafta denizde kalırlar. bu gemi 2013 yılında türkiyede yapıldı yani lisanslı herşeyi

türkcesi cıksada sonar - gps -ag acıları gibi teknik konular ingilizce terimlerin kısaltmaları ve ağır bilgi gerektiricek kadar detaylı. oyunda kademeli ilerleme olduğu için her gemiyi haritada hızlandırmadan kullanıp ilerlersen bir çok şeyi cözersin. görevler dışında ingilizceye pek gerek yok,görevlerde zaten belli sürede balık tutup işaretli yerlere götürme üstüne:slightly_smiling_face:

teşekkürler baya iyi oyun ama ben anlamıyorum :slight_smile: belki türkçe gelirse daha anlaşılır

Cemre Shipyard yapmış
http://cemreshipyard.com/assets/img/content/projects/tamamlanan/2014/warstila-sd-4545/fg/big/1.jpg

harika ama başkaları da var

sanal gezintide bu gemi ve tersane
http://www.sanalgezinti.com/yeni/cemre-shipyard/nb25-osterbris/index.html

iyi oldu bu videoda söyleriz bari :smiley: tasarım havyard ship design tabii

1 Beğeni

Cemre den bu gemileri denize indirdik ve hizmet verdik hey gidi günler hey

Bu akşam gelecek olan güncellemede mutlaka yeni bir şeyler vardır hata düzeltmeler vs. zaten bilindik şeyler 1 haftadır video çekmeye çalışıyorum şaka gibi :smiley: eniştenin askerleriyiz… :smiley:

Anlık 1000 kişi oynuyor 2000 kişiyi görmüştüm değişse de girdiğinizde ardı geliyor. Ama satışlar şu an 12 bin ±3.500 güzel önemli oyun nedense ortada ilgi yok astragon da pek takmıyor diyim artık bilemedim bir de oyuncuların sıkıntılı şeylerden uzak durması da var. 1 aydan sonra tekrar bakarız.

güncelleme 1.0.2 38.7mb.
trol teknelerinde fiyatlar ayarlandı.
trol teknelerinde kapasite ayarlandı.
trol teknelerindeki depo kapasitesi ayarlandı.
depolamada fiyatlar düzeltildi.
düzeltilmiş balık fiyatları ve ağırlık oranları.
Vibeke Cathrin gemisinde nakliye ile ilgili sorunları düzeltti.
tüm gemiler için bacadan cıkan dumanlar yeniden ayarlandı.
Sjarken teknesinde sürüş tekrar ayarlandı.
Børge teknesinde balık kutuları yeniden yapıldı.
tüm teknelerin çarpışma alanı yeniden güncellendi.
hileler kaldırıldı.
sertifika almak için mesafeler kısaltıldı.
Scanmar ag yakalayıcı sensörlerdeki sorun düzeltildi.

yeni güncelleme cuma günü.

1 Beğeni

balık çekme ırgatının hızını ayarlayabiliyormuyuz bir türlü şu balık çekme işini tam yapamadım kaçıyor balıklar :frowning:

Patch Notes v1.0.2h güncellemesi geldi,bugün gelen güncellemede lunar bow gemisi ile sorunlar meydana gelmiş hemen güncellemişler ve bunun için özürdiliyorlar.

tamda 17 ton morinaya cektigim anda :grinning:

3 Beğeni

güncelleme 1.0.3
seyir defterinde aldıgımız görevleri iptal etme geldi.
oyundan cıkarken bagzen cıkan hata düzeltildi.
hızlı seyehat sırasında meydana gelen hata düzeltildi.
hermes gemisinde carpışma alanı düzeltildi.
tek bir ag hasar almasına ragmen tüm agların hasarlı olması düzeltildi.
Børge teknesinde arama ışıgı düzeltildi.
aglardaki sensör artık balık miktarını gösteriyor gecikmeli olarak.
gaz sınırı kaldırıldı.
mürettebat ikonları iş sırasında veya yorgunken kaybolmuyor artık.
servis alırken diyaloglar düzenlenmiş.
trol sırasında pollock balıkları düzeltilmiş.

2 Beğeni

oyunu anlık 1000 kişi oynuyor az önce 1333 kişi vardı popüler oyunlarda şu an :slight_smile:

1 Beğeni

bu oyunun güncellemeleri beni sinir etmeye başladı 25 mb yer için 10 dk alan ayrılıyor her seferinde

1 Beğeni

v 1.0.3.1

Keşfedilen harita sınırları nedeniyle rastgele çökmeye neden olan sabit küçük hata giderildi.
Yüklemeden sonra depolama dışı bırakılmayan kargo sorunu giderildi.
Sjarken’de çarpışma alanı düzenlendi.

Kargo sorununu düzeltmeleri iyi oldu. Bar işi iptali sonucu satamadığım, atamadığım 5 tonluk ne olduğu belirsiz bir yükle dolaşıp duruyordum :smiley:

2 Beğeni