Evde 900 derece Direksiyon Yapmak

evet titreme olmayacak linkteki motorlu encoderle sarma mekanizmasıda yapılabilir direksiyonu otomatik toplar motor titreşim içinde ufak titreşim motorları eklenebilir ama ben eklemiyeceğim :slight_smile:

Bu proje için kendi G27’min içini açmayı bile göze almıştım. :smiley: İçinde bulunduğumuz durum geçsinde tekrar başlasak. :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba hangi ardunio yu kullandın ve nereye bağladın açıklayıcı bi youtube videosu çekermisin?

1 Beğeni

Bende bu projeden yapmayı düşünüyorum ama 10K 900° lik potansiyo metre yeterli olurmu ?
Peki pedalları yptinmi ?

Merhabalar,
1 yıl önce bu konuyu açmıştım ve bir direksiyon yapmıştık.Videosunu çekmek bi türlü nasip olmadı.Nasıl yapıldığını anlatamadım.Şimdi parçaları topladım.18 aralıkta kanalımda bir video paylaşacağım.Paylaştığımda buradan haber ederim.Yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olur

Ardunio leonardo kullandım 18 aralıkta videosu gelicek.

Potansiyometre yerine encoder kullanarak yaptım ve daha güzel oldu 20 aralıkta videosu gelicek pedallarda hazır onunda videosunu paylaşacağım

Tam da burada direksiyon setinin piyasasını tartışıyorduk, çok iyi olacak valla.

2 Beğeni

Takipteyiz Hocam merakla bekliyorum

1 Beğeni

Direksiyon seti piyasası çok iyi ya. :smiley: DFGT’ye 1-1.5K yazanlar mı G27’ye 3K yazanlar mı… Benim G27 aldığım fiyata şuan düzgün DFGT zor bulunuyor. Ha benlik bir durum yok zaten G27 var yetiyor çokta oynamıyorum ama şuan alacak olanlara başarılar.

2 Beğeni

Hocam gunumuz ülkesinde evli olunca dfgt alcak parayı bile bulamıyoruz şu ucuz yollu direksiyon yapımı videosunu dört gözle bekliyorum

1 Beğeni

upload ediyorum abi saat 2 de gelicek inşallah

1 Beğeni

Merhabalar,
Kendi çapımda az bütçeyle elimden ne geliyorsa yaptım ortaya bir şeyler çıktı umarım beğenirsiniz. :slight_smile:

5 Beğeni

Çok başarılı ya, helal olsun. Direksiyon ve ahşap işçiliği dışında bu step motoru, kontağı, kablolaması ve geri kalan elektronik aksamın ne kadar masrafı var?

1 Beğeni

direksiyon kısmı için ardunio leonardo 66 tl encoder ben 6 ay önce gittigidiyordan 75 tl ye almıştım sizde ya öyle gittigidiyordan ucuza alabilirsiniz yada 1000 ppr encorderlar var 150 tl falan onlara bakabilirsiniz.Kontak kısmı için leonardoda çalıştırmadığım için unoya bağladım unoda 50 tl kontak 18 tl

2 Beğeni

veya 600 pulsede kullanabilirsiniz 1000 lik kalmamış sanırım Direnc.net - Türkiye'nin En Büyük Elektronik Komponent Satış Sitesi

1 Beğeni

ya yemin ediyorum DFGT’ye, G29’a, o marketlerde satılan dandik setlere verdiğimiz paraya günah be :pensive:

1 Beğeni

imkan olsa böyle yine daha ucuza 1k gibi bir ücrete g29 u tokatlayıp geçen direksiyon yaparızda imkanlar bu kadar

1 Beğeni

1k ya ihtiyacın yok g29 tokatlamak için :slight_smile: g29 cidden çöp bir sistem. 2 tane rs775 motor kullanıyor. rslerin torku çok yüksek değildir. 2 rs ye rağmen maks 2.5-3nm/kg tork üretebiliyor. Benim tek motorla kurduğum sistem 4.5nm/kg tork üretiyor yük altında. Toplam maliyeti de maks 800tl idi ki ben epey bonkör davrandım.

3 Beğeni

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim abi bende öyle bir sistem yapmıyı düşünüyorum.Tek motorla yapsam acaba benim direksiyonu döndürür mü yoksa 2 motor mu kullanmalıyım ? Bu arada senide takip ediyorum güzel işler yapıyorsun eline sağlık valla. :slight_smile:

1 Beğeni