Farming Simulator 19 - Ana Konu

Ufak takılmalar rahatsızlık verecek seviye değilse sıkıntı yoktur. Oyundaki hayvan vs. fps etkiliyor.

1 Beğeni

DLC gelmişti ama daha girmedim denemedim bile bizim slovak village de yarım kaldı özlüyorum…

Bu arada Slovak village yeni surumu cikti sanirim eski kayit dosyasini silmek gerekiyor. eski surumde ilerleyen surecte oyunda cok kasma oluyordu, umarim cozulmustur…

Anca apuk sapuk dlc yapıyorlar. Modu zaten var kardeşim sen bana yapsana dınamık arazı urun yetiştirme detayı ver bana sulamadan mısır olurmu ? adam gibi bi mevsim yap şu oyuna ancak araç ekipman yokmuş gibi

aynen öyle sulamadan mısır pamuk buğday olurmu biz buğdayı bile 1 kere suluyoruz

1 Beğeni

Tek hayalimiz suya kavuşmak. Resmen susuz tarım yapıyoruz. Spintires gibi olmasına gerek yok hafiften bir çamur, su efektleri olsa yeterli.

Markalara gelirsek ileri de bir Deutz DLC gelse iyi olur. Koca markadan sadece 1 traktör koymuşlar. :face_with_monocle:

1 Beğeni

E bir sürü de modları var, bence gerek yok Dutz a. Tek-el tek-el… El mahkum…

1 Beğeni

@Hakan0zdamar valla o kadar haklısın ki… neymiş biz herkesin sistemi kaldırabilsin diye yapıyoruz muş. yapsanıza işte kardeşim C&C daki gibi bir sistem, sistemi yetmeyen düşürsün arazi kalitesini gerçekçi toprak dokusundan normal fs deki gibi düz bir araziye geçsin, mis gibi işte, yani çok mu zor bunu yapmak? haritanın tamamı gerçekçi toprak dokusu olsun demiyoruz ki kardeşim yada bize snowrunner yapın demiyoruz ki…
@FarmerJax onu bende farkettim koskoca firmadan tek bir traktör koyuyorlar. hayır bir önceki oyundaki traktörleri bu oyuna portlamak çok mu zor? bu olayı hiç sevmiyorum işte, bir önceki oyunda olan şeyleri yeni oyunda çıkarıyorlarsa kabul etmem kardeşim. bu konuda sana katılıyorum fakat yani sürekli de Araç-Ekipman DLC`si de bi yere kadar zaten yaptıkları başka bir şey yok.

1 Beğeni

Kverneland ve Vicon Tarım Ekipmanları DLC’si Farming Simulator 19 için çıktı! https://www.simulasyonturk.com/kverneland-ve-vicon-tarim-ekipmanlari-dlcsi-farming-simulator-19-icin-cikti/

2 Beğeni
1 Beğeni
7 Beğeni

aceba değişen bişeyler görecekmiyiz

her zaman değişen bir şeyler görüyoruz ama fs 19 çıkarken de olduğu gibi yeni oyunu yine beğenmemezlik yapanlar hep aynı diyenler olacak :smiley:

Hep aynı demedim abi kastettigim şey hani bunun sebebiyle ayrılmaları sebebiyle özellikle değişecek biseyler mesela oyunun gelişme şekli hızı

açıkcası ben değişen bir şey göremiyorum sadece makyaj cila. kim ne yapsın Claası? yahu oyunda hayvanların cinsiyeti yok daha be. neyse bi başlarsak şimdi bunun sonu gelmez :smiley: tamamen ayrı bir konu başlığı aslında bu. yani kısacası her şeyi ama her şeyi olabildiğince en basit şekilde yapıyorlar. bak adım gibi eminim yazın bunu buraya yeni oyunda yine gerçekçi toprak dokusunu getirmeyecekler. mutlaka geçiştirmek için oyuna ekleyecek bir şeyler bulacaklar mesela meyve ağaçları gibi. ah C&C…adam gibi rekabet edemedin, şimdiye rekabet olsaydı FS de kendini değiştirmeye başlayacaktı. Rekabet her zaman iyidir. bi kere fs nin şu oyun motorunu bi değiştirsinler. tamam zaten gerisini demeye gerek yok gerisi gelir oyun motorunu değiştirdikten sonra, yada sağlam bi elden geçirsinler :slight_smile: grafik yetersiz falan demiyorum oyun motorunda kullanılan teknoloji sıfır yani yeniliklere açık değil gördüğünüz gibi kaç senedir ortalıkta daha gerçekçi toprak dokusunun d si bile yok. @HasanOfke canlı yayında göstermişti spintiresin en eski halimiydi yada en ilk oyunumuydu öyle bişeydi göstermişti yanlış hatırlamıyorsam gösterdiği videonun tarihi 2008 di sanırım, o bile şuan ki fs den kat kat iyiymiş. yani insanlar bunu görünce, FS insanlara şaka gibi geliyor… yani bizim burda isyan da etmemiz bir şeyi değiştirmiyor :smiley:

1 Beğeni

grafik dokunuşlarına geçen yılın en iyi modlarını ekliyorlar o kadar ama yine de iyi modculara destek veriyorlar çok iyi olanları resmi olarak getiriyorlar büyük ihtimal yeni oyunda gerçekçi fizik modunda olduğu gibi zorlanma gelecektir seracılık çeşitliliği artacaktır, şu ana kadar grafik hariç çok büyük yenilik yok.

Her yerde Farming Simulator’de gerçekçiliğin (fizik, mevsim vs.) geliştirilmesi için isyan edenler var. Oyunun kendisinde olmasa da şu anda var olan birçok modla toprak dokusu dışında araç fizikleri bir nebze güzelleşebiliyor. Keza mevsimler modu da yeteri kadar oyunun atmosferini değiştiriyor. Fakat birçok yerde oyunla ilgili video, resim paylaşanlar görüyorum. Hangi modlarla oynuyorlar diye kurulu olan serverlara vs. bakıyorum. Çoğunda ne mevsimler modu var ne araç fizik modu var. Bu isyan niyedir anlamış değilim. Bir de gerçekçilik isteyip 25-30 km hızla tarla süren, autoload trailer kullanan, sürekli 120x oynayıp ek-biç yapanlar yok mu…

2 Beğeni

Bence bu çok iyi bir karar. Belki baya alakasız bir benzetme fakat Bungie, Activision Blizzard’dan ayrıldıktan sonra hem gelirin çoğalması hem de baştaki abdal karar mekanizmalarından kurtulduklarından dolayı çok daha iyi çalışmaya başladı. Destiny 2’ye A-B sonrası çıkan ilk DLC’ye birçok oyuncu “Başta A-B olsaydı bu DLC Destiny 3 olurdu.” gibi tepkiler vermişti.

Tamam bu kadar büyük çaplı olaylar olmaz ama yine de eskisine kıyasla çok daha güzel şeylet görebiliriz :slight_smile:

insanlar zaten sıkıldığı için mp oynuyorlar. bende mp de mod kullanmıyorum çünkü başkaları giremiyor. insanlar ne yapacak? sırf benim oyunuma girmek için gidip benim özel modlarımı mı kuracak? autoloader modu kullanıyorum çünkü balya yüklemenin oyunda hiç zevkli bir yanı yok, boş iş gibi sadece. dümdüz alanda git gel sıkıyor adamı. ayrıca oyunun kayış sistemi bozuk, yüklüyorum römorka 25-30 balya saatlerimi harcıyorum, kayışları bağlıyorum saçma sapan buglara giriyor balyalar, kayışları çözdüğümde tüm balyalar yere düşüyor, yani şimdi benim gibi bir duruma düşen adam autoload kullanmasın da ne yapsın? sabahtan akşama kadar balya mı yüklesin? şimdi yani 120x de oynamanın ne gibi kötü bir yanı olabilir ki? adam 1x de oynayıp bir hafta boyunca oyunu arka planda açıp o ekinin büyümesini mi beklemeli? yapacak bir şey yok adam tabiki de 120x de oynayıp o ekinin büyümesini bekliyecek. bu gün tüm çiftlik oyunlarında zaman hızlandırma özelliği var. yani aslında bu söylediğin her şeyin insanların böyle oynamasının bir sebebi var. :slight_smile: burdan kimse yanlış anlamasın ben fs kötü fs şöyle böyle demiyorum. ben fs serisiyle büyüdüm fs nin yeri bende ayrı ama artık tak etti.

Ben Konya’da çiftçilik yapan bı ailede büyüdüm ama bu oyunda o his kesinlikle yok ya bı kere bi hissettirse şöyle yani bı patates veya pancar tarlasının hissini ya bir gömsek motoru MP de taksak zincileri kurtarmaya felan çalışsak yada ne biliyim sulama yapsak felan

1 Beğeni