ETS 2'ye ABS, ASR gibi fren ve çekiş kontrol sistemleri gelecek mi?

Şuan beklemiyorum, beklemek saçma olur zaten. En azından mevsimler geldiği zaman gelmesi gerekir diye düşünüyorum. Özellikle karlı ve yağmurlu havalarda çok lazım olacak.

Valla gelmesi gereken o kadar çok özellik varken bunu beklemek, o gelmeyen sevdiğin insanın geri gelmesi gibi bir ihtimal :smiley:

4 Beğeni

Malum multi veya singleye “idare eder"dedirtecek bir mikdarda kar modu ve kayma fiziği geldi…
Örneğin kayma fiziği modu aktif olarak kullanırken özellikle dönüşlerde gerçekte olduğu gibi oyundaki araca da gaz verilince;araç kayma yapıp kontrolden çıkıyor.Yahut jargon ifadeyle"göt atıyor”
Yani kayma fiziği modunda;gerçekte olduğu gibi dönüşlerin ya hiç veya çok dengeli gaz verilerek yapılması gerekiyor…
Tabii ABS neyse de ASR gibi patanaj önleyici bir sistem;daha oyunda bunu gerektirecek fizik durumu maalesef yok.Çamur yok,kayma yok,patanaj yok…Hatta şerit takibi veya ikaz sistemi bile 900 derecelik direksiyonun kaba kullanımında,uygulanabilecek;gelse dahi oyuncunun aktif olarak kullanabileceği bir durumda değil

3 Beğeni

İşte o yüzden dedim ki şimdi beklemiyorum mevsimler gelince gelmeli diye :slight_smile:

Aslında ABS’yi geçiyorum örneğin aracın yoldan çıkıp bayıra girdiği durumlarda difarasiyeli kilidi kullanılabiliyor.Hatta o durumda patanaja düştüğü de oluyor.Yani ASR oralarda iş yapabilir…

1 Beğeni

İlaç gibi gelir hemde. Keşke gelse…

Simulasyon oyununa yakısacak özellikler olur.Şerit takip asistanı,abs,ani frenleme sistemi gibi özellikler oyuna fena derecede değer katacaktır.Ama nitekim yapmıyorlar

Geleceğine inanıyorum.

Ani frenleme özelliği gördüğüm kadarıyla Volvo ve Mercedes Benz’in övündüğü ve övünmekte haklı olduğu bir özellik. Oyunda kendi çekicilerinde ani frenlemeyi yapabildiğini görmeleri firmaları sevindirebilir ve bu Scs’nin avantajına olabilir. (firmalarla aralarındaki ilişki açısından)

2 Beğeni