Farmer's Dynasty "RPG Köy ve Çiftlik Simülatörü" - Ana Konu

Bütün çiftliği tamir etmelisin. Bozuk yerleri görmek için farenin sag tuşuna basılı tutarsan o yerler kırmızı renkle gösteriliyor. Onarım işi tamamen bitince görev de bitiyor.

Farmer’s Dynasty Yeniden Satışa Sunuldu!
RPG köy ve çiftlik simülatörü Farmer’s Dynasty sahte telif davaları ile savaşını kazandı.

https://www.simulasyonturk.com/farmers-dynasty-yeniden-satisa-sunuldu/

Sürecin özetini geçtim.

1 Beğeni

Teşekkür ederim :slight_smile:

bütün gün oyunu oynadım grafikler sonradan gelmesi gelip gitmesi tuhaflıklar var ama kendini bir süre oynatır :slight_smile:

eski aletler satılıyor mu ya bulamadımda

bütün tarlayı sürmenin yorgunluğu ve bunun karşısındaki ödül eski bir ekme makinası :slight_smile:

birde anlamadığım bir nokta tüm oyunlarda eski traktörler dahil pistonlu fitil var alette çıkış yok :slight_smile: işin dahada tuhafı balya makinasının şaftı yok ve volan dönmüyor :slight_smile:

Aslında oyunlardaki şaçma şeyler birisi ekipmanlarla şaft lazım ama bazısında yok garip

traktörün en önemli noktalarından biri şaft aslında ama nedense çizmek zor geliyor herhalde

bu tarım oyunları beni çıldırtıcak :slight_smile: sanırım bu işin içinde olduğumuz için traktörde ön hidrolik var kullanılmıyor :slight_smile:

oyun daha erken sürümde o yüzden takmayın bagzı şeyleri zamanla olur veya olmaz,incik boncuk şeylere enerjinizi harcamak yerine var olanla yetinip zevk almaya calışın.

1 Beğeni

Volkan’a katılıyorum. Her lafınız şaft, hidrolik, süspansiyon oldu. Sırf bu yüzden konuya girip okuyasım gelmiyor.

eksikleri eleştirmezsek koyun gibi oynarsak yandık biz dün 3 kere oyun durduruldu 3 4 saatlik emeğim boşa gitti benim suçum nedir

1 Beğeni

Biz konuşmazsak direk ya yokmuş diyip alır oynarsan bundan sonrada bunu yapmazlar hep aynısını oynarıx bir değişim olmaz

1 Beğeni

Bu tür konuları tabiki burda belirtebilirsin buna bir itirazımız yok fakat bu hataları mesela steamdeki tartışma bölümünden yazılımcılara aktarırsan o zaman bir işe yarayacaktır. Belirttiğiniz hataları(!) tam anlamıyla gerçekçi simule edebilen oyun zaten yok piyasada. Bu oyundan da o kadar detay beklemek yanlış bence.

“Mertcan39” arkadaşımıza yanıt olarak;
Kendi adıma konuşmak gerekirse oyunu almadan önce steam üzerinden açılmış hata kayıtlarına bakıyorum. Geliştiricilerin bu hata kayıtlarına olan cevaplarını okuyorum. Firmanın/geliştiricinin bu tür konulara olan yaklaşımı hoşuma gitmişse oyunu satın alıyorum.

Ben kimsenin, ordaki şaft dönmüyormuş diye oyunu almayacağını düşünmüyorum. Ayrıca burda belirttiğiniz hatalar steam tartışma forumundaki bug report konusunda bildirilen hatalar yanında gereksiz kalıyor.

3 Beğeni

Şaft bir detay değildir ekipmanların %90 ı şaft ile çalışır pulluk ve remorklar hariç
Bu yüzden ben asıl dikkat ettiğim şeylerden birisi

bu oyun ücretsiz bir oyun değil farkındaysanız almak isteyen merak eden var diye ne var ne yok yazıyorum 1050 ti da en düşükte de takılıyor en yüksekte de bu almamak için bir sebep traktör içi aynadan arkaya baktığımızda ekipman beyaz gözüküyor :smiley:

bu arada bal kabakları bazen az veriyor bazen çok acaba bug mı yoksa bir şeyleri yanlış mı yapıyoruz

1.si oyunun ücretli olduğunun ve hatta şu hali ile 50 tl etmediğinin de farkındayım.
2.si oyunun optimizasyon sorunları olması almamak için bir sebep fakat şaftının dönmüyor olması değil.

@muhammedarikan2572
Oyunda şaft dönmediği halde o ekipman çalışıyor ise, yani yapması gereken işi yapıyor ise şaftın dönme özelliği bir detaydır.

Eğer bu oyun mesela çiflik alet ve araçlarını tamir ettiğimiz falan bir simulasyon oyunu olsaydı o zaman ben de senin gibi o şaftın neden dönmediğini sorgulardım.

Ama adamlar bu yola “köy ve çiftlik simülasyonu” olarak çıkmışlar ve daha bu alandaki ve optimizasyon alanındaki eksiklikleri varken kimsenin şaft düşündüğünü sanmıyorum. Bu benim düşüncemdir.

Not: Konuyu kirletmek istemiyorum. Bu ufak tartışmadan rahatsız olan arkadaşlardan özür dilerim.

2 Beğeni

Burası açık bir konudur herkes girip fikirlerini belirmede özgürdür bazı arkadaşlar sırf 2 tane mesaj attık diye bize konuyu kirletiyor demese hoş olur

ben şaft dönmüyor demedim şaft yok volan dönmüyor dedim :slight_smile: neyse herkese iyi oyunlar

Bazı özelliklerin bu oyunda işi yok. Anca Farming Sim ya da Cattle and Crops yapabilir ama onların da odaklandıkları alanlar belli. Spintires’ta şaft var. Volan dönmesini ben de isterim hatta bazı modlarda bu özellik sanırım var. Kayışına kadar dönüyordu. Farmer’s Dynastynin olayı başka ve dertleri de başka neyse bayadır ben de girip oynamıyorum özlüyorum aslında :smiley:

1 Beğeni

Yemek yapma guncellemesi geldi :smiley:
Gosterin marifetlerinizi…