ETS 2 ve ATS için DirectX 11 [Ana Konusu]

Ets 2 yi başlatırken önceden ‘Launch with DirectX (x64)’ seçeneği vardı, artık DirectX9 olmuş :wink:
Ekran%20Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1

2 Beğeni

ATS’ye Launch with DirectX11 seçeneği geldi, ETS2’ye de gelir yakında.

3 Beğeni

Geldi bile :smiley:
dx11

4 Beğeni

Konuyu biraz hortlatmış olayım. DX11 hakkındaki düşüncelerimi yazayım.

1.35x Betası çıktıktan sonra oynamayıp tam halini beklemek ve o şekilde kullanmak istediğim için birazcık geciktim. Deneyimlerimi ATS’de Ultra ayarlarda 400 Ölçekleme ile 1080p monitör GTX970 EX OC ekran kartlı cihaz üzerinden yaptım.

Oyunumda hiç mod bulunmayıp tek fark olarak konsoldan trafiği arttırdım. (fps değerini düşürüyor aşırı trafik) Bir süre dx9 ile deneyimleyip fps değerlerini takip ettim kimi yerlerde ve yağmurda 30-40 fpslere düşüşler oldu. dx11e çektikten sonrasında aynı yollarda sürdüm daha yoğun yerlere de girdim çok daha iyi fps değerleri aldım kendim gözle görülür bir fark hissettim yani.

Belirtmek istediğim bir husus daha var. Oyunun config ayarlarından dx11 haline çevirip ilk girdiğimde sanki aynada bir bulanıklık olmuş gibi oldu. Yazımın sonuna aynanın fotoğrafını ve birkaç dış kameradan çekilmiş etraf manzaraları da yer alacak.

‘‘Deneysel’’ adı altında yer edinmiş olsa bile bence şüphesiz dx11 büyük bir atılım olmuş gibi gözüküyor. Tamamlandığında ve geliştirildiğinde çok daha iyi sonuçlar vereceğine eminim

Ayna hakkındaki fikirlerinizi bekliyorum…
(Oyun içerisinde bulunan aynayla ilgili ve diğer tüm ayarlar seçilebilen en yüksek ayarda)

3 Beğeni