Fernbus Coach Simulator - Ana Konu

Setra comfortclass hd videosu S519 first look
Yeni gelen otobüsle ilgili birisi video paylaşmış ilgilenen varsa baksın…

Yeni gelecek özellikler var da bunların bazıları diğer oyun için ama ben önceden çeviriyorum.

Yokuş kalkış desteği Setrada var.
Direksiyon ayarı vs. yazılmış konumunu değiştirmek için var.
Otele, ofise, stadyum, atık arıtma sistemi, kafe, mağaza, araç onarım gibi yerlere girmek için tuşlar var.
Çoğu özellik The BUS’ın oyun dünyasında olacak. Şimdi laf yapsanızda şunu söyleyeyim Fernbus’da uzun yol fizikleri pek hoşumuza gitmiyordu ama şehir içinde yavaş giderken hiç sırıtmıyordu. O yüzden yeni oyunda bazı şeyleri otomatik göz ardı edeceksiniz bu da diğer özelliklerle oyunu iyi yapacak.
Ha gariplikler göreceğiz yanlışlar devam edecek bazı açılardan malum Alman oyunu vs.

Sırf şu fiyat politikası bitiriyor lanet olsun…

2 Beğeni

1.16 betasına gelen güncelleme oyunun menüsündeki arkaplanlar değiştirildi.

1 Beğeni

Eksik çeviriler tamamlandı. Gözünüze takılan ters bir metin varsa yazın düzeltelim.

1080p çözünürlükte bulanıklık problemi var ve 4k çözünürlükte düzeliyor sadece ama bu da aşırı frame droplara yol açıyor forumda konu açmıştım fakat cevap veren olmadı bir umut buraya da yazıyorum bilgisi olan varsa yardım edebilirse çok mutlu olurum :slight_smile:

diğer grafik ayarların nedir?

epic-high-medium hepsinde denedim ama anti-aliasingi medium yapınca da bulanıklık gidiyor fakat bu sefer görüntüde kırılmalar oluyor doğal olarak ve motion blur da kapalı ayrıca config dosyalarından da resolution scale quality değerini 100den 200e çıkartmıştım o da aynı etkiyi yarattı frame droplar yine oldu ama grafikler düzelmişti.

ölçeklemenin etkisi var normal rakamda bir şey olmaz -
kenar yumuşatma etkili zaten motion blur kapalı bende de ama fov kaç? görüş alanını biraz düşürüp dashboarda yaklaşabilirsin
ve diğer ayarlarım ultrada olduğu için fark etmiyor ama bizde de takılıyor anlık düşüşler oluyor düzelmedi hala

görüntü kırılmalar vsyncden de kaynaklı olabilir

Kırılmalardan kastım bu şekilde vsync kapalı olan kırılmalar şeklinde değil bulanıklık gidiyor ve fps değerleri normal ama bu çizgiler de rahatsız ediyor açıkçası normalde bulanık haliyle rahat oynanabiliyor ama çözünürlük artınca 10-20fps oluyor.

Bu arada hareket halindeyken oluyor bu bulanıklıklar hareketsizsem otobüs içinde veya dışarıda iken görüntü düzeliyor ama ne zaman hareket edersem o zaman başlıyor bulanıklık.

bunlar kenar yumuşatmayla alakalı dediğim gibi ultrada oyunun tam kalitesi ortaya çıkar ama ayarlar değiştikçe optimizasyon bozulur zaten oyunu ya yüksek ayarda oynucan ya da oynamıcan gerçi yukarıda birisi yazmış gül gibi sistemde oynayamamış :smiley:

:confused: ben de supporta yazmıştım dönmediler hala umarım dönerler pek sanmıyorum ama

herkeste aynı sorun var hala aynı sorunlar vs. sürekli bununla ilgili ticket gelmesi de komik :smiley: bazı şeyler değişse güzel olsa da hala devasa sıkıntılar var

maalesef en azından the bus oyununda optimazsyon sorunları az olarak çıksa da onu biraz daha rahatlıkla oynayabilsek

ue4 ile kaynaklı bir problem olabilir mi?çünkü pubg de aynı oyun motorunu kullanıyor ve test serverlarında hareketli iken bulanıklıklar orada da oluyor ama normal sürümde bu problemler yoktu.

ikisi çok farklı oyunlar geliştiricilerin motora hakimiyetleri ile ilgili bir olay zaten motora bakarsak oyunlarda hep aynı sorunları görüyoruz
pubg harika bir sisteme sahip değil sırf oyun modu özelliği yüzünden oynuyoruz yoksa optmizasyon performans her şey çöp berbat seviyede
Unreal ile geliştirilen Squad’a baktığımız grafikler oynanış daha pürüzsüz sade göz yormayan akıcı… ama tabii onun da optimizasyonun da kötü yanlar mevcut fakat yine de PUBG’ye göre daha iyi…

Araç seçim ekranı böyle oldu. Setra ComfortClass HD paketi yarın öğlenden sonra çıkacak. Bende şu an 2 kopya var.

Oyunu sırf otobüs hastası olduğum için aldım belki dedim geliştirirler güzelleştirirler ilgiyi gördükçe falan… Ama DLC’sine bilmem nesine falan para vermem… SCS gibi bir firma ol lastik paketine kadar alalım ama bu oyunun DLC’si bile A+ oyun parası… 96 lira para veriyosun billur geçer gibi 2 tane otobüs veriyor sonrasını paralı satıyor… Alemin çakalı bunlar sanki…Ama bir daha tövbe TML ne yaparsa yapsın almayacağım !

1 Beğeni

Aynen katılıyorum.Optimizasyon v.s hepsini geçtim.Otobüs sever biri sistemine güvenip alıp bir şekilde oynuyor,oynamak istiyor.Ama 1 otobüsle çıkmış bir oyun.(Man Lions Coach,Lions Coach C (Mega))Ana teması şehirlerarası otobüs.ETS 2’ye bakalım.İlk çıktığı lisanssız haliyle bile bir çok marka model çekici ile çıktı.Ana teması bunun üzerine kurulu zaten oyunun.Şimdi bunlar çıkmış her otobüse para istiyor.Harita DLC’si yap iste eyvallah.Ama otobüse neden ücret talep ediyorsun? Lisanslı olsun olmasın sen bunları bir oyuna aktar.Setra’da lisans yok para istiyorsun.Lisans olsun olmasın bana göre bu oyunun otobüsleri dlc olarak ücretli satması oyuncu kitlesini yaralıyor.Şahsen benim görüşüm bu.Neoplan’ı almadım mesela.Çünkü mantıklı bir tarafı yok ve Türkiye şartlarında benim için pahalı.TML’nin stratejisini beğenmiyorum.Şehirlerarası otobüs simülasyonu olarak tek olmalarına mı güveniyorlar bilmiyorum ama rakipleri bu konuda teşvik ediyor.Rakip yapımcılar bir atılım yaparlarsa,oyunda olması gereken bu tarz şeylere ücret istemelerine çok yanarlar bana göre.

5 Beğeni

Vallah her şey güzel olsa hiç fiyatına bakmadan herkes alır da :smiley: değil. Yapacak hiçbir şey yok. Vallah yok.

Zamanında H1Z1 oynarken saçmalıklara buglara aptalca hilelere falan gıcık oluyordum… Saçma sapan vurulup ölünce 2 saat küfürbaz haydoya bağlıyordum… En son Allah bin türlü belanızı versin deyip sildim oyunu PC’den… Aradan aylar geçti PUBG diye bir oyun yaptılar… H1Z1’in tüm hatalarını gördükleri için o hataları yapmadılar… Oyuncuların isteklerine kulak asıp ona göre bir oyun yaptılar… Evet bazı sıkıntıları var hala tam sürüme çıkmadı ama milyonlarca sattı ve şu an H1Z1 resmen göçtü… İnşallah mübarek kandil günü dua ediyorum SCS şu Euro Coach Simulator projesini öne çeker ve çıkarır da TML’de göt gibi SCS’nin satış rekorlarını takip eder… Hatta adak adıyorum… Euro Coach çıktığında @HasanOfke belirlediğin 1 kişiye ben hediye edeceğim… Sırf TML’ye inat !!!

3 Beğeni