ETS 2 Screenshots (Hikayeli)

Şöyle Farming Simulator’deki gibi su tutup temizlesek benzinliklerde falan tadından yenmez :smiley:

4 Beğeni

Bu tarz detaylar gercekciligi arttirir ve oyuncularin en begendigi ozellik.

Yine çok güzel anılar yaşayıp , müzikler dinleyip , keyfine bakıp , yeni yerler keşfedip , Scania’nın o güzel sesini dinleyerek 77 bin kilometreyi devirdik. Hayırlısıyla 100b bine doğru! Keyifli Tırcılıklar :blush:

4 Beğeni

yolun açık olsun :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Kirlenme olayı için düşünürsek;
Ets oyunu aynı model üzerine üst üste 2 yada daha farklı kaplamayı kabul ediyor. Scs bu tarz kaplamaların shaderını şu örnek üzerinden tanımlıyor, örneğin dorsenin bir ana görüntüsü var yani kaplaması, bu kaplama üzerine şirket logosunu alfa kanalı ile maskeleyerek yükleyebiliyor. Yani tekrardan iki ayrı model yüklemesine gerek kalmıyor.

Ayrıca fransa dlc si ile birlikte yakın plan binaların duvarlarında kirlenmeler ve doğal lekeler olduğunu göreceksiniz, bu binaların modellerini blenderda inceledim ve yine aynı texture tipi kullanılarak yapıldığını gördüm.

Oyunun başından beri var olan bir shader tipi bu ve sanırım dorseler dışında bir yerde kullanılmamış. Bu fransa dlcsinde binalar üzerinde weathered etkisi yani kirlenme etkisi olarak kullanılmış. Scs için bu belki ileride kamyonların kirlenmesiyle ilgili bir ipucu olabilir.

Bu kirlenme olayını özel bir kamyon modu için tek parça şekilde yapan var, youtubeda bir daf üzerinde yapan olmuş.

Üşenmesem her kamyon için ekstra bir modifiye objesi gibi takıp çıkarılabilecek şekilde kirlenme modu yapabilirim fakat kamyonun kupasına dıştan takılan her modifiye objesi işi zorlaştırıyor. Çünkü sadece kupa için dediğim şeyi yapsam örneğin ön koruma taktınız o koruma demiri kirlenmemiş görünür. Yani her bir modifiye objesi için modlanmış kirlenmiş hali olarak kamyona modifiye yapmak gerekir.

Mod yapıldığını varsayarsak mod aktifken kamyonların alayı kirli görünür, mod inaktifken de hepsi şimdiki gibi ter temiz görünür. Yani pek de doğal bir görüntü olmaz.

Scs de ilerde eğer bunu yapmak isterse spintiresdaki gibi modifiye objeleri dahil her objenin colladası gibi ekstra zahiri bir modelini kullanarak oyun içinde dinamik şekilde alfa ve normal texturu nu oluşturan yeni bir oyun dinamiği ile yapabilir.

Uzun yazdım, kusura bakmayın ama oyuna eklenen bir çok şeyi scs den önce modcuların olduğu kadar yapmaya çalıştığını varsayarsak bu kirlenme olayı da oyun içi yapılabilitesi olarak imkansız değil. Oyuna gerçekçilik katacağı aşikar, tabiyki hasar alma gibi markaların imaj engeli koymaları durumlarını bilemem.

4 Beğeni

4 Beğeni

BMC Pro 827 çekicimizle Letonya yollarındayız.

11 Beğeni

Maşallah kalite akıyor :blush:

1 Beğeni

3 Beğeni

Edirne’den yola çıkıp Samsun’a doğru giderken telefonum çaldı… Yıllardır görüşemediğimiz çocukluk arkadaşım yolda benim tırı geçtiğini, geçerken de korna çaldığını söyledi… Ama ben onu fark edememişim. Hafif yorgunluk biraz da uykusuzluk vardır tabii… Biz ailecek Kastamonu’ya gidiyoruz kız istemeye Bolu’daki Berceste’de mola vereceğiz yetişebilirsen buyur gel 2 çay içelim muhabbet edelim dedi… Biraz asıldım gaza o öyle deyince… Bizimkisi çekmiş takım elbiseyi gayet canti şekilde oturuyordu ailesiyle… Velhasıl 2 bardak çay içtik sohbet muhabbet ettik… Fazla vaktim yok yol uzun… Yolcu yolunda gerek diyerek ayrıldık yanından…

3 Beğeni

Anadolu ile rusyanın fethi…

1 Beğeni

Yayında gördüm, hemen aldım aracı düştüm yola… Gerçekten harika yapılmış, nerede durup nereyi fotoğraflayacağımı şaşırdım…

4 Beğeni

Simon Bey’in de katkılarıyla modifiye edilen yeni araçlarımızdan birisi

4 Beğeni

Her zamanki gibi mercedes tabiki araç :grin:

Vazgeçemiyorum… :slight_smile:

Vallahi Ülkemizde Adam Gibi Bir Amir Yok; Yurtdışına Açılmaya Karar Verdim. Ulusoy İle Anlaştık, Travego Star Edition Aracımızla, Sabit “İstanbul-Viyana” & “İstanbul-Münih” Yapıyoruz, Uzun Ama Başımda Gıcık Tipler Yok Hiç Olmazsa. :joy:

Geçilmez Gurbetin Sokaklarından, İçilmez Suları Pınarlarından Diyip Susuyorum Efenim. :no_mouth:

6 Beğeni

1 Beğeni

Kardeş Mekan Neresi Hangi Harita

Günaydınlar… :slight_smile:
ets2

7 Beğeni

Kar, kış, kıyamet. Bata çıka, kaya kaya geldik. Neyse ki sağ salim geldik…

9 Beğeni