Farming Simulator 19 - Ana Konu

Peki el ile bağlama(manual attaching) nerede? Bilmem… 1.3 ile o da gelir alışırız zaten biz de böyle oynamaya bu çağda her şeyi kabulleniyoruz.

Simulasyontürk kasabasında oynamak için;

Suvari çiftliğine alım yapılacaktır.
Şartlar ;

• Yaş en az 18

• Karakteri düzgün ve insan ilişkileri iyi
    -Oyunda sürekli aktif olabilecek
    -Oyunu daha önce oynamış olmak ( En azından basit şeyleri biliyo olunması gerek)

Müracaat için bana özelden mesaj atabilirsiniz.

2 arkadaşız 24 18 yaşlarında fs hakkında bilgimiz iyidir her gün girebiliriz

Arkadaşım ve ben katılmak istiyorum ben 18 arkadaşım 23 yaşında, kendi çiftliğimizi açabilirsek iyi olur alım yaparız. Günde 6-7 saat FS19’a vakit ayırıyoruz, arkadaş gerçektede tarla vb. işleriyle uğraşıyor. Kendi çiftliğimizi açamayacak gibi olursa başka çiftliklerede girebiliriz, saygılar.

PTO mevzusunu merak edenlere

1 Beğeni

50keda Kuhn marka çim biçme makinesinin muşambasını hareketli yapmış. Görünce tabi diyorsunuz Giantsn ne yapıyor? Neden eklemiyor böyle şeyleri? Eklemiyor diyemeyiz var olanı göstermiyor diyebiliriz.

4 Beğeni

Oyunu Steam’dan aldım. FS17’de birçok mod dahil 130 saat kadar deneyimliyim. FS19 da hala sorunlar var! Tarlaları işçiye bıraktığınızda yarım yamalak iş yapıyor, sağa sola takılıyor. Aracı kendi çiftliğimize sıfırlamamız gerek. Portatif yakıt tankından dolum yaparken çıkan msj yanlış. Vs vs. Şu anda zevkle oynanmıyor. Acilen GPS modu gelmesi lazım.

bi de ekstradan traktörü magazaya veya başka biryere ışınladıgımız zaman benzin deposu boşalıyor

1.2.0 güncellemesi

henüz beta…

2 Beğeni

:((((

3 Beğeni

Portatif yakıt tankı zaten biodizel ve bi mod yani gaints tarafından yapılan bi modda değil eksik olması normal. Ama hataları eksiklikleri çok.

1 Beğeni

Avrupa da çiftçilik prestijli meslek Türkiye de amelelik.

Bizim en büyük sorunlarımızdan birisi ekstansif tarım kafasından kurtulamamak.İstediğin kadar yeni traktör makina kullan kafan eski olduktan sonra faydası yok.Hala dekara şu kadar tohum şu kadar azot şu kadar nitrat vs. Gider diye kafadan gübre tohum atıyor çiftçilerin büyük bir kısmı.Ayrıca kooperatifleşme yok olanlar da işlevsel değil kooperatif başına geçen cebini doldurur görüntü olsun diye iki makina alır kooperatife yan gelir yatar.Almanya da bir köy ya da kasabadaki çiftçiler ikisinde silaj makinası var ikisinde büyük kare balya var ikisinde toplama vagonu birleşip hayvanları da bir yere toplayıp o çiftlik için çalışıyor bu şekilde gelistiriyor.Türkiye de bu sistem de işlemez önce çiftçinin kafasının değişmesi lazım.Adamlar hala büyük motur çoh yaqar len onu alcana 4 5 tane td 90 alırsın,len o moturu almaya petrol lazım coh yaqar…
Sen adama istediğin kadar anlat az yaktığını o hala kendi tier 1 2 motorunun yakıtıyla karşılaştırmaya devam ediyor.Bu zihniyetten kurtulmazsak ve birbirimize destek değil köstek olmaya devam edersek ekmeği bile ithal ederiz.

4 Beğeni

Kafasına göre gübre atıyor demissin bu yanlış bi düşünce bir deneyim var burda bu bir ikincisi geçen toprak analizi yaptırdık geçti mühendis karşıma anlatıyor işte 10 kilo azot 15 kilo şundan 30 kilo şundan bundan vesaire birsürü şey saydı ayrı ayrı atılacakmış birde farklı farklı zamanlarda sanıyorki ben bahçeye atacakmıssım gibi konuşuyor bir kere dediği kadar gübre atmaya kalksak ayrı ayrı mazot fiyatı ürünün fiyatını geçer birde bir tarlaya gübre için 30 kere girilmez eze eze zaten ürün bırakmazsın o tarlada

Yani demek istediğim burda konuşmayla ve masa başındaki mühendis böyle anlatmasıyla bu iş olmaz

Mühendis konusunda haklı olabilirsin fakat
toprağın ihtiyacı olmadığı halde o gübreyi ezbere atmakta maliyeti arttırıyor.

bizim dükkanda satılan gübrelerin nasıl atıldığını babamın anlatmasına rağmen becerememeleri eğitimsizlik, cahillikten başka bir şey değil yıllarca öğrendikleri şey belli başlı gübreleri atmak yeni bir ilacı kolay kolay kabul ettiremezsiniz dedem de aynısı :smiley: zar zor anlatırsın çok atmış az atmış vs. küçük çiftçi zaten bitmiş :smiley: tarım ülkesi de değiliz artık
keşke bir şey bozulmasaydı da ben de arada uğraşabilsem

Ben de uğraşmak istiyorum fakat şu sartlar altında zor gözüküyor.

Son 3 senedir 300 dönüm araziden --25.000 TL kazandık ve bileciğin en büyük tarım yapan köyü olursak seneye kimse bişey ekmicek.

Bu yıl gündöndü dekarda 120 - 130 kg verdi bazı tarlalarda.175 kg sıfıra sıfır karşılıyordu buğday hasat zamanı da yağmur yaptı danelerin kalitesi düştü her türlü zarar.