ETS2 1:1 Roads Turkey Map Projesi[WIP]

@FurkanG61 Abi Görünüşte Herhalde Bu Türkiye Haritasının Modunun Hakkını Vereceksin.Gayet Çok Güzel Duruyor Ellerine Sağlık.Kolay Gelsin.

2 Beğeni

malesef bütün harita dlc lerini gerektirecek black sea de dahil

2 Beğeni

Güzel bir proje şimdiden emeğine sağlık umarım çıkış tarihi daha erken olur

1 Beğeni

Furkan Avrupa’dan geçiş olacak mı harita’ya yoksa sadece Türkiye haritası mı olacak?

Geceleri başımı yastığa koyunca diyordum kendi kendime ulan diyordum şu ETS 2’ye 1:1 ölçekte Türkiye haritası yapılır mı acaba diye. Sürekli youtube’da ETS 2 videoları izlerken aklıma geliyordu. 2013 senesinde kısa bir dönem oyunu oynadım. Ama o zamanlar bu kadar ustaca değildi. Oyuna gelen yeni özellikleri vs. dikkatimi çok çekti. Şu sıralar bilgisayar toplamak ile uğraşıyorum. Ve bilgisayarımda olacak tek oyun ETS 2 olacak. Foruma bugün kayıt oldum. Konu başlıklarına bakarken bir de ne göreyim. 1:1 ölçekli TR haritası… İçim içime sığmıyor. Baba mesleği uzun yol insan o koltuğa bir oturdumu bir sefer gittimi kolay kolay içinden söküp atamıyor. Uzun ve yorucu bir süreç olucak çok belli ama senin hakkın kesinlikle ödenemeyecek. Şimdiden emeğine eline koluna uykusuz kaldığın sürelere sağlık… Heyecanla bekliyor olacağım… Kendi adıma konuşayım başka haritaları kesinlikle oynamam :slight_smile:

2 Beğeni

sadece Türkiye

1 Beğeni

İnanırmısın tıpatıp aynı hissiyat bendede vardı hep dedim ki 1:1 neden olmadın?Şehirleri 1:1 yapamam belki dedim ama en azından yolları 1:1 ölçekte yaparım saatlerce bitmez dedim :slight_smile: destek için çok teşekkür ederim bakalım yapacaz ilk versiyonu çıkartmayı sabırsızlıkla istiyorum

3 Beğeni

KOLAY GELSİN ZOR Bİ SÜREÇ AMA SEN SADECE FİKİRDE KALMAYIP ÇALIŞMAYA DÖKEBİLMİŞSİN YANİ BUDA YOLUN YARISINDAN FAZLASINI KAT ETTİĞİNİ GÖSTERİYOR. GERİYE KALAN SADECE ZAMAN… DİKKATİMİ ÇEKENDE ŞU OLDU YOLLARI 1:1 YAPTIĞIN İÇİN GERÇEKÇİLİK ÇOK İYİ OLMUŞ. OYUNA DA YENİ SOLUK GETİRECEK TAKİP MESAFESİ AYARLAMAK DAHA KOLAY OLUCAK… YOLA PAT DİYE ATLAYANLAR OLMAYACAK… OYUNUN HİSSİYATINIDA DEĞİŞTİRMİŞ OLACAKSIN AYNI ZAMANDA… SABIRSIZLANIYORUM :slight_smile:

1 Beğeni

Köfteci yusufta mola verebilecek miyiz ?

köfteci yusuf şehir içindekinde gösterim amaçlı ama bazı yerlerde yol kenarlarında oluyor orlarda verebilicez tabikide

2 Beğeni

abi trabzonun neresindensin bende trabzonluyum

Tonya kardeşim

1 Beğeni

Dostum bi’ şey sormak istiyorum. Ölçeği 1/19 olan oyuna 1/1 haritayı nasıl yapıyorsun? Yoksa gerçekte 38km olan mesafe oyun içi 722km mi olacak?

2 Beğeni

harita editöründe ayarlar kısmı var orda scale yani ölçek kısmı 19 reset ayarı ben onu 1 yaptım ve oyun içerisindeki cetvel yardımıyla yolları km km ölçerek gidiyorum yani misal ankara istanbul arası 400km gerçekte ve oyundada aynısı yani o 1km saniye yada su misali oyunun 19 ölçeğindeki gibi düşmüyor 100km sabit hızla giderken dakikada 1 km düşüyor gerçek saat ile buda demek oluyorki pc başında 7-8 saat oturacaz Ankaradan istanbula giderken :blush: kimine göre saçma proje ama saygı duyarım herkesin kendi görüşüdür ama bende gerçek ölçek oynamayı severim böyle iki şehir arası giderken en az 1.5 saat sürecek hani öyle…başladık bu projeye ama tabi bunu ben v1,v2,v3 olarak vericem internete şimdi v1 de Ankara,Bolu,Düzce olacak misal sonrasında v2 sakarya,kocaeli,istanbul olacak gibi :blush:

7 Beğeni

V1 çıkınca haritanın tamamını gezeriz sonra v2 sonra v3 vs güzel olur arada yolcu modu ve otobüs kurup dahada keyifli olur

1 Beğeni

aynen zaten gerçek km ölçeğinde olacağından öyle hemen keşfedilmesi vs tabi zaman alacaktır öyle oluncada :smile: zaten ben otogarlarıda koyuyorum ama yolcu modu nasıl kurulur onu otobüsçüler bilir artık tabi :roll_eyes:

2 Beğeni

5 yıldır editörle uğraşıyorum ve bu ayarın olduğunj bilmiyordum. thnx^^

3 Beğeni

Rica ederim ne demek :blush:

1 Beğeni

Yolcu modu kurmak basit ama bazı haritalarda oyundan atıyor umarım sizin haritada sorun çıkmaz

eğer yük alma firması yerine kuruluyorsa tabi yolcular absürt bir şekilde firmalardan alınacaktır :smile: ama eğer icon vs konuşacaksa otogarların içine koyulabilir tabikide onları ben koyarım ama inşallah dediğim gibidir firma yerinde çıkıyorsa yolcular ama o biraz kötü işte

1 Beğeni